סימנים לבגידה – מאפיינים של גבר בוגד

מחבר/ת:הנהלת מרכז רימון
התמחות: זוגות

האם ישנם מאפיינים לגבר בוגד? איך גבר בוגד מתנהג? האם ישנם סימנים מובהקים לבגידה? האם , בעידן של היום, ניתן למצוא סימני בגידה בסלולרי בצורה הקלה יותר?

*המאמר בלשון נקבה, לשם הנוחות, אך פונה לשני המינים באותה המידה.

מאפיינים של גבר בוגד

הוא מתנהג אחרת, אבל את פשוט לא יכולה לשים את האצבע למה. ואז מישהו מתקשר אליו באמצע הלילה ואין לו הסבר טוב.
את צודקת שאת נבהלת.

בגידות בחיי הנישואים – סימנים

בטח, זה יכול היה להיות שמישהו חייג בטעות, אבל זה גם אחד הסימנים המרכזיים שהוא בוגד. זה לא אומר שאת צריכה להאשים אותו מיד, אבל את צריכה לשים לב ולחפש סימנים ושינויים נוספים בהתנהגותו הכללית.
ראשית, עקבי אחר הסימנים הראשונים של בגידה, כגון הסתרת הטלפון שלו ממך או אם הוא ער ומנהל שיחות בשעות לילות מאוחרות בגלל שהוא “בתפקיד” או מדבר עם “החבר’ה”.
את עשויה לחוש בתוכך משהו מוזר, אך מצד שני, להרגיש אמפתיה כלפיו ואולי אפילו לפתור אותו מזה, לפני שקורה משהו . אבל זה יכול לקרות רק אם לא תשימי לב. תשומת לב היא המפתח כאן.
הדבר החשוב ביותר שאת יכולה לעשות הוא  לדבר איתו בצורה לא מעמתת .

הכלל הראשון הוא להשתמש בביטויי “אני” במקום באמירות “אתה” – להמנע מהאשמות. כאשר פונים אל מישהו בהאשמה, הוא בדרך כלל ירגיש מותקף ומיד יתגונן.

נסי משהו כמו, “אני מרגישה סוג של ריחוק ממך ומהחיים שלך. שאתה במצב רוח שקט כל כך לאחרונה. זה לא היחס שאני רגילה לקבל ממך ואני מרגישה בודדה. אשמח לדעת מה השתנה או מה קורה כדי שנוכל להתקרב שוב. “

פנייה למטפלת זוגית ומשפחתית, יועץ נישואים או איש מקצוע אחר כגון פסיכולווג או פסיכותרפיסטית, לייעוץ, יכולה באמת לעזור לשניכם להבין כיצד לדבר בצורה פרודוקטיבית יותר ולשפר את דרכי התקשורת בינכם, מה שסיבר להניח פוגע במערכת היחסים בינכם מלכתחילה.

חושדת שהגבר שלך או בעלך בוגד בך?
אל תשארי לבד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להתמודד עם הגילוי
התקשרי אלינו עכשיו

איך מתנהג גבר בוגד?

ישנם סימנים עיקריים לבגידה של גבר, ורוב הגברים אינם מסתירים את זה היטב.
לאחר ראיון עם 50 גברים בוגדים וחלק מנשותיהם (ונשותיהם לשעבר), זוהו מספר סימנים לבגידה במערכות יחסים ובגידות בחיי הנישואין, שנשים רבות לא מודעות להן.
בהתבסס על תגובותיהם בראיונות, מובאים כאן כמה סימנים מובהקים לבגידה וגם כמה סימנים שאינם בהכרח מובהקים אך נפוצים מאד, לכך שגבר בוגד, יחד עם ציטוטים מהבוגדים עצמם.
יש לציין כי מדריך זה מבוסס על ראיונות עם גברים. אם את חושבת שבן זוגך בוגד בך,  רשימה זו יכולה לעזור לך, לבסס או להפריך את חשדותייך, לזהות את דפוס הבגידה ואולי אף לתפוס את הגבר שלך בוגד בך.

בנוסף, בהמשך המאמר תמצאו כמה טיפים מועילים להתמודדות עם שקרים של גברים בוגדים.

1 איך מתנהג גבר בוגד? הוא אינו מתנהג כרגיל

מה שהוא אמר : “אשתי ידעה שאני בוגד לפני שהייתה הוכחה אמיתית. היא אמרה שהיא צריכה רק למצוא הוכחה”.
אחרי שבילית עם מישהו במשך מספר חודשים (או אפילו שנים), את מכירה את ההתנהגות האופיינית שלו. את יודעת איך הוא מתנהג במצבים מסוימים, וכאשר הוא פועל אחרת, את רוצה הסבר – אם זו לא בגידה, אז הסבר אחר ממשי ומוחשי.
סימני בגידה סלולרי – במקרה של גבר זה, כשהוא החל את הרומן שלו, הוא היה לוקח את הטלפון שלו ונכנס לשירותים למשך 20 עד 30 דקות.
התירוץ שלו: שהוא קורא את המייל שלו ואת החדשות בסלולרי (טלפון נייד). הבעיה היחידה הייתה, שמכשיר הטלפון הסלולרי שלו הראה סיפור אחר לגמרי – הרבה הרבה הודעות טקסט שהוחלפו עם מספר של אישה אחרת.

2 בגידות בחיי הנישואין סימנים – יש לו שינויים במצב הרוח באופן בלתי צפוי.

מה שהוא אמר: “כל הזמן חיפשתי סיבות לברוח, והיה לי קשה לחשוב כל הזמן על תירוצים חדשים. אז, הייתי מתחיל איתה ריב”.
אם הוא מתעצבן ברגע – או מתנהג בצורה נחמדה מדי – זה הוא דגל אדום. אין לו שום סיבה לעזוב, אז הוא צריך ליצור אחת. עוד סימנים (לא בהכרח מובהקים לבגידה) הם פעילויות חדשות, למשל, אם הוא יוצא כל הזמן אבל אף פעם לא מזכיר זאת עוד אחר כך, זוהי דוגמה בולטת.
אם הוא היה נוסע למקום אחר ואין לו סיבה להסתיר את זה, סביר להניח שהוא היה מדבר על זה איתך.

3 דפוס אופייני של גברים בוגדים – שינויים מהירים במשקל או במראה

מה שהוא אמר: “אחרי שהתחלתי את הרומן שלי, ירדתי בערך 10 ק”ג תוך כשבוע. זה היה מטורף”.
גברים בוגדים משתנים פיזית. גינוני האהבה שלהם נעלמים, היציבה משתנה וטונוס השרירים חוזר לעצמו. זה האמצעי הראשוני של הגוף להתכונן לחיזור – הוא מכין את עצמו למשוך בן זוג. זהו סימן שבהחלט יוכל לעזור לך לתפוס את הגבר שלך, במידה והוא בוגד בך.
בנוסף, גברים בוגדים מתחילים לדאוג לעצמם הרבה יותר ועסוקים בהופעתם. לפתע הוא מתחיל לשים לב לבגדיו, לסרק את שערו ולהתגלח מדי יום כשלא עשה זאת קודם לכן, במיוחד כשיוצא מהבית בלעדיך.

4 גבר בוגד – סימנים – יש לו שינויים בן לילה בטעם המוזיקלי

מה שהוא אמר: “אף פעם לא ממש אהבתי ג’אז. אבל פגשתי את האישה הזאת; נהנינו יחד. התחלתי להקשיב לזה כל הזמן ורק לחשוב עליה”.
אין שום דבר רע בלנסות דברים חדשים. אבל כשזה יוצא מן הכלל והוא מוציא אותך מתהליך השינוי ואת לא חלק ממנו, זה אחד מסימני האזהרה שמשהו אינו כשורה וייתכן שהוא בוגד בך.

האם אני נשואה לבעל בוגד?  נסי לדבר עם אנשים קרובים על הדאגות שלך

מאפיינים של גבר בוגד - איך מתנהג גבר בוגד? מהם הסימנים לבגידה? מרכז רימון - מומחים טיפול פסיכולוגי וזוגי בפריסה ארצית. התקשרו להתאמת פסיכורתפיסטית או פסיכולוג
מאפיינים של גבר בוגד – איך מתנהג גבר בוגד? מהם הסימנים לבגידה? מרכז רימון – מומחים טיפול פסיכולוגי וזוגי בפריסה ארצית. התקשרו להתאמת פסיכורתפיסטית או פסיכולוג

5 עוד סימנים לבגידה של גבר – הוא נזכר בפרטים מדברים שלא עשיתם יחד

מה הוא אמר: “דיברתי עם אשתי על סרט שראינו וצחקתי על אחת הסצנות. היא לא צחקה. שאלתי, ‘מה? את לא זוכרת?’ אחר כך היא הודיעה לי שלא ראינו את זה ביחד “.
ככל שהוא מבלה יותר זמן במקביל, גם איתך כחלק מחיי הנישואים והמשפחה שלכם וגם זמן עם פילגשו, זיכרונות מהזמן שלו איתך והזיכרונות מהזמן שבילה איתה, יתחילו להתערבב יחד. הוא לא יוכל לעקוב אחר היכן הוא היה ביום נתון. אלו בהחלט סימנים לבגידה של גבר.
ההסברים שלו לגבי הזמן שהוא בילה עם אישה אחרת אינם מובנים לחלוטין – לעתים קרובות, ללא הסבר הגיוני.

6 דפוס בגידה נוסף – הוא פתאום צריך הרבה פרטיות

מה שהוא אמר: “עבדתי מהבית והתחלתי לסגור את הדלת בתדירות גבוהה יותר, ואמרתי שהילדים רועשים או שאני פשוט צריך לעבוד בשקט. שוחחתי באינטרנט עם המאהבת שלי”.
לקחת זמן לעצמי זה נורמלי. אבל כאשר זה חורג מהדפוס הרגיל או הופך להיות יותר ויותר תכוף, זה יכול להיות סימן לכך שמשהו אחר קורה.
דפוס חדש של הגעה מוקדמת לעבודה, יציאה מאוחרת, הורדת הטלפון לפתע ושיחות טלפון פרטיות מ”קרוב משפחה “הם גם דגלים אדומים וסימני בגידה בסלולרי (טלפון נייד).

7 גבר בוגד לרוב יפסיק לחשוק בך מבחינה מינית

מה שהוא אמר: “התחלתי את הרומן שלי וכל מה שרציתי זה סקס, אבל לא מאשתי . היא ידעה שמשהו קורה, כי חיי המין שלנו תמיד היו די פעילים”.
שינוי פתאומי בשגרת חיי הנישואין, חיי המין והלילה המוכרת שלכם, ללא הסבר הגיוני כי הוא רוצה או צריך משהו אחר הוא סימן אזהרה גדול לבגידה.

8 דפוס אופייני אחר – יש לו עלייה מאסיבית בחשק המיני

מה שהוא אמר: “אחרי שהתחלתי עם [המאהבת שלי], התחלתי לשכב עם אשתי לעתים קרובות הרבה יותר. היא אמרה לי שאני ממש אגרסיבי במיטה ושהיא לא ראתה אותי כך בעבר”.
כל הגברים שרואיינו הביעו תחושה שהם חווים עומס עצום של טסטוסטרון, שהתבטא כביטחון עצמי מתחדש. הם הרגישו חזקים, גבריים ואת גבריותם מתחזקת – כמו ש”כל אישה רוצה אותם”. האגו שלהם הלך וגדל מיום ליום.

9 עוד סימנים לבגידה שאפשר לזהות בסלולרי – הוא מסתיר ממך את העסקאות הכספיות שלו והרכישות שלו

מה שהוא אמר: “נפגשתי איתה לארוחת צהריים כמעט מדי יום. וביקורינו במלון היו שלוש או ארבע פעמים בשבוע. היה מאד קשה מצוא סיפור כיסוי. פתחתי חשבון PayPal, קיבלתי כרטיס חיוב ב- PayPal וצירפתי לחשבון צ’ק אישי. הייתי מבצע העברות מקוונות לפייפאל והיא לא יכלה לראות אף אחת מהעסקאות שלי “.
רוב הגברים הבוגדים יצטרכו למצוא דרך אחרת שאינה ניתנת למעקב כדי לרכוש דברים כמו מתנות, ארוחות, מלונות וטיולים.
כרטיסי אשראי הניתנים לטעון מחדש, חשבונות PayPal ורכישות eBay הם כולם דרכים מצוינות להסתיר עסקאות גדולות או תכופות. בהחלט כדאי לבדוק כל מיני העברות אקראיות גדולות או משיכות מזומנים שהוא לא סיפר לך עליהן.

10 איך מתנהג גבר בוגד? יש לו פתאום  “חברים” חדשים בעבודה ו/או יותר אחריות בעבודה

מה שהוא אמר: “החברה שלי אפשרה לי לעבוד מהבית אם אבחר. אבל התחלתי מערכת יחסים עם המנהלת החדשה במשרד, אז היה שינוי בהתנהגות שלי, התחלתי להגיע לעבודה לעתים קרובות יותר. כשהייתי צריך להגיע להפגש עם המאהבת ביעד רחוק, הייתי מאריך את נסיעות העסקים שלי ביום אחד לפני או אחרי. השתתפתי בהרבה ארוחות צהריים משרדיות והשתתפתי “בישיבות מאוחרות”.
בגידות בעבודה או במשרד הן דבר נפוץ , במיוחד בהתחשב בכמה זמן אנו מקדישים לעבודה משותפת. הוא עשוי להזכיר את “חברתו החדשה לעבודה” כדי להפיג את כל החשדות שיש לך ואם תיכנסי למשרד באופן בלתי צפוי, או שהוא אפילו יציג בפניך את “עמיתתו החדשה” לעבודה כדי להוריד אותך מהחשדות כלפיו. עקבי אחר תחושות הבטן שלך ושימי לב להתנהגויות אחרות שלו.

11 שימוש דיסקרטי באמצעים טכנולוגים ובסלולרי – דוגמאת טלפון סלולרי

מה שהוא אמר: “iMessages באייפון אינם ניתנים לאיתור בחשבונות הסלולר. הייתי שולח הודעה [למאהבת שלי] רק כשהיה בטוח לשלוח ואז מוחק את ההודעות באופן מיידי. עד היום אשתי לא יודעת כיצד תקשרתי איתה [הפִּילֶגֶשׁ].”
מה שהוא אמר: “לא רציתי לשלוח מיילים שאפשר לעקוב אחריהם. לכן, הקמנו חשבון ג’ימייל חדש והתקשרנו עם תיקיית הטיוטות, מבלי לשלוח שום דבר”.
הטכנולוגיה כיום חכמה יותר והתקשורת עברה להייטק. סיסמאות חדשות בטלפון או במחשב שלו, שינויי סיסמאות בבנק או בחברת הטלפונים שלך או טלפונים שנשארו במכונית הם סימנים קלים לזיהוי לבגידה.
בימים אלה, כתובות דוא”ל חלופיות, מיילים או חשבונות פייסבוק הם דרך יעילה להסתיר הודעות, אך הוא עדיין יסתיר ממך את המחשב והטלפון שלך,וזה סימן שאסור לך לפספס.

12 סימני בגידה בסלולרי (טלפון נייד)

הוא מוריד אפליקציות חדשות או מתחיל להשתמש בחשבונות ספציפיים של מדיה חברתית לעתים הרבה יותר קרובות.
מה שהוא אמר: “הורדתי את Snapchat בפלאפון כדי לתקשר איתה”.
גברים בוגדים לרוב חומקים מתחת לרדאר באמצעות טכנולוגיה חדשנית לביצוע עבודתם המלוכלכת. קיימות אפליקציות המאפשרות הודעות טקסט, הפעלות צ’אט מקוונות ושליחת תמונות למשך פרק זמן מסוים (ואז נעלמות כלא היו).
שימו לב לאפליקציות חדשות בטלפון הסלולרי שלו שהוא לא מודיע לכם עליהן או גרוע מזה – מסתיר.
הרבה אנשים משתמשים ב- Snapchat וב- WhatsApp בימים אלה, וברור שהם לא כולם בוגדים. אבל אם את מתרשמת שהוא עסוק בתגליות טכנולוגיות חדשות ואפליקציות סלולריות חדשות ומשאיר אותך מחוץ ללופ, כדאי להתייחס לזה כסימני בגידה ולהתחיל מחיפוש ראשוני בטלפון סלולרי (נייד), זהו סימן אזהרה בולט.
הרבה גברים בוגדים מעדיפים אפליקציות ואמצעים להעברת הודעות שנמחקות לאחר שנקראו. ישנן אפליקציות רבות כאלו ומספרן הולך וגדל.

רק זכרי, האפליקציות הסלולריות האלה משמשות לכל מיני מטרות. אז אל תיכנסי עם “אקדחים שלופים”, אלא אם את מאוד בטוחה בחשד שלך כי בעלך בוגד בך.

13 סימנים לבגידה של גבר – הוא נראה מנותק

נראה שהוא “חולמני” או פשוט סגור.
אם הוא פתאום הפסיק לדבר כמו תמיד, זה דגל אדום של משהו לא בסדר – גם אם זו אינה בגידה.

14 סימנים לבגידה בחיי הנישואין ובזוגיות ארוכת טווח – הוא מתנהג בחשאי

הוא מכבה את הטלפון הסלולרי או סוגר אותו בדיוק כשאת מתקרבת
הוא מסרב למסור לך פרטים כשהוא יוצא. הוא נמנע משאלות שלך או שאף פעם אינו עונה עליהן או עונה עליהן בשאלה אחרת.
הוא עשוי להפנות את נושא השיחה אם את מעלה משהו שהוא לא רוצה לדבר עליו.
עם זאת, יתכן שהוא גם מתכנן לך הפתעה 🙂 אז היזהרי עם הסימן הזה.

15 עוד סימנים לבגידה של גבר – הוא מבקש יותר חיבור בינכם

הוא רוצה להתחבר אליך יותר – רומנטית, מינית או רגשית – ומבקש ממך זאת ישירות או בעקיפין.
זה סימן טוב כי זה אומר שהוא יודע שמשהו לא בסדר, בין אם בזוגיות שלכם או בבגידה, והוא רוצה לפתור את זה לפני שהוא בוגד או לפני שהפלרטוט יהפוך לרומן של ממש.
זהו אחד הסימנים הכמעט מובהקים, המוקדמים ביותר, שהבעל או בן הזוג שלך חושב על בגידה או שהוא מרגיש אשם על כך.

ההתנהגויות המפורטות כאן אינן סימנים מובהקים לגמרי, דווקא של בגידה, אבל אם את מזהה כמה מהן שמתרחשות ביחד, אז זה כבר סימן לא טוב שמשהו קורה.
העצה שלנו היא שכדאי להיזהר לא להטיח האשמות שאינך יכולה לגבות אותן. אם את חושדת שבעלך או בן הזוג או בת הזוג שלך בוגד/ת בך, שבי איתו/ה לשיחה ארוכה ופתוחה על החששות שלך.

אם התחושה המציקה הזו לא תיעלם לאחר שיחה שלך איתו, יהיו לך כמה אפשרויות פעולה – ואולי עוד כמה תחקירים להתחיל.

אל תשארו לבד עם תחושת הבגידה והפגיעה באמון.
התקשרו אלינו עכשיו להתאמת מומחה בתחום
להתייעצות ללא התחיבות

התנהגות ומאפיינים של גבר בוגד - איך מתנהג גבר בוגד? מהם דפוסי הבגידה? מומחי מרכז רימון עונים.
התנהגות ומאפיינים של גבר בוגד – איך מתנהג גבר בוגד? מהם דפוסי הבגידה? מומחי מרכז רימון עונים.

איך להתמודד עם שקרים של גבר בוגד?

איך מתנהג גבר בוגד? הוא בדרך כלל משתמש בשקרים וחצאי אמיתות כדי להסתיר את הבגידה שלו. עכשיו כשאת יודעת את הסימנים לבגידה ומאפיינים של גבר בוגד, את צריכה לדעת את היסודות כיצד לדעת אם מישהו משקר.

זכרי שאחד או שניים מהסימנים הללו בלבד, אינם הוכחה לכך שבעלך או בן / בת זוג, משקר/ת לך. זהו פשוט מדריך, איך לזהות מאפיינים של גבר בוגד ואיך לזהות סימנים לבגידה, אך הוא מבוסס על מחקר. את יכולה אפילו להשתמש בכללים אלה כדי לזהות שקרים אצל אנשים אחרים ובמצבים שונים:

ישנם כמה דפוסים פיזיים (גופניים) כאשר אדם מספר שקר:

שימו לב לסימני לחץ ומתח

אלה כוללים סימנים של קיפאון או בריחה מהחדר במהירות. הזעה היא גם סימן טוב ללחץ. תגובות אלו הן דפוס מובנה בכולנו בתגובה למצבי מתח, כפי שמתעורר כאשר משקרים ובטח כאשר ישנה בגידה ברקע.

שימי לב לעיניו

האם אישוניו מורחבים? האם הוא יוצר יותר מדי קשר עין? יכול להיות שהוא משקר.

הביטי בפיו והקשיבי לקולו

דפוס בגידה ושקר ברורים הם כאמור, לחץ ומתח ולחץ משפיע על הגוף. למשל, האם הפה שלו נראה פתאום יבש מאוד? האם קולו משתנה? הטונים עולים? אלה סימנים רעים עבורך.

היזהרו מהתרגשות

התעסקות בדברים תוך כדי שיחה, היא סימן שהוא לא מרגיש בנוח, אבל בנוסף, ישנן ארבע מחוות ספציפיות שיכולות להצביע על שקר . נגיעה ביד, נגיעות בפנים, שילוב ידיים והשענות לאחור.

האם בעלי בוגד בי, או שאני פרנואידית לחינם?

כולנו שמענו סיפורים על גברים בוגדים שמנסים להפנות את השאלות שלך נגדך, להגנתם או למשל להאשים אותך בבגידה או להטיח בך האשמות על כך שהפרת את פרטיותו בכך שבדקת את הטלפון הסלולרי שלו.  אבל אלו רק הסימנים הברורים של גבר שבוגד.

אם הוא מאשים אותך בבגידה (בלי שום בסיס, כמובן) כאשר את מתעמתת איתו, זה סימן גרוע עוד יותר שגבר בוגד. אל תתני לו לגרום לך להרגיש אשם על משהו שאתה יודעת שאת לא עושה או עשית.

דפוס הבגידה הזה, הוא לא רק דגל אדום ענק בנוגע לנאמנותו, היא גם סימן לכך שהוא מוכן לתמרן ואפילו לעצבן אותך בכוונה בכדי להשיג את מבוקשו. כאשר הוא מפנה שאלות שלך נגדך או גורם לך להרגיש “משוגעת” או אפילו אשמה, כדי להגן על עצמו מפני הצורך שלך לחשוף את השקר והבגידה.

עם זאת, אם הוא לא נתן לך הוכחה חד משמעית לכך שהוא בוגד והיה גלוי וישר לגבי מקום הימצאו והתנהגותו, ייתכן שתרצי לקחת בחשבון שהבעיה אינה הסתיימה. במקרה זה, יכול להיות שהחשדות שלך מצביעים על משהו אחר, בעיה אחרת בזוגיות שלכם.

במצב זה מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לטיפול כגון טיפול זוגי, ביחד או לבד בכדי להגיע לשורש הבעיה במערכת היחסים שלכם.

בהצלחה לך וזכרי כי המפתח להתמודדות עם כל אתגר בזוגיות הוא תקשורת פתוחה, חמלה ואמפתיה.

נסו להתמודד עם זה כצוות, וזה פשוט עשוי להסתדר ובמידה ולא
תמיד תוכלו לפנות לעזרה לאיש מקצוע, למטפלת זוגית או פסיכולוג קליני

המומחים של רימון ב

זוגות

עוד מאמרים בנושא

מה גורם להתקפי חרדה בהריון? מהם התסמינים? והשפעות על העובר? מה יכול לעזור? וכיצד למצוא מטפלים מומחים בתחום? תשובות לכל השאלות מאת מומחי מרכז רימון
התקפי חרדה בהריון תקופת ההריון היא תקופה מרגשת. בקרוב תהפכי לאמא לתינוק מקסים וזעיר. את עשוייה לצפות לחוות רכבת הרים רגשית במהלך ההריון או שרגשות...
טוקופוביה - מה זה? למה זה קורה? איך מתמודדים ומה הטיפול הכי יעיל. במאמר נדון בפחד מהריון דרך הצגת מקרה ודיון. כולל המלצות על מטפלות/ים מומחים
טוקופוביה – מבוא טוקופוביה היא פחד פתולוגי מהריון ועלולה להוביל להימנעות מלידה. ניתן לסווג פוביה זו כראשונית או משנית. טוקופוביה ראשונית מתוארת כפחד קיצוני של...
השלכות רגשיות ונפשיות של לידה שקטה - מומחי מרכז רימון מסבירים
מהי לידה שקטה? לידה שקטה ההיא אחת החוויות הקשות ביותר עבור נשים במהלך תקופת הפוריות. זהו נושא טראומטי ועצוב מאד ואין דרך נוחה או טובה...
השלכות רגשיות ונפשיות של לידה שקטה - מומחי מרכז רימון מסבירים
מהי לידה שקטה? לידה שקטה ההיא אחת החוויות הטראומטיות ביותר עבור נשים במהלך תקופת הפוריות. זהו נושא מצער וטרגי ואין דרך מוצלחת לפתוח מאמר בנושא...
התמכרות לאלכוהול - מהם השלבים בדרך לגמילה ומהו הטיפול המומלץ באלכוהוליזם? מומחי מרכז רימון מסבירים
התמכרות לאלכוהול מה זה אלכוהוליזם ומהי התמכרות לאלכוהול? מהם הסימנים לאלכוהוליזם? מהם השלבים בדרך לגמילה ומהו הטיפול המומלץ באלכוהוליזם? מה במאמר?אלכוהוליזםסימנים ותסמינים של התמכרות לאלכוהולהתפתחות...
אבחון וטיפול בהתקפי פאניקה והפרעת פאניקה (Panic disorder) . מרכז רימון - מומחים בהתאמת פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים מומלצים בפריסה ארצית
התקפי פאניקה והפרעת פאניקה התקף פאניקה מאופיין בהרגשה פתאומית של פחד עוצמתי שמעורר תגובות גופניות קשות, כאשר למעשה אין כל סכנה ממשית או סיבה ברורה...
התמכרות לאלכוהול - מהם השלבים בדרך לגמילה ומהו הטיפול המומלץ באלכוהוליזם? מומחי מרכז רימון מסבירים

התמכרות לאלכוהול / אלכוהוליזם

התמכרות לאלכוהול מה זה אלכוהוליזם ומהי התמכרות לאלכוהול? מהם הסימנים לאלכוהוליזם? מהם השלבים בדרך לגמילה ומהו הטיפול המומלץ באלכוהוליזם? מה במאמר?אלכוהוליזםסימנים ותסמינים של התמכרות לאלכוהולהתפתחות

להמשך קריאה

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת