פסיכותרפיה בבאר שבע

פסיכותרפיה בבאר שבע

הגדרה של פסיכותרפיה – מה זה פסיכותרפיה?

פסיכותרפיה היא היא דרך טיפול הכוללת שיחה עם איש מקצוע מקצועי ומיומן (פסיכותרפיסט / פסיכותרפיסטיית), שמטרתה, לעזור בשיפור הבריאות הרגשית ולהביא להקלה בקשיים רגשיים, גופניים, מחשבתיים או התנהגותיים ולשיפור בתפקוד היומיומי.
מחפשים מומחים בפסיכותרפיה באר שבע והסביבה?  בהמשך העמוד תמצאו מטפלים ופסיכותרפיסטים מומלצים בבאר שבע והסביבה.

הביטוי פסיכותרפיה מוכר גם כטיפול רגשי או טיפול נפשי או טיפול פסיכולוגי. מטרתו של טיפול פסיכותרפי היא לעזור לאנשים להבין ולווסת את מחשבותיהם, רגשותיהם והתנהגותם, במטרה לשפר את הרגשתם באופן כללי ואת הרווחה הרגשית במיוחד.

מה ההבדל בין פסיכותרפיה / טיפול פסיכותרפי לבין טיפול פסיכולוגי? – למאמר מקיף בנושא לחצו על הקישור.

פסיכותרפיה באר שבע - תנו לנו לעזור לכם למצוא את הפסיכותרפיסטים המומלצים ביותר בבאר שבע והסביבה
פסיכותרפיה באר שבע – תנו לנו לעזור לכם למצוא את הפסיכותרפיסטים המומלצים ביותר בבאר שבע והסביבה

התפתחות הפסיכותרפיה

במהלך המאה ה-19 תחום הפסיכולוגיה החל להתפתח כתחום מדעי. התפתחות זו הובילה להופעתם של צורות מתקדמות של פסיכותרפיה, כמו פסיכואנליזה וביהביוריזם (פסיכולוגיה התנהגותית). אנשי מפתח בהתפתחות הפסיכותרפיה כללו את זיגמונד פרויד, קארל יונג וב.פ. סקינר ועוד.

דמויות נוספות בהיסטוריה של הפסיכותרפיה

אנשים רבים השפיעו ותרמו לתחום הפסיכותרפיה לאורך השנים. בנוסף לזיגמונד פרויד, קרל יונג ו-ב.פ. סקינר שהוזכרו לעיל, הדמויות הבולטות כללו את אברהם מאסלו, קארל רוג’רס ואלברט אליס. דמויות אלו פיתחו גישות וכלים שונים לטיפול, הנמצאות בשימוש גם כיום.

סוגים שונים של פסיכותרפיה

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT 

טיפול CBT הוא סוג של טיפול פסיכותרפי המתמקד בקשר שבין מחשבות, רגשות והתנהגויות. מטרת טפול CBT היא לעזור למטופל לזהות ולשנות מחשבות והתנהגויות שגורמות לבעיה הרגשית ולשנות אותם בשימוש בכלים שונים המבוססים על מחקר. טיפול CBT נחשב לטיפול אפקטיבי לטיפול בדיכאון, טיפול בחרדה וטיפול בPTSD.

טיפול פסיכואנליטי

טיפול פסיכואנליטי, הנקרא גם טיפול פסיכודינמי, מבוסס על משנתו של פרויד ומתמקד בחלקים הלא מודעים בנפש. מטרת הפסיכותרפיסט היא לעזור למטופל להבין ולעבד קונפליקטים תוך נפשיים לא פתורים. על פי תפיסת הגישה האנליטית זהו מקור הסימפטום והם אלו שגורמים לבעיות הרגשיות. טיפול פסיכודינמי משמש לעתים קרובות לטיפול במצבים כגון דיכאון, חרדה והפרעות אישיות.

מה חשוב כאשר מחפשים מטפלים ופסיכותרפיסטים  מומחים בפסיכותרפיה באר שבע?

תחילה חשוב להבין מה בדיוק אתם מחפשים, האם הבעיה היא בעיה אישית? בעיה זוגית? בעיה משפחתית? בעיה הקשורה לילדים או אליכם באופן אישי?
אחרי שהבנתם מה הבעיה ומי המטופל, חשוב לחפש את המטפלים והפסיכותרפיסטים המומלצים ביותר בבאר שבע.
בכל זאת, ישנם כמה משתנים הכרחיים שחשוב לשים לב אליהם, כאשר בוחרים פסיכותרפיסטית בבאר שבע / פסיכותרפיסט בבאר שבע:
ההכשרה המקצועית, הניסיון המקצועי, תחומי ההתמחות וכמובן הקשר האישי (על ההתמחות שלנו בהתאמת מטפלים ופסיכותרפיסטים מומלצים תוכלו לקרוא בהמשך העמוד).

במה פסיכותרפיה יכול לעזור לי?

פסיכותרפיה / טיפול פסיכולוגי / טיפול רגשי  הוא כלי יעיל מאד לטיפול במגוון רחב של בעיות ומצוקות רגשיות ונפשיות. ישנם סוגים שונים של טיפולים פסיכותרפים וכיוונים טיפוליים. סוגים שונים יכולים להתאים לסוגי בעיות שונים.
טיפול פסיכותרפיה בבאר שבע יכול לעזור לבעיות לטיפול בבעיות הבאות:

טיפול בחרדות
טיפול בדיכאון
טיפול בהפרעת קשב וריכוז ADHD
טיפול בהפרעה אובססיבית קומפולסיבית OCD
טיפול בהפרעות אכילה
טיפול בהתמכרויות
טיפול בכעסים
בעיות זוגיות
בדידות
ייעוץ מיני לבעיות מיניות
ועוד

סוגים שונים של פסיכותרפיה באר שבע

התאמת פסיכותרפיסטית / פסיכותרפיסט – מרכז רימון באר שבע

אנחנו מבינים את הקושי בבחירת מטפל רגשי / פסיכותרפיט/ית וזו הסיבה שבגללה הקמנו מלכתחילה את מרכז רימון.
לנו במרכז רימון ישנה מטרה אחת ברורה – לעזור לכם למצוא את הפסיכותרפיסטים והפסיכולוגים המתאימים ביותר עבורכם והקרובים ביותר אליכם.
התמחינו בהתאמת פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים מאז שנת 2013.
אנו עובדים עם מגוון של מטפלים רגשיים, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים מומלצים בכל הארץ, המומחיות בטיפול במגוון קשיים וסוגי טיפול.
חשוב לנו שבצוות שלנו יהיו אך ורק מטפלים ומטפלות בעלות הכשרה אקדמית, ניסיון, התמחויות והמלצות רלוונטיות.
אנו עושים תהליך מיון קפדני בבחירת המטפלות עמן אנו עובדים ולכן יש לנו אחוזי הצלחה מאד גבוהים בהתאמת מטפלים רגשיים, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים למטופלים בבאר שבע.

 

צריכים עזרה בבחירת פסיכותרפיסטית / פסיכותרפיסט בבאר שבע?

להתייעצות עם מומחה, לחצו על הקישור עכשיו>

מטפלים ופסיכותרפיסטים מומלצים לטיפול פסיכותרפי / פסיכותרפיה בבאר שבע:

 

המומחים של רימון

  למה חשוב לשים לב כשבוחרים פסיכותרפיסטית / פסיכותרפיסט לפסיכותרפיה באר שבע?

  הכשרה מקצועית – חשוב לוודא כי למטפל או לפסיכותרפיסט ישנה הכשרה אקדמית מוכרת במקצוע טיפולי, אותה רכש במוסד מוכר.
  ניסיון מקצועי ותחומי התמחות – הניסיון המקצועי ותחומי ההתמחות מהותיים מאד. לכל פסיכותרפיסט / פסיכותרפיסטית ב באר שבע ישנו ניסיון ורקע בתחומים שונים וסוגים שונים של בעיות.
  הכי חשוב בבחירת פסיכותרפיסטים בבאר שבע – הקשר האישי. מעבר לכל המשתנים שציינו קודם, הנושא הקריטי ביותר והחשוב ביותר להצלחת הטיפול הוא הקשר האישי שלכם עם הפסיכותרפיסט/ית.
  את החיבור והקשר האישי קשה לבחון מרחוק ולכן סביר שתצטרכו לבחור את הפסיכותרפיט/ית המומלצים ביותר עבורכם אחרי שיחת טלפון ויתכן שתרצו גם להגיע למפגש ראשוני עם המטפל/ת על מנת לבדוק כיצד אתם מרגישים במפגש הראשון ואיך הקשר שנוצר בינכם לפסיכותרפיסט/ית.
  עם זאת, טיפול פסיכותרפיה בבאר שבע הוא לא חתונה קתולית, אל תחששו להתחיל ואם לא מתאים לכם, לעבור למטפל אחר.

   

  טכניקות המשמשות בפסיכותרפיה

  טיפול בשיחות / טיפול בשיחה

  “טיפול בשיחה” / טיפול שיחתי – הוא הצורה המוכרת ביותר של פסיכותרפיה והיא כוללת שיחה עם מטפל (פסיכותרפיסט/ית) על המחשבות, הרגשות וההתנהגויות. תפקיד הפסיכותרפיסט הוא להקשיב, לשאול שאלות מכוונות ולהציע משוב או לעורר במטופל עצמו שאלות לגבי עצמו ואופן התנהלותו בקשרים שונים שלו, על מנת לעזור לו להבין ולפתור את הקשיים שלו.

  טיפול התנהגותי

  טיפול התנהגותי מבוסס על הרעיון שאנשים לומדים התנהגויות חדשות באמצעות חיזוק חיובי וענישה (תוצאה שלילית). המטפל עשוי להשתמש בטכניקות כגון הקהייה רגשית, טיפול בחשיפה לגורם החשיפה ולמידה אופרנטית, בכדי לעזור למטופל להתגבר על פוביות, חרדות, הרגלים ובעיות אחרות.

  מיינדפולנס ומדיטציה

  מיינדפולנס (“קשיבות”) ומדיטציה הן טכניקות המתמקדות בתרגול היכולת להיות נוכח ברגע ספיציפי ללא שיפוטיות עצמית או כלפי אחרים. ניתן להשתמש בכלים אלו בשילוב עם פסיכותרפיה / טיפול בשיחות, בכדי לעזור למטופל לפתח כלים להתמודדות טובה יותר ולהפחית מתח ולחץ.

  טיפול באמנות

  טיפול באמנות (טיפול בהבעה ויצירה) הוא סוג של טיפול פסיכותרפי המשתמש באמנות כאמצעי לביטוי עצמי וגילוי עצמי. המטפל באומנות ישתמש בציור, פיסול או צורות אחרות של אמנות כדי לעזור למטופל להבין ולפתור את הקשיים שלו.

  טיפול במשחק

  פסיכותרפיה עם ילדים, הנקראת גם טיפול רגשי לילדים, נעשית על פי אותם עקרונות כמו פסיכותרפיה עם מבוגרים. ההבדל המרכזי הוא השימוש במשחק כאמצע תקשורת מרכזי בין המטפל לילד.

   

  צריכים עזרה בבחירת פסיכותרפיסטית בבאר שבע / פסיכותרפיסט מומלץ ב באר שבע?

  להתיעצות עם מומחה לחצו על הקישור עכשיו >

  במרכז רימון באזור בבאר שבע והסביבה ניתן לקבל מגוון שירותים:

  מעוניינים בהמלצה על פסיכותרפיה באר שבע או פסיכותרפיסטים מומלצים בבאר שבע? התקשרו אלינו עכשיו. נשמח לעזור לכם למצוא את הפסיכולוגים המתאימים ביותר עבורכם.

   

  כניסה למערכת