משבר בזוגיות? נמצאים על סף גירושים?

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: זוגות

סיפורים אישיים

מ’, פנתה אלינו בעקבות התקפי חרדה חוזרים. בכל פעם שנאלצה להשאר לבד, כאשר בן זוגה נסע מטעם העבודה או סתם היה חוזר מאוחר. לאחר הכרות עימה, הפסיכולוגית המטפלת עזרה לה לראות כי היא כלואה בקשר “חונק”, קשר שמגביר את התלות שלה בבעלה והיא הולכת ודועכת בתוכו.

ס’ פנתה בעקבות חשד שבעלה בוגד בה. היא כעסה, מאד כעסה ולא הצליחה להשתחרר מזה, למרות שבן זוגה חזר והסביר כי אינו בוגד בה. המטפלת עזרה לה להבין מדוע היא מתקשה לשחררר את כעסה על בן זוגה, מדוע היא לא מצליחה להאמין לו ומה הקשר של כל זה לעברה.

נ’ ו י’ לא הצליחו להסתדר, כל דבר קטן ויומיומי הביא אותם למריבות אינסופיות. הם רצו לסיים את זה, כבר הגיעו למצב שאינם יכולים לסבול להיות אחד ליד השני. הם פנו כי רצו להתגרש. לאחר תהליך טיפולי, המטפלת עזרה להם לראות מה בכל אחד מהם כל כך מעצבן וכיצד כעסם על בן הזוג מתחבר להוריהם שלהם, לצרכיהם הרגשיים. זה היה טיפול מוצלח בו בני הזוג הצליחו בעזרת התהליך להבין טוב יותר אחד את השני, להבין את עצמם טוב יותר ולפעול ממקומות “נקיים” יותר, שאינם מושפעים ממשקעי העבר.

ג’ רצתה עזרה עבור ילדיה, היא התגרשה לפני חצי שנה וראתה כי ילדיה “אינם מגיבים” לפרידה ולעזיבת הבית של אביהם. היא סיפרה שהם לא מדברים על כך, “כאילו לא איכפת להם”. אך בביה”ס ציוניהם ירדו, הם התרחקו מחברים ומסתגרים בחדרם. זהו מצב שכיח. גירושין גורמים למצוקה נפשית מאד גדולה, לשבר, לחוויה של אובדן, בקרב מי שחווה אותם. ילדים שנקלעים למצב זה, פעמים רבות מפתחים “רעיונות שונים” לגבי הפרידה, חושבים כי היא קרתה באשמתם, מרגישים אחריות רבה, כועסים על אחד ההורים על כך “שלא התאמץ מספיק” ועוד. למרות שההורים מנסים להסביר וגם אם התהליך נעשה בדרך הכי עדינה ורגישה, ילדים נוטים לתפוס את המצב המשברי הזה בצורות שונות. ג’ הביאה את ילדיה לטיפול, שעזר להם לעבד את הפרידה של הוריהם ולהבין כי מהם הם לא מתגרשים, כי אין האחריות עליהם, טיפול שעזר להם להרגיש טוב יותר, להשלים בהדרגה עם הפרידה ולחזור לתפקוד כפי שתפקודו לפני המשבר.

המשותף לכל המקרים הללו הוא שמדובר בזוגיות במשבר ואולי נכון יותר לומר משפחה במשבר. חלקם היו על סף גירושין, חלקם לאחר גירושין וחלקם רצו להמנע מגירושין.
למרות שגירושין הם עניין “שבשגרה” ולמרות שזה כביכול עניין טריוויאלי, מדובר במשבר קשה ביותר, הן עבור בני הזוג והן עבור הילדים.
אפשר גם אחרת, אתם לא צריכים לעבור את זה לבד.


להתייעצות פנו אלינו עכשיו!

לרוב, משמעותם של גירושין הוא סיום קשר מתמשך. אף פעם אין זה קל לעשות צעד זה, לא משנה מהן הנסיבות והאם רצית את זה או לא. כמעט תמיד כרוכים בגירושין רגשות רבים וכואבים, של בני הזוג ושל הילדים (במידה ולבני הזוג ישנם ילדים). למרות שגירושין נחשבים למצב שכיח בישראל, מדובר במצב חדש בחייו של האדם, אשר כרוך בשינויים רבים ובהסתגלות אליהם ולכן לעיתים קרובות יכול לעורר מתח ולחץ משמעותיים.
לאחר הגירושין, בני הזוג הגרושים צריכים להתמודד עם מספר רב של אתגרים יחדיו או לחוד. האתגרים הכרוכים בגירושין הינם בכמה מישורים שונים הקשורים מאד אחד לשני:
המישור הרגשי- נפשי.
המישור הכלכלי- משפטי.
המצב הכלכלי החדש.
ההסדרים הכלכליים.
הסכמי החלוקה והמענה לילדים.
ושוב, למרות שכיחותה של תופעת הגירושין, גירושים הם תמיד מורכבים ומסובכים, בעיקר כאשר ישנם ילדים בתמונה.

לעיתים קרובות, ניתן לראות שהילדים להורים גרושים חווים את הגירושין כבעלי משמעות רבה, כמשבר מהותי בחייהם וכמקור ללחץ מתמשך.
להתייעצות בנוגע לילדים להורים גרושים, או הפנייתם לקבלת טיפול רגשי או טיפול פסיכולוגי בנושאים הקשורים לגירושין, ניתן ליצור עימנו קשר ואנו נעשה את המירב על מנת לספק את המענה המהיר, המקצועי והמתאים ביותר עבורכם ועבור ילדיכם.


במצבים שונים יכולים להתאים מענים שונים

טיפול רגשי בילדים להורים גרושים, או ילדים שחוו גירושין.

הדרכת הורים להורים החושבים או מתכננים להתגרש ועולות בהם שאלות בנוגע לדרך הטובה ביותר לספר על כך לילדים או להתמודדות עם הילדים והרגשות שהם מבטאים בנושא זה.

לעיתים המענה המתאים יהיה דווקא טיפול משפחתי שיכלול חלק או את כל בני המשפחה. טיפול משפחתי יכול להיות דרך מצויינת לבני זוג ומשפחות שאינם מצליחים לבסס בינם לבין עצמן תקשורת אפקטיבית. טיפול משפחתי יכול לסייע גם במציאת פתרונות לבעיות העולות סביב הילדים לפני, במהלך או לאחר הגירושין. מטרתו של טיפול פסיכולוגי הנוגע לנושא הגירושין היא לעשות זאת על הצד הטוב ביותר תוך התגברות על המצוקות הנפשיות /רגשיות שעלולות להגרם בעקבות תהליך כואב זה. המטפל מאפשר ביטוי ועיבוד של רגשות כואבים בסביבה מכילה ותומכת ומתן מענה ועזרה מהפסיכולוג או המטפל.

טיפול זוגי

מענה נוסף הוא טיפול זוגי לבני זוג שמרגישים שהקשר הזוגי שלהם נקלע למשבר והיו רוצים לנסות לפתור אותו או דווקא לבחור לסיימו בדרך הטובה ביותר.

טיפול פסיכולוגי

יכול להיות מענה מתאים עבור אחד מבני הזוג שמרגיש מצוקה בתוך הקשר הזוגי בו הוא נמצא, בין אם תקיעות, בין אם הוא תוהה על מהות הקשר והבחירה, או מרגיש שהוא כלוא בתוך קשר שאינו עושה לא טוב, מאפשר לו צמיחה וגדילה או גרוע מזה, פוגע בו.

אנו ברימון עושים הכל על מנת לספק לכם את השירות הטוב והמקצועי ביותר, מאנשי צוות המומחים בתחומים אלה ובעלי ניסיון ארוך שנים בעבודה עם נושאים אלה.

המומחים של רימון ב

טיפול זוגי / ייעוץ זוגי

עוד מאמרים בנושא

מייאוש לתיקון: 5 השלבים הרגשיים כשיש חשד לבגידה השלבים הרגשיים המלווים בגידה או חשד בבגידה ומה יכול לעזור בכל אחד מהם?
מייאוש לתיקון: 5 השלבים הרגשיים כשיש חשד לבגידה   השלבים הרגשיים המלווים בגידה או חשד בבגידה ומה יכול לעזור בכל אחד מהם?   כאשר אדם...
סימנים לבגידה - מאפיינים של גבר בוגד
האם ישנם מאפיינים לגבר בוגד? איך גבר בוגד מתנהג? האם ישנם סימנים מובהקים לבגידה? האם , בעידן של היום, ניתן למצוא סימני בגידה בסלולרי בצורה...
התנהגות ומאפיינים של גבר בוגד - איך מתנהג גבר בוגד? מהו דפוס הבגידה ומהם הסימנים? מומחי מרכז רימון עונים. להתאמת מטפלת זוגית או טיפול פסיכולוגי התקשרו עכשיו
מאפיינים של גבר בוגד – או איך מתנהג גבר בוגד. אמנם כולנו אנשים שונים, אבל כאשר מדובר בשקרים, למשל כאשר גבר בוגד, ישנם מאפיינים והתנהגויות...
סיפורי בגידה - למה גברים בוגדים, למרות מחיר הבגידה? מומחי מרכז רימון מסבירים
למה גברים בוגדים? לאנשים (גברים ונשים) בוגדים ישנם סיפורים והסברים רבים ומגוונים להסביר את הסיבות לבגידה. סיפורי הבגידה הללו אולי יעזרו לכם להבין חלק מההתנהגות...
למה גברים בבוגדים? 13 סיבות נפוצות לבגידה. מרכז רימון - טיפול פסיכולוגי וטיפול זוגי בפריסה ארצית
למה גברים בוגדים? הנה 13 סיבות נפוצות. לגברים בוגדים ישנם תירוצים והסברים רבים ומגוונים להסביר את הסיבות לבגידתם. עם זאת, חשוב לזכור, ישנה דרך אחרת,...
מחיר הבגידה - למה גברים בוגדים למרות המחיר הכבד? - מרכז רימון - מומחים בייעוץ וטיפול זוגי ומשפחתי
מהו מחיר הבגידה? אנשים לרוב לא מבינים את מחיר הבגידה שלהם בבן או בת זוגם. כאשר המועמד לשעבר לנשיאות בארה”ב ג’ון אדוארדס בגד באשתו, הוא...
סיפורי בגידה - למה גברים בוגדים, למרות מחיר הבגידה? מומחי מרכז רימון מסבירים

סיפורי בגידה

למה גברים בוגדים? לאנשים (גברים ונשים) בוגדים ישנם סיפורים והסברים רבים ומגוונים להסביר את הסיבות לבגידה. סיפורי הבגידה הללו אולי יעזרו לכם להבין חלק מההתנהגות

להמשך קריאה
למה גברים בבוגדים? 13 סיבות נפוצות לבגידה. מרכז רימון - טיפול פסיכולוגי וטיפול זוגי בפריסה ארצית

למה גברים בוגדים?

למה גברים בוגדים? הנה 13 סיבות נפוצות. לגברים בוגדים ישנם תירוצים והסברים רבים ומגוונים להסביר את הסיבות לבגידתם. עם זאת, חשוב לזכור, ישנה דרך אחרת,

להמשך קריאה
מחיר הבגידה - למה גברים בוגדים למרות המחיר הכבד? - מרכז רימון - מומחים בייעוץ וטיפול זוגי ומשפחתי

מחיר הבגידה

מהו מחיר הבגידה? אנשים לרוב לא מבינים את מחיר הבגידה שלהם בבן או בת זוגם. כאשר המועמד לשעבר לנשיאות בארה”ב ג’ון אדוארדס בגד באשתו, הוא

להמשך קריאה

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת