טיפול פסיכולוגי בתל אביב – יפו

טיפול פסיכולוגי בתל אביב – פסיכולוגים ומטפלים מומלצים

אנחנו במרכז רימון, מאמינים שכל אדם שמחפש טיפול פסיכולוגי בתל אביב זכאי לקבל טיפול ושירות איכותיים ומקצועיים, ממטפלים ופסיכולוגים איכותיים ומומלצים. לכן הקמנו את מרכז רימון. המטרה שלנו היא לעזור לכם למצוא את המטפלים והפסיכולוגים המנוסים והמומלצים ביותר שיתאימו לצרכים שלכם.

מרכז רימון, הינו מכון פסיכולוגי, קליני מקצועי, המספק שירותי התאמת מטפלים ופסיכולוגים איכותיים ומקצועיים למטופלים שמחפשים טיפול פסיכולוגי.  אנו עובדים עם מטפלים ופסיכולוגים מומלצים, בעלי ניסיון והכשרות ממוסדות אקדמאים מוכרים, שנבחרו בקפידה.

פיתחנו כלים שיאפשרו לכם להגיע למטפלים מומלצים, המתאימים בדיוק עבורכם.

תוכלו להשתמש בכלי שפיתחנו עבורכם, BOT לאיתור מטפלים מומלצים, אותו תמצאו בתחתית כל עמוד או להשתמש במנוע החיפוש למטפלים, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים מומלצים (בתפריט).
# חפשו את תו האיכות למטפלים מומלצים.

 

צרו קשר עכשיו להתיעצות ללא התחיבות. נשמח לעזור לכם להגיע לאיש המקצוע המתאים ביותר עבורכם.

 

צריכים עזרה למצוא טיפול פסיכולוגי מומלץ ב תל אביב? – להתייעצות עם מומחה, לחצו על הכפתור עכשיו>

 

פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים מומלצים בתל אביב:

המומחים של רימון

  טיפול פסיכולוגי בתל אביב

  טיפול פסיכולוגי בתל אביב נעשה לרוב בשיחה והמטרה שלו היא לסייע במצבים שונים בהם רגשות, מחשבות או התנהגויות שונות גורמות לבעיות רגשיות והתנהגותיות.
  טיפול פסיכולוגי ופסיכותרפיה הם שמות שונים לאותו סוג טיפול למעשה. זהו טיפול שמטרתו היא לסייע לילדים, בני נוער, מבוגרים זוגות ומשפחות שמתמודדים עם בעיה או מצוקה רגשית.

  המטרה של טיפול פסיכולוגי בתל אביב

  מטרתו של טיפול פסיכולוגי ב תל אביב היא להביא להקלה רגשית ולסייע לשפר את התפקוד ביום יום. כמו כן מטרתה של פסיכותרפיה היא לעזור לממש את הפוטנציאל ולהביא לידי ביטוי את החוזקות שישנם בכל אחד ואחת, בין אם הוא ילד/ה, זוג או מבוגר.
  עם ילדים, טיפול פסיכולוגי נעשה לרוב בשילוב של שיחה עם טיפול בהבעה ויצירה או טיפול במשחקטיפול פסיכולוגי בילדים). עם מתבגרים, הטיפול נעשה על ידי מומחה לטיפול במתבגרים.
  במפגשים הילד או הנער מוזמנים לשוחח על הנושאים שמטרידים אותו וגורמים לקשיים. הפסיכולוג או הפסיכותרפיסט, על פי הכיוון והניסיון הטיפולי שלו, יעזור למטופל להבין את המקור לבעיה ולמצוא פתרונות מגוונים.

  מתי מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי ב תל אביב?

  אנשים והורים פונים לטיפול פסיכולוגי / פסיכותרפיה ב תל אביב עבור עצמם או עבור ילדם, מסיבות שונות מאד. לכל אדם שפונה לעזרה רגשית יכולה להיות סיבה שונה וייחודית לו.

  ניתן לפנות לטיפול פסיכולוגי בתל אביב גם כאשר אין בעיה ברורה ודחופה, אלא על מנת לברר נושאים אישיים, לבדוק כיוונים למימוש עצמי, לחיזוק הבטחון העצמי או לחיפוש כיוונים חדשים בתעסוקה או בחיים בכלל.
  לחילופין ניתן לפנות לטיפול פסיכולוגי גם להתיעצות ממוקדת וקצרת טווח בנושאים שונים.

  טיפים לאיתור טיפול פסיכולוגי בתל אביב: מה חשוב לבדוק

  הכשרה מתאימה ומוכרת

  חשוב לדעת כי בטיפול פסיכולוגי רשאים לעסוק רק פסיכולוגים שעברו את תהליך ההכשרה המוכר שקבעה המדינה להכרה בפסיכולוג.
  חוק הפסיכולוגים מגדיר באילו בעיות רשאי כל פסיכולוג לטפל (פסיכולוג חינוכי רשאי לשם הדוגמא לטפל בבעיות שקשורות ללימודים ולבית הספר, פסיכולוג רפואי רשאי לטפל בבעיות רגשיות שקשורות להתמודדות עם מחלות, פסיכולוג קליני רשאי לטפל בבעיות בריאות הנפש ומשברי חיים).
  עם זאת חשוב לדעת כי לא רק פסיכולוג מוכשר לטפל. ישנם מקצועות בודדים שעוברים הכשרה דומה ובמהלך הלימודים וההתנסות מוכשרים לטפל בטיפול רגשי/פסיכולוגי, הם אמנם לא יוכלו לקרוא לטיפול שהם עושים טיפול פסיכולוגי אך הוא אינו שונה מטיפול פסיכולוגי. אנשי המקצוע שרשאים ומוכשרים לעסוק בטיפול רגשי הם: עובדים סוציאלים, מטפלים בהבעה ויצירה ופסיכיאטרים.

  גם כאן כדאי מאד לבדוק ולשאול מה ההכשרה ומה הניסיון של המטפל איליו פניתם וכן האם הוא בעל ניסיון בטיפול בבעיה שבגללה פניתם.
  חשוב לדעת כי תחום הטיפול הרגשי / פסיכותרפיה הוא תחום פרוץ שעוד לא עוגן בחוק. כמו כל תחום פרוץ מבחינה חוקית, אנשים רבים טוענים שהם עוסקים בטיפול רגשי ובפסיכותרפיה למרות שלא קיבלו הכשרה מוכרת לכך. מעבר לחוסר המקצועיות זהו מצב מסוכן מאד, שכן תחום הטיפול הרגשי הוא תחום רגיש ועדין מאד. לצערנו לא פעם אנו מקבלים פניות של אנשים והורים שניסו לפנות למטפלים שאינם מוכשרים לעסוק בתחום ובמקרה הטוב לא היתה הטבה ובמקרים גרועים יותר נעשה נזק או שפיתחו סקפטיות וחוסר אמונה בתחום ובאנשי המקצוע.

  ניסיון

  כמו שנאמר קודם, מומלץ וחשוב לבדוק מהו הניסיון של המטפל אליו הגעתם. ישנם תחומים שונים וכדאי שתגיעו למטפל המתאים והמנוסה ביותר בטיפול בבעיה שבגללה פניתם.
  מחיר– טיפול פסיכולוגי הוא עסק יקר! חשוב שתחפשו טיפול פסיכולוגי בתל אביב בסכומם שתוכלו לעמוד בהם לאורך תקופת הטיפול. מחירי טיפול פסיכולוגי בתל אביב יכולים לנוע בין 350-500 שח לפגישה עבור טיפול אצל מטפל מנוסה ומוכר. במידה ואינכם יכולים לעמוד בתעריפים אלו, כדאי לבדוק אפשרויות אחרות לקבל טיפול במסגרות ציבוריות.

   

  ואם אתם עדיין מרגישים שאתם לא יודעים כיצד לבחור טיפול פסיכולוגי בתל אביב – יש לנו מענה עבורכם

  אנשי המקצוע במרכז רימון השקיעו חשיבה מרובה בנושא ופיתחנו מספר כלים על מנת להפוך את התהליך לפשוט יותר ומייגע פחות:

  שיחת ייעוץ עם איש מקצוע

  איש מקצוע מיומן יכול בדרך כלל, בעזרת תשאול טלפוני ראשוני למקד את הבעיה ולדעת האם הבעיה יכולה להפתר באמצעות טיפול פסיכולוגי. אנו מציעים שיחת יעוץ ראשונית עם איש מקצוע ללא התחייבות.

  התאמה ראשונית למטפל המתאים ביותר להתיעצות

  בכל פניה למרכז רימון תועברו למתאמת הפניות שלנו. מתאמת הפניות רכשה ידע וניסיון בהתאמת סוג הטיפול והמטפל המתאים לבעיות שונות ולאנשים שונים. בכל שיחה ראשונית, ישאלו מספר שאלות על מנת לעזור לנו להפנות אתכם לאיש המקצוע המתאים ביותר עבורכם. לאחר הפניה זו, תוכלו לבדוק את ההתאמה בעצמכם בשיחת היעוץ הראשונית, שתארנו בסעיף הקודם.
  לסיכום, ההחלטה לפנות לטיפול אינה פשוטה, אך במידה ואתם שוקלים זאת, מומלץ לעשות את המאמץ למצוא את המטפל הנכון, המתאים, המוכשר ובעל הניסיון הרב ביותר בטיפול בבעיות מהסוג שהנכם מעוניינים לפתור.
  נשמח לעזור לכם בכל התלבטות במהלך תהליך הפניה לפסיכולוג או מטפל אחר.
  אתם מוזמנים להשאיר פרטים בתיבה צור הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

  הסיבות הנפוצות לפניה לטיפול פסיכולוגי הן:

  גישות שונות בטיפול פסיכולוגי

  ישנן גישות שונות לטיפול פסיכולוגי בתל אביב. כל שיטה מדגישה ומסבירה בצורה שונה את הבעיות הרגשיות / התנהגותיות של אנשים וילדים ואת מבנה ותפקוד הנפש והרגשות.
  על פי התיאוריה של כל גישה המטפל יציע דרך טיפול שונה והתמקדות בדברים שונים במהלך הטיפול.

  טכניקות מפתח מוקד מרכזי סוג טיפול
  הטכניקות כוללות הבניה קוגניטיבית מחודשת (זיהוי ואתגר של מחשבות שליליות) וטיפול בחשיפה (חשיפה הדרגתית למצבי פחד). מתמקד בזיהוי ושינוי דפוסי חשיבה והתנהגויות שליליות. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT)
  הטכניקות כוללות אסוציאציה חופשית (דיבור חופשי על מחשבות ורגשות) וניתוח חלומות. מתמקד בחשיפת מחשבות ורגשות לא מודעים והבנה כיצד חוויות העבר משפיעות על התנהגויות נוכחיות. טיפול פסיכודינמי
  הטכניקות כוללות משחק תפקידים (כדי לתרגל מיומנויות בין אישיות) וחקר דפוסים במערכות יחסים. מתמקד בשיפור היחסים הבין אישיים ותפקוד חברתי כדי לסייע בהפחתת מצוקה. טיפול בין אישי (IPT)
  הטכניקות כוללות אימון במיומנויות קבוצתיות, טיפול פרטני וטיפול טלפוני. DBT מתמקד גם בקבלה ובשינוי. שילוב טכניקות CBT עם תרגול מיינדפולנס. מתמקד בפיתוח מיומנויות לוויסות רגשות, סובלנות למצוקה, קשיבות (מיינדפולנס) ויעילות באינטראקציה בין אישית. טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT)
  הטכניקות כוללות מדיטציית מיינדפולנס, תרגילי מודעות לגוף ויוגה. מתמקד בפיתוח מודעות לא שיפוטית למחשבות, רגשות ותחושות ברגע הנוכחי. פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס

   

  סוגים שונים של טיפול פסיכולוגי 

  המשותף לכל הגישות הוא אופן הטיפול, במבוגרים הטיפול הפסיכולוגי נערך לרוב באמצעות שיחה עם המטפל ובטיפול רגשי לילדים יעשה שימוש גם במשחק, אומנות, יצירה, דרמה, כתיבה או טיפול בתנועה.

   

  התאמת טיפול פסיכולוגי בתל אביב – מרכז רימון

  אנחנו מבינים את הקושי בבחירת פסיכולוג וזו הסיבה שבגללה הקמנו מלכתחילה את מרכז רימון.
  לנו במרכז רימון ישנה מטרה אחת ברורה – לעזור לכם למצוא את הפסיכותרפיסטים והפסיכולוגים המתאימים ביותר עבורכם והקרובים ביותר אליכם.

  התמחינו בהתאמת פסיכולוגים/יות ופסיכותרפיסטים מאז שנת 2013.

  אנו עובדים עם מגוון של מטפלות רגשיות, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים מומלצים בכל הארץ, המומחיות בטיפול במגוון קשיים וסוגי טיפול.
  חשוב לנו שבצוות שלנו יהיו אך ורק מטפלים ומטפלות בעלות הכשרה אקדמית, ניסיון, התמחויות והמלצות רלוונטיות.

  אנו עושים תהליך מיון קפדני בבחירת המטפלות עמן אנו עובדים ולכן יש לנו אחוזי הצלחה מאד גבוהים בהתאמת מטפלות רגשיות, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגיות למטופלים בתל אביב.

   

  צריכים עזרה בבחירת פסיכולוג/פסיכותרפיסט

  מומלץ

  מומחה בטיפול פסיכולוגי בתל אביב?

   

  להתייעצות עם מומחה, לחצו עכשיו>

   

  טיפול פסיכולוגי בתל אביב - מרכז רימון
  טיפול פסיכולוגי בתל אביב – מרכז רימון – התאמת פסיכולוגים מומלצים תל אביב

   

  FAQ’s שאלות נפוצות על טיפול פסיכולוגי:

  1. מהו טיפול פסיכולוגי?

  טיפול פסיכולוגי, המכונה גם פסיכותרפיה או טיפול בשיחות, הוא סוג של טיפול המתמקד בסיוע לאנשים לשפר את בריאותם הנפשית ורווחתם. טיפול פסיכולוגי כרוך בעבודה עם מטפל או פסיכולוג מיומן כדי לחקור ולהתמודד עם סוגיות פסיכולוגיות שונות, כמו חרדה, דיכאון, טראומה, בעיות יחסים ועוד.

  2. כיצד עובד טיפול פסיכולוגי בתל אביב?

  טיפול פסיכולוגי בתל אביב פועל על ידי מתן סביבה בטוחה ותומכת עבור אנשים כדי לבטא את מחשבותיהם, רגשותיהם ודאגותיהם. המטפל מסייע למטופלים להגיע לתובנה לגבי רגשותיהם, התנהגויות ודפוסי המחשבה שלהם ומסייע להם בפיתוח מנגנוני התמודדות בריאים יותר ואסטרטגיות התמודדות יעילות. באמצעות מפגשים הללו, אנשים יכולים להתגבר בהדרגה על האתגרים שלהם ולשפר את רווחתם הנפשית הכללית.

  3. מהם הסוגים השונים של טיפול פסיכולוגי?

  ישנם סוגים שונים של טיפול פסיכולוגי, כולל טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (טיפול CBT), טיפול פסיכודינמי, טיפול בינאישי, טיפול התנהגותי דיאלקטי (DBT) וטיפול מבוסס-מיינדפולנס. לכל גישה יש טכניקות והתמקדות ייחודיות משלה, אך כולן שואפות לעזור לאנשים להבין ולנהל את הרגשות וההתנהגויות שלהם בצורה יעילה.

  4. כמה זמן נמשך בדרך כלל טיפול פסיכולוגי?

  משכו של טיפול פסיכולוגי יכול להשתנות בהתאם לצרכיו ולמטרותיו של האדם. אנשים מסוימים עשויים ליהנות מטיפול לטווח קצר, אשר בדרך כלל נמשך כ-6-12 מפגשים, בעוד שאחרים עשויים לבקש טיפול לטווח הארוך שיכול להימשך מספר חודשים או אפילו שנים. המטפל והמטופל עובדים יחד כדי לקבוע את משך הטיפול המתאים ביותר על סמך התקדמותו של האדם וצרכיו לאורך זמן.

  5. האם טיפול פסיכולוגי יעיל?

  כן, הוכח כי טיפול פסיכולוגי יעיל בטיפול במגוון רחב של מצבים וקשים רגשיים. מחקרים רחבים ורבים הראו כי טיפול יכול להפחית באופן משמעותי את הסימפטומים של חרדה, דיכאון והפרעות פסיכולוגיות אחרות. עם זאת, חשוב לציין כי יעילות הטיפול יכולה להשתנות בהתאם לאדם ומחויבותו לתהליך הטיפולי ותליה במגוון רחב של גורמים.

  6. האם ניתן לשלב טיפול פסיכולוגי עם טיפול תרופתי?

  כן, ניתן לשלב טיפול פסיכולוגי עם טיפול תרופתי, במיוחד במקרים בהם אנשים חווים תסמינים חמורים או שאובחנו עם בעיות תחום בריאות הנפש, כגון חרדה, דיכאון, OCD וכולי. במצבים אלו התערבות פרמקולוגית (תרופתית) עשויה להועיל מאד. במקרים כאלה, גישה שיתופית בין המטפל לפסיכיאטר או הרופא המטפל, יכולה להועיל במתן טיפול מקיף ויעיל יותר.

  7. כיצד אוכל למצוא מטפל מתאים לטיפול פסיכולוגי?

  מציאת מטפל מתאים לטיפול פסיכולוגי בתל אביב כרוכה בגורמים כמו כישוריהם, הניסיון שלהם, הגישה הטיפולית והתאמה אישית. לפני פניה לפסיכולוג בתל אביב מומלץ לשאול את השאלות שחשוב לכם לקבל תשובה עליהן כגון ניסיונו של המטפל בתחום שתרצו לטפל בו, גישות טיפוליות שמשתמש בהן ועוד. עם זאת, לקשר האישי שנוצר בין המטפל למטופל ישנה משמעות רבה והיא חשובה להצלחת הטיפול. מומלץ לקבוע שיחה ראשונית או אף פגישה להכרות על מנת לשאול את השאלות הללו ולבחון את ההרגשה שלכם בפגישה, עד כמה נח לכם עם המטפל, כמה הרגשתם שהוא קשוב ויהיה לכם נח להפתח בפניו.

  במרכז רימון – תל אביב והמרכז ניתן לקבל מגוון שירותים:

  • פנו אלינו עכשיו להתאמת טיפול פסיכולוגי מקצועי בילדים, מתבגרים או מבוגרים נעזור לכם למצוא טיפול פסיכולוגי בתל אביב. לחצו על הקישור > צור קשר

   

   

  כניסה למערכת