שיווק למטפלים – מהו שיווק דיגיטלי למטפלים?

מחבר/ת:הנהלת מרכז רימון
התמחות: מידע לפסיכולוגים ומטפלים

שיווק למטפלים

מהו שיווק? האם שיווק למטפלים שונה משיווק עבור מקצועות או שירותים אחרים?
האם מטפלים, פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים, יכולים להנות משיווק דיגיטלי ולקבל כך הפניות של מטופלים חדשים?

שיווק הוא מונח רחב שמתאר את כל מה שניתן לעשות על מנת שאנשים שונים יתעניינו בשירותים שלכם או בעסק שלכם.
ישנם ערוצי שיווק שונים, נתייחס כדוגמא ל 2 מהם:
שיווק ישיר למטפלים – כל מה שתעשו פנים אל פנים עם לקוחות פוטנציאלים או גורמים שיכולים להפנות אליכם לקוחות.

שיווק ישיר כולל למשל חלוקת כרטיסי ביקור, הפצת ברושירים ודפי מידע, מפגשי שיווק עמיתים ועוד.
שימוש בשיווק ישיר יכול להיות יעיל יותר מבחינה שיווקית, אך מצריך עבודה רבה ולא מתאים לכל אחד.

שיווק דיגיטלי – כל האמצעים לשיוק ברשת האינטרנט. נפרט בהמשך.

שיווק דיגיטלי או איך מטופלים יכולים להגיע אלי דרך האינטרנט

שכרתם מקום, פתחתם קליניקה, אפילו הדפסתם כרטיסי ביקור.

עכשיו מאיפה יבואו המטופלים?

אין ברירה, אתם עסק וכמו כל עסק, אתם צריכים להשקיע בשיווק.
ישנן דרכים רבות ומגונות לשוק שירותים כמו שאתם מציעים.
אחת הדרכים היעילות ביותר והמדוברות ביותר כיום עבור מטפלים היא שיווק דיגיטלי.

פלח אוכלוסייה פוטנציאלי מאד רחב, מחפש את המענה לשירותים שהוא זקוק להם ברשת האינטרנט. נוכחות נכונה וממוקדת ברשת, יכולה להוות מענה שיווקי נהדר עבור עסקים רבים ובוודאי שעסקים בתחום הטיפול.
בשביל באמת להבין איך הדברים עובדים צריך להבין מה הוא שיווק דיגטלי למטפלים ומהו קידום אורגני למטפלים ולמה זהו הכלי היעיל ביותר ובו אנו משקיעים הכי הרבה אנרגיה.

הסבר קצר על שיווק דיגיטלי ועל שיווק אורגני בפרט:

בגדול כאשר אומרים “שיווק דיגיטלי”, מתכוונים לכל האמצעים הדיגיטליים שיכולים לטרגט (מהמילה מטרה target באנגלית, הכוונה לאתר את הקהל הנכון של השירות שאני מציע) את קהל היעד שלי נכון, על מנת לעורר עניין בשירות שאני (טיפול זוגי, הדרכת הורים וכולי) מציע או במותג שלי (השם שלי או השם שלי בצירוף סלוגן כמו “מומחה בטיפול באומנות”), באזור שבו אני מציע את השירותים שלי וכמובן ואולי חשוב מכל, שיהיו אלו מתעניינים שיש להם כוונה לרכוש את המוצרים שלי.

אתם מבינים כמה מסובך זה? בעצם המקדם של האתר (אתם או איש מקצוע) מצופה להכנס לראש של הלקוחות שלו, בכדי להבין איך הם חושבים, מה מעניין אותם ומה בדיוק הם יחפשו בגוגל כאשר ירצו לרכוש שירות בכדי להבין אילו ביטויים הוא צריך לקדם באתר על מנת שיופיעו בתוצאות החיפוש במקומות ריאלים…. מעייף

אבל כאן זה רק מתחיל…

מה עוד קידום אורגני כולל?

עכשיו המקדם צריך לבנות אתר או להקים עמוד פייסבוק או כל פלטפורמה אחרת שיבחר (ויש המון) שבנויים בצורה שגוגל או פייסבוק (או כל אפליקציה אחרת) אוהבים וחשוב יותר, בצורה נוחה לאנשים, שמבינה אנשים ואת הרגלי צריכת התוכן והשירותים שלהם.

בנוסף המקדם של האתר צריך לדעת מהם המשתנים שמובילים את גוגל או פייסבוק (או כל אפליקציה אחרת. בטח הבנתם כבר את הרעיון, אז מעכשיו נכתוב רק גוגל או פייסבוק או את שניהם, הכוונה היא לכל פלטפורמה דיגיטלית שיכולה לשמש לקידום תוכן ושירותים) לקדם אתר או דף כזה או אחר. המידע לגבי משתנים אלו הוא סודי מאד ובגוגל נמנעים מפרסומו. הסיבה מובנת בהחלט). בגדול אנחנו יודעים חלק מהמשתנים של גוגל לקידום עמוד / אתר כזה או אחר. לא אפרט אותם כאן מפאת התחשבות בזמנכם, אך בגדול כדאי להבין שמדובר בעבודה מאד מורכבת שכוללת אופטימיזציה (טיוב) בלתי פוסקת של האתר, יצירת תוכן איכותי שכתוב בצורה שגוגל אוהב ובכמות בלתי נגמרת (למשל להעלות סרטונים, לפרסם מאמרים ועוד ועוד), הפצת התוכן ברשת, לדאוג לקישורים נכנסים וקישורים יוצאים מהאתר ועוד ועוד עוד.

כל זה ועוד לא אמרנו מילה על קידום ממומן בגוגל או הסברנו לעומק מהו פייסבוק ואיך הוא עובד או על כלים אחרים כמו פינטרסט, לינקדאין או אינסטגרם ועוד.

לשמחתנו, יש לנו ניסיון רב מאד בתחום השיווק הדיגיטלי למטפלים ויש לנו כיום (אחרי שנים של חיפושים, מחקרים והתנסויות), את הצוות המקצועי והטכני הטובים ביותר והיעילים ביותר שיש היום בתחום ואת הידע הרלוונטי והעדכני ביותר לגבי שיווק דיגיטלי למטפלים. אנחנו יודעים מה עובד ומה פחות, איפה כדאי להשקיע את הכסף כדי שיעשה את עבודתו בצורה הטובה ביותר, כלומר יצור מצב שבוא אני מקבל פניות של אנשים שמתעניינים בטיפול או כל שירות אחר שאני מציע.

בנוסף, יש לנו אתר מתקדם מאד שהושקעו בו עשרות אלפי שקלים (אם לא מאות אלפי) לאורך השנים האחרונות, על מנת להתאים אותו בצורה הטובה ביותר לקידום דיגיטלי המתמחה במטפלים בתחום הבריאות (בריאות הנפש ופארארפואי) ואנחנו ממשיכים לעבוד עליו, לשפר אותו ולפתח אפליקציות נוספות על מנת לשפר את כל תהליכי השיווק.

לשמחתכם, אתם חלק מנבחרת המטפלים שלנו ולא תצטרכו לדאוג יותר לשיווק העסק שלכם.
ואם אתם עדיין לא חלק מהנבחרת שלנו – הכנסו לכאן לקבלת פרטים נוספים.

קידום אורגני בגוגל SEO (Search Engine Optimization)

אז עכשיו כשהבנתם קצת מהו שיווק דיגטלי, נכנס מעט לעומק להסבר של מהו קידום אורגני בגוגל, כי זוהי באמת הדרך היעיל ביותר לעשות שיווק דיגיטלי.
קידום אורגני בגוגל, זה כל מה שנעשה על מנת, לקבל פניות של גולשים שמתעניינים בשירותים שאני מציע. המושג “קידום אורגני”, מתכוון לקידום שאינו בתשלום, קידום לא ממומן. ואם נכנס לעומק, הכוונה היא בעיקר לקידום אורגני בגוגל.
קידום אורגני בגוגל הוא בעצם מכלול של פעולות שעושים על מנת שתוצאות החיפוש שגוגל מציג בחיפוש ביטויים רלוונטים כמו “טיפול פסיכולוגי”, “טיפול רגשי” וכולי יכללו עמודים של האתר שאני מקדם ולא סתם, שיציגו עמודים של האתר שאני מקדם, אלא שיציגו אותן במקומות גבוהים, כלומר בתוצאות חיפוש ראשונות.

שיווק דיגיטלי למטפלים - מרכז רימון - איך להשתמש באינטרנט כדי לשווק את עצמך ולקבל יותר הפניות של מטופלים פוטנציאלים
שיווק למטפלים – מרכז רימון – איך להשתמש באינטרנט כדי לשווק את עצמך ולקבל יותר הפניות של מטופלים פוטנציאלים

תוצאות חיפוש טובות הן מיקום 1-3 בתוצאות החיפוש בחיפוש של ביטויים רלוונטים עבורי (לדוגמא, פסיכולוג מומלץ בתל אביב), אתרים במיקומים נמוכים יותר כבר כמעט ולא מקבלים כניסות של גולשים לאתרים שלהם.
אם נחזור לנושא ונהיה יותר ספיציפים, הרעיון בקידום אורגני בגוגל הוא למשל, לקדם עמודים חשובים של האתר של מרכז רימון כך שיופיעו בתוצאות חיפוש רלוונטיות.
לא נלאה אתכן/ם בפרטים, אבל חשוב לציין שקידום אורגני בתחום שלנו וכמעט בכל תחום שיש בו אנשים עובדים, הוא קשה ותחרותי מאד. החוכמה הגדולה היא שיהיו כניסות לאתר לעמודים רלווונטים ושהכניסות הללו יהיו של מטופלים פוטנציאלים ולא של קוראים שלא מעוניינים לצרוך את השירות שמוצע באותו עמוד או בעמודים דומים לו.

זה על רגל אחת מהו קידום אורגני.

קידום אורגני למטפלים הוא תחום ספיציפי יותר שמעטים האנשים שבאמת מבינים אותו לעומק. המשמעות במרבית הפעמים היא שאיש טיפול הוא איש המקצוע שמנהל את כל נושא שיווק הדיגיטלי בכלל והקידום האורגני בפרט.

עלויות ממוצעות של קידום דיגיטלי למטפלים

אמנם אנשי שיווק רבים ובעיקר כאלו שמוכרים קורסים באינטרנט בנושא, דואגי להעביר את המסר ששיווק דיגיטלי הוא הכרחי, מה שנכון, אבל דואגים גם לגרום לכם לחשוב שמדובר בעניין פעוט ופשוט שמצליח מאד בקלות.
המציאות היא אחרת לגמרי ותשאלו כל איש מקצוע מתחום הטיפול שמחזיק אתר אינטרנט או עמוד פייסבוק, עד כמה הפלטפורמות הללו יעילות עבורו וכמה זמן או כסף הוא משקיע בזה.
מלאכת השיווק הדיגיטלי היא מלאכה מורכבת מאד שדורשת מיומנויות וניסיון רבים וכמובן המון המון השקעה וזמן עבודה. יש לכם כמה אפשרויות:
אפשרות אחת היא ללמוד את התחום ולהתחיל לעסוק בו באופן מקצועי מספיק בכדי שיוכל באמת ליצור זרם של פניות של מטופלים לטלפון או למייל שלי.
אפשרות אחרת מקובלת היא לשכור שירותים של אנשי מקצוע שונים. השאלה היא מה העלויות של זה והאם זה באמת משתלם.
עלות הקמת אתר, יכולה לנוע בין 2000 שח לאתר פשוט ובסיסי מאד שלא יאפשר לכם לקדם את האתר שלכם בצורה יעילה, לבין כמה עשרות אלפי שקלים שיאפשרו לכם לבנות אתר מותאם אישית שמאפשר לכם שליטה מלאה על התוכן ועל אפשרויות השיווק והקידום של האתר. כמובן שאם תרצו לעסוק בשיווק דיגיטלי, תצטרכו אתר מאד איכותי שיאפשר לכם את כל מה שגוגל מבקש כדי לקדם אתכם.
בנוסף ישו מחיר שוטף של אחזקת האתר, תיקונים, עדכונים ואחסון. סכום היכול להסתכם בכמה עשרות עד מאות שקלים לחודש.
במידה ותרצו להשקיע בערוף הקידום הממומן בגוגל, הנחשב לאחד הערוצים המהמרים והיעילים לשיווק דיגיטלי, תצטרכו להשקיע תקציב של לפחות 1000 שח בחודש בחשבון שלכם. בסכומים נמוכים מזה, גוגל לא יטרח אפילו לפרסם את המודעות שלכם.
בהנחה שאתם לא באמת יודעים לעשות קידום ממומן בגוגל בצורה יעילה וטובה שממקסמת את ההשקעה הכספית שלכם לקבלת מקסימום פניות איכותיות, תצטרכו להעסיק איש מקצוע שמתמחה בקידום ממומן בגוגל. שירות כזה עולה בין 500 שח לחודש לכמה אלפים, תלוי בתקציב הפרסום שלכם.
אם תרצו ממש לקדם את האתר שלכם, כדי להשתמש בקידום אורגני בגוגל, שם תצטרכו להשקיע ממש הרבה מאד זמן ותצטרכו לרכוש המון ידע כדי להצליח בכך. סביר שלא יהיה לכם את הזמן הזה ולכן תפנו לאנשי מקצוע שעוסקים בקידום אורגני בגוגל (SEO).
שירות כזה עולה בין 2500 שח לחודש לכמה עשרות אלפי שח בחודש, בפחות מזה לא מומלץ בכלל לבדוק. מניסיוננו, בתחום שלנו, אנשי מקצוע שעוסקים בקידום אורגני בגוגל, לא ממש מבינים ולצערינו אנחנו ספגנו בעיקר נזקים, כאשר מקדמים אורגנים התערבו לנו באתר בניסיונת לקדם אותו. מה הסיבה? כנראה חוסר ההבנה בתחום.
אפשרות שלישית נפוצה מאד היא לפנות לחברות או עסקים שעוסקים בשיווק דיגיטלי למטפלים. ישנן חברות שונות שעוסקות בתחום, מרכז רימון היא אחת מהחברות המובילות בתחום בישראל.

איך עובד האתר של מרכז רימון ומה הוא מציע?

תחילה מעט רקע על מרכז רימון.

מרכז רימון הוא מרכז קליני המספק שירותיי טיפול ואבחון מגוונים ברחבי הארץ על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחומם. המטרה והחזון הראשוניים (ורלוונטים גם כיום) הם כאלו:
מאחר ונושא הטיפול פרוץ בפני החוק וכל אחד יכול ללמוד (או אפילו בלי ללמוד) להכריז על עצמו כי הוא מטפל מומחה בתחומו, שלא לומר פסיכותרפיסט מסוג כזה או אחר, ללא שום רקע טיפולי אמיתי ומתוך הבנה כי הפונים, המטופלים שלנו, מחפשים מידע ושירותים ברשת ולרוב אינם יודעים לעשות את האבחנה המקצועית בין איש מקצוע אמיתי לאדם ללא רקע וניסיון מספקים, מרכז רימון יציע מגוון של שירותים מקצועיים, שיסופקו על ידי נבחרת אנשי מקצוע בעלי הכשרה רלוונטית, שנבדקת בתהליך הקבלה והמיון. בנוסף אנו שמים דגש על הניסיון המקצועי ועל כך שהמקצוע הבסיסי של המטפל הוא מקצוע טיפולי מוכר על ידי המדינה.

מרכז רימון קיים משנת 2013 ועבד לאורך השנים בפורמטים שונים.
כיום לאחר הרב שנות עבודה, מחקר וניסיונות, יש לנו את אחד האתרים המתקדמים בתחום, את הידע הרלוונטי ביותר ואת הניסיון שמאפשרים לנו להבין מאד בשיווק של שירותי הטיפול והאבחון הושנים ולקבל פניות רלוונטיות של מטופלים פוטנציאלים ברחבי הארץ, המתעניינים בשירותים שאתם מציעים.

אנחנו רוצים, מצד אחד, להציע שירות איכותי למטופלים שפונים אלינו, ומצד שני, מעוניינים להשתמש בפלטפורמה המעולה שפיתחנו, בכדי להציע למטפלים ערוץ איכותי ויעיל, לשיווק דיגיטלי.

האם ישנן עוד פלטפורמות לשיווק דיגיטלי למטפלים?

ישנן פלטפורמות מגוונות שמציעות שיווק דיגיטלי למטפלים. הן עובדות בפורמטים שונים וקוראות למה שהן עושות בשמות שונים, אבל בפועל כל עסק, חברה, אינדקס מטפלים או מכון שמציע לצרף לשירותיו מטפלים על מנת להפנות אליהם מטופלים ומבסס את זרם הפניות שלו על שיווק דיגיטלי, למעשה מציע לכם שיווק דיגיטלי בצורה כזו או אחרת.

בגדול ישנם שני מודלים אפשריים: המודל של אינדקס מטפלים, שמאפשר לכם לקבל נוכחות דיגיטלית מינימלית ולהופיע בעמודים שונים, לצד הרבה מאד מטפלים אחרים שמתחרים בכם על תשומת הלב של הגולשים. פלטפורמה שנייה היא מכונים שעובדים עם מטפלים שמקבלים הפניות מהמכון לקליניקה שלהם ברחבי הארץ. מודל זה יעיל מאד, שכן הוא מציע להעביר אליכם פניות רלוונטיות של מטופלים פוטנציאלים ואף מעביר את המטופלים סינון ראשוני ואת שיחת המכירה הראשונית אינכם צריכים לעשות. אתם מקבלים את הפניה לאחר שהיא כבר קצת יותר בשלה ומוכנה לקבוע פגישה.

זהו מודל יעיל, כאמור, אך העלויות שו גבוהות מאד, שכן הוא מצריך העסקת אנשי מקצוע ואנשי מכירות ביענו לפניות לאורך היום. הסיבה השניה לעלויות השירות היא העובדה שלא אתם לוקחים את הסיכון. המכון לכאורה לוקח את הסיכון עבורכם ואתם משלמים רק עבור פניות שנקלטו והכו להיות לקוחות (מטופלים פעילים). הבעיה היא שאז תשלמו סכום מאד גבוה עבור השירות. לרוב התשלום יהיה אחוז מסוים מההכנסה שלכם לפגישה.

בגדול, בחישוב מהיר, מבחינה סטטיסטית, העלויות בצורת שיווק זו הן גבוהות בהרבה מהעלויות שבשיווק דיגטלי רגיל וכנראה אף משיווק דיגיטלי שתעשו בעצמכם.
מרכז רימון הוא מודל שונה, שבעצם נמצא בין שני המודלים הראשיים שהוצגו.
מצד אחד מרכז רימון אינו עוסק בסינון הפניות ובשיחת המכירה הראשונית, אך מצד שני, אתם לא מתמודדים עם מאות או אלפי מתחרים שנלחמים על תשומת הלב של הגולשים.
מרכז רימון מציע למטפלים שמבינים את הצורך והיעילות שבשיווק דיגטלי, להנות מכל האפשרויות היעילות ביותר והטובות ביותר בשיווק דיגיטלי למטפלים, בסכומים שמתאפשרים בזכות העבודה המשותפת שלנו כנבחרת.
כל מטפל שמצטרף לנבחרת שלנו, לאחר שעמד בתהליך המיון שלנו ונמצא מתאים, מקבל יוזר ובאמצעותו הוא יכול להשתמש במגוון הכלים שאנו מציעים לשיווק דיגטלי.

החל מקבלת פניות של מטופלים פוטנציאלים שפונים אל המרכז בכדי שנעזור להם למצוא את המטפל המתאים ביותר עבורם, דרך פניות של מטופלים שחיפשו שירותים באמצעים דיגיטלים מקומיים וכלה בפרסום מאמרים וסרטונים וקידומם ברשתות החברתיות השונות, על מנת למתג את השירותים שלכם ואת עצמכם כאנשי מקצוע.

כל אלו ועוד הם אמצעים שפיתחנו ומאפשרים לכם לקבל חבילת שיווק דיגיטלי מלאה המיועדת ומותאמת למטפלים ועובדת בצורה יעילה ומוכחת מזה כמה שנים טובות וכל זאת במחירים מגוחכים שאינם דומים בכלל לעלויות שיווק דיגטלי אמיתיות.

הסיבה האמיתית שבזכותה אנו יכולים להציע לכם את החבילה הזו במחירים כל כך נמוכים היא העובדה שאנו עובדים בשיתוף פעולה. כל אחד מחברי הנחברת משקיע סכום קטן יחסית ואנו משתמשים בכל הסכומים הללו למימון השיווק וניהול השיווק בפריסה ארצית, כך שההשקעה שלכם בשיווק לעסק שלכם, הופכת להיות הרבה יותר משתלמת וכדאית.

מעוניינים לשמוע יותר?
שלחו אלינו קורות חיים ובמידה ונמצא כי נוכל לעבוד יחד, נשמח להזמין אתכם לשיחת הכרות, בה תשמעו על מרכז רימון, מה אנחנו יודעים לעשות ואיך זה יכול לעזור לכם לפיתוח הקליניקה.

מייל למשלוח קורות חיים: rimonclinic@gmail.com

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סדרת מאמרים למטפלי מרכז רימון לגבי הפניות חדשות שמגיעות דרך שיווק דיגיטלי וכיצד כדאי לעבוד מולן על מנת שתוכלו לקבוע יותר פגישות טיפוליות: (סדרת מאמרים זו מוגנת בסיסמא)

מאמרים נוספים למטפלים

מאמרים למטפלי מרכז רימון

קורונה

 

 

 

המומחים של רימון ב

הדרכה מקצועית לאנשי מקצוע

עוד מאמרים בנושא

PDS שאלון טראומה למבוגרים
PDS+CPSS שאלון טראומה לילדים ומבוגרים   PDS  – Posttraumatic Stress Symptoms Severity Questionnaire CPSS – Child PTSD Symptom Scale PDS/CPSS, או שאלון למדידת עוצמת הסימפטומים...
SCARED - Screen for Child Anxiety Related Disorders שאלון חרדה ילדים ונוער
SCARED – Screen for Child Anxiety Related Disorders שאלון חרדה ילדים ונוער ה-SCARED, או Screen for Child Anxiety Related Disorders, הוא שאלון שנועד להעריך ולאתר...
CDI  Beck Child Depression Inventory שאלון בק לדיכאון לילדים ונוער
שאלון בק לדיכאון לילדים ונוער שאלון CDI, או Beck Child Depression Inventory, הוא שאלון קליני שנועד להעריך את נוכחותם וחומרתם של תסמיני דיכאון בקרב ילדים...
Beck Depression Inventory - BDI שאלון בק לדיכאון
שאלון בק לדיכאון – שאלון אבחון דיכאון אונליין   שאלון אבחון דיכאון אונליין אצל מבוגרים BDI Beck Depression Inventory ה-BDI, או Beck Depression Inventory, הוא...
חוק זכויות החולה - טופס ויתור סודיות
טופס ויתור סודיות – חוק זכויות החולה בישראל, הסודיות הרפואית של מטופלים מוגנת בחוקים ותקנות שונים המעניקים חשיבות מרכזית ועליונה לפרטיות וסודיות המידע הרפואי של...
הסכמה לטיפול אבחון קטין - מדוע זה חשוב? מה המשמעות של זה? מרכז רימון
טופס הסכמת הורה לטיפול או אבחון בישראל ישנו חוק הקובע כי קטין (ילד/נער מתחת לגיל 18) אינו רשאי לקבל טיפול או לעבור תהליך אבחון רפואי...

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת