למה גברים בוגדים?

מחבר/ת:הנהלת מרכז רימון
התמחות: בגידה בזוגיות

למה גברים בוגדים? הנה 13 סיבות נפוצות. לגברים בוגדים ישנם תירוצים והסברים רבים ומגוונים להסביר את הסיבות לבגידתם. עם זאת, חשוב לזכור, ישנה דרך אחרת, בריאה יותר, להתמודד עם משבר בזוגיות, משברים אישיים וכו’. בגידה אינה פתרון ולרוב מחמירה את המצב.
אם כבר גילית שבעלך או בן זוגך או בת זוגך, בוגד/ת בך. את לא לבד. פני לקבלת עזרה. התקשרי אלינו להתאמת מומחה לטיפול פסיכולוגי או טיפול זוגי.

למה גברים בוגדים? 13 סיבות נפוצות

למה גברים בוגדים? לעתים קרובות, גברים נותנים למטפלים סיבות יצירתיות מדוע הם בגדו כאשר, למעשה, הם פשוט מכחישים.

כדי להצדיק בגידה, גברים עשויים לטעון שמה שהם עשו לא צריך “להיחשב” כבגידה, או שהם בגדו בגלל חוסר סקס.

הדבר החשוב ביותר לגברים לזכור הוא שיש להם אפשרויות אחרות מלבד בגידה: כגון פנייה לטיפול פסיכולוגי או טיפול זוגי או ייעוץ מיני ובעיקר, להיות כנים עם בת זוגם.

אחרי כמעט שלושה עשורים של עבודה עם זוגות שנפגעו על ידי בגידה , אני יכול להגיד שגברים שבוגדים באשה או בחברה אהובות יכולים להיות יצירתיים להפליא כאשר הם מנסים להסביר מדוע. לפעמים גברים בוגדים אומרים לי, שהתנהגותם לא באמת נחשבת לרמאות, מכיוון שהיא לא כללה יחסי מין בפועל. פעמים אחרות, הם מוצאים דרכים להאשים אחרים בבחירות שלהם – בת זוגם, הבוס שלהם, אפילו האישה השנייה.

[כן, אני מבין שגם נשים בוגדות. כתבתי על זה מספר פעמים, כולל כאן . עם זאת, פוסט זה עוסק בבגידה של גברים.]

חושדת שבן הזוג שלך או בעלך בוגד בך?
אל תשארי לבד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להתמודד עם הגילוי
התקשרי אלינו עכשיו

כמטפל, אני מוצא את מרבית הסיבות בהן גברים בוגדים משתמשים כדי להצדיק את בגידתם מרתקות – מכיוון שכמעט כל הסיבות הללו מרמזות כי בגידה הייתה הפתרון ההגיוני היחיד לבעיות היחסים ביניהם ולבעיות אחרות בחייהם. לעתים קרובות אני מוצא את עצמי חושב, בטח, בגידה היא אופציה, אבל רק אחת מני רבות. מה דעתך על לפתח תחביב, או להתנדב כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר, או בכלל לדבר עם השותפה שלך לחיים על מה שאתה מרגיש ואיך שניכם יכולים לייצר מערכת יחסים מספקת יותר? האם אף אחת מהבחירות האלה לא תהיה טובה יותר מאשר לשקר, ולשמור סודות חשובים מאישה שבאמת אכפת לך ממנה? 

אך לרוב הגברים אין תובנה מסוג זה. לכן, כאשר מעמתים אותם עם הבגידה, הם נוטים למזער ולהצדיק את התנהגותם עם הצהרות כמו:

כל בחור רוצה לקיים יחסי מין עם נשים אחרות. וכאשר מגיעה ההזדמנות, הוא מנצל אותה.

זה ציווי ביולוגי של גבר לקיים יחסי מין עם כמה שיותר נשים. למה שאני צריך להיות שונה?

אם היה לי מספיק (או יותר) סקס בבית, לא הייתי צריך לרמות.

אני לא עושה שום דבר שרוב החברים שלי לא עושים. אם אתה לא מאמין לי, שאל אותם.

אם אשתי לא הייתה עולה כל כך הרבה במשקל – או שהיא הייתה נחמדה יותר אליי, או יותר קשובה – לא הייתי חושבת אפילו ללכת למקום אחר.

אם העבודה שלי לא הייתה כל כך מלחיצה , לא הייתי צריך את השחרור שאני מקבל ממין מקוון.

אני רק משחק ומפלרטט . איפה הפגיעה בזה? אני לא נפגש עם אף אחת מהנשים האלה באופן אישי. זה רק משחק.

בעולם הטיפול הפסיכולוגי יש לנו שם לסוג זה של נימוקים: הכחשה . מבחינת ה-פסיכותרפיה , הכחשה היא סדרה של שקרים פנימיים ורמאויות שאנשים אומרים לעצמם כדי לגרום להתנהגויות המפוקפקות שלהם להיראות בסדר (לפחות במוחם של עצמם). בדרך כלל, כל שקר נתמך ברציונליזציה אחת או יותר, כאשר כל אחת מהן מתוחזקת על ידי שקרים רבים יותר. בעיני מתבונן אובייקטיבי, כגון מטפל, הכחשה של גבר בוגד בדרך כלל נראית מוצקה כמו בית קלפים ברוח סוערת, אך לעומת זאת, גברים אלה יתעקשו שהרציונל שלהם תקין.

למה גברים בבוגדים? 13 סיבות נפוצות לבגידה. מרכז רימון - טיפול פסיכולוגי וטיפול זוגי בפריסה ארצית
למה גברים בבוגדים? 13 סיבות נפוצות לבגידה. מרכז רימון – טיפול פסיכולוגי וטיפול זוגי בפריסה ארצית

זה, כמובן, מעורר את השאלה: מדוע? למה גברים באמת בוגדים? ולמה הם ממשיכים לפעמים לרמות אחרי שהם נתפסים, אפילו לנוכח מחיר הבגידה, כמו: גירושין , אובדן קשר הורי, אובדן מעמד חברתי וכדומה?

למה גברים בוגדים? 13 סיבות נפוצות

האמת היא שכל מיני גורמים יכולים להשתתף בהחלטת גבר לבגוד. אולם באופן כללי, בחירתו לרמות מונעת על ידי אחד או יותר מהגורמים הבאים:

חוסר בגרות

אם אין לו ניסיון רב במערכות יחסים רציניות, או אם הוא לא לגמרי מבין שלמעשיו יהיו השלכות כמו פגיעה בבן זוגו, הוא עשוי לחשוב שזה בסדר לקיים הרפתקאות מיניות . הוא עשוי לחשוב על המחויבות שלו למונוגמיה כז’קט שהוא יכול ללבוש או להסיר כרצונו, בהתאם לנסיבות.

בעיות כרוניות

ייתכן שיש לו בעיה מתמשכת עם אלכוהול או, סמים המשפיעים על קבלת ההחלטות שלו , וכתוצאה מכך גם על החלטות מיניות מצערות. או שאולי יש לו בעיה כמו התמכרות מינית , כלומר הוא עוסק באופן כפייתי בפנטזיות והתנהגויות מיניות כדרך להקהות ולהימנע מהחיים.

חוסר ביטחון

הוא עלול להרגיש שהוא מבוגר מדי (או צעיר מדי), לא מספיק נאה, לא מספיק עשיר, לא מספיק חכם וכו׳ (כמות רבה של רמאות גברית קשורה, לפחות חלקית, למשבר אמצע החיים .) כדי לחזק את האגו הפגוע שלו, הוא מבקש הכרה מנשים שאינן בת זוגו, כדי להרגיש רצוי וראוי.

זה נגמר, גרסה 1

אולי ירצה לסיים את מערכת היחסים הנוכחית שלו. עם זאת, במקום לספר לבן זוגו שהוא לא מאושר ורוצה לסיים, הוא בוגד ואז מאלץ אותה לבצע את העבודה המלוכלכת.

זה נגמר, גרסה 2

אולי הוא ירצה לסיים את מערכת היחסים הנוכחית שלו, אבל לא לפני שיכין את הבאה. אז הוא מכין את הקרקע למערכת היחסים הבאה שלו כשהוא עדיין בקשר הראשון.

היעדר תמיכה חברתית גברית

יתכן שהוא מרגיש בצורך שלו בחברות תומכת עם גברים אחרים, וציפה כי צרכיו החברתיים והרגשיים יענו לחלוטין על ידי בת הזוג שלו. וכאשר היא נכשלת במשימה זו, הוא מחפש הגשמה במקום אחר.

בלבול בנוגע לניגודיות מול מחויבות

הוא עלול להבין לא נכון את ההבדל בין התאהבות רומנטית לאהבה ארוכת טווח ואינו מצליח להבין כי במערכות יחסים בריאות וארוכות טווח להט רומנטי מוחלף לאורך זמן בצורות חיבור פחות אינטנסיביות, אך בסופו של דבר יותר משמעותיות.

ילדות רעה

הוא עשוי להיות פגוע מטראומות ילדות כמו התעללות נפשית , התעללות פיזית, התעללות מינית , וכו׳. במקרים כאלה, פצעי ילדותו יצרו דפוסי התנהגות עם קושי באינטימיות או התחייבות וייתכן שהוא גם משתמש בהתרגשות ובהסחת הדעת של בגידה מינית כדרך להרגיע את הכאב של הפצעים הישנים, שלא נרפאו.

אנוכיות

ייתכן שהשיקול העיקרי שלו הוא לעצמו בלבד. לכן הוא יכול לשקר ולשמור סודות ללא רגש או חרטה, כל עוד זה משיג לו את מבוקשו. יתכן שמעולם לא התכוון להיות מונוגמי. במקום לראות את נדר המונוגמיה כהקרבה שניתנה למערכת היחסים שלו ובשבילה, הוא רואה בכך דבר שיש להימנע ממנו ולעבוד מסביבו.

ייחודיות הטרמינל

הוא עשוי להרגיש שהוא שונה ומגיע לו משהו מיוחד שאולי גברים אחרים לא. החוקים הרגילים פשוט לא חלים עליו, כך שהוא חופשי לתגמל את עצמו מחוץ למערכת היחסים העיקרית שלו מתי שהוא רוצה.

דחף ללא הפרעה

יתכן שמעולם הגבר שלך או בעלך, לא חשב לבגוד עד שהופיעה פתאום הזדמנות. ואז, אפילו בלי לחשוב מה יכולה לגרום לבגידה למערכת היחסים שלו, הוא הלך על זה.

ציפיות לא מציאותיות

הוא עשוי להרגיש שבת זוגו צריכה לענות על כל גחמה ורצון שלו, מיניים ואחרים, 24/7, ללא קשר להרגשתה בכל רגע מסוים. הוא לא מצליח להבין שיש לה חיים משלה, עם מחשבות ורגשות וצרכים שלא תמיד קשורים אליו. כאשר הציפיות שלו לא מתקיימות, הוא מחפש הגשמה חיצונית.

כעס , נקמה

הוא עשוי לרמות כדי לנקום. הוא כועס על בת זוגו ורוצה לפגוע בה. במקרים כאלה, הבגידה אמורה להיראות ולדעת. האיש לא טורח לשקר או לשמור סודות בנוגע לרמאות שלו, כי הוא רוצה שבן זוגו יידע על כך.

עבור רוב הגברים, לא מדובר בגורם אחד שמניע את ההחלטה לרמות. ולפעמים הסיבות של אדם לבגידה מתפתחות כאשר נסיבות חייו משתנות. לא משנה סיבותיו האמיתיות לבגידה, זה לא פתרון . תמיד ישנן אפשרויות אחרות: טיפול זוגי, פתיחות וכנות עם בת הזוג ועבודה על שיפור הקשר, או פרידה או גירושין. לאדם תמיד יש אפשרויות שאינן כרוכות בהשפלה ושעלולות להרוס את היושרה שלו ואת החיים שהוא וזוגתו יצרו. ובכל זאת, לדעת מדוע הוא בגד יכול להיות מועיל מבחינת אי חזרה על ההתנהגות בעתיד.

המומחים של רימון ב

טיפול זוגי / ייעוץ זוגי

עוד מאמרים בנושא

מייאוש לתיקון: 5 השלבים הרגשיים כשיש חשד לבגידה השלבים הרגשיים המלווים בגידה או חשד בבגידה ומה יכול לעזור בכל אחד מהם?
מייאוש לתיקון: 5 השלבים הרגשיים כשיש חשד לבגידה   השלבים הרגשיים המלווים בגידה או חשד בבגידה ומה יכול לעזור בכל אחד מהם?   כאשר אדם...
סימנים לבגידה - מאפיינים של גבר בוגד
האם ישנם מאפיינים לגבר בוגד? איך גבר בוגד מתנהג? האם ישנם סימנים מובהקים לבגידה? האם , בעידן של היום, ניתן למצוא סימני בגידה בסלולרי בצורה...
התנהגות ומאפיינים של גבר בוגד - איך מתנהג גבר בוגד? מהו דפוס הבגידה ומהם הסימנים? מומחי מרכז רימון עונים. להתאמת מטפלת זוגית או טיפול פסיכולוגי התקשרו עכשיו
מאפיינים של גבר בוגד – או איך מתנהג גבר בוגד. אמנם כולנו אנשים שונים, אבל כאשר מדובר בשקרים, למשל כאשר גבר בוגד, ישנם מאפיינים והתנהגויות...
סיפורי בגידה - למה גברים בוגדים, למרות מחיר הבגידה? מומחי מרכז רימון מסבירים
למה גברים בוגדים? לאנשים (גברים ונשים) בוגדים ישנם סיפורים והסברים רבים ומגוונים להסביר את הסיבות לבגידה. סיפורי הבגידה הללו אולי יעזרו לכם להבין חלק מההתנהגות...
מחיר הבגידה - למה גברים בוגדים למרות המחיר הכבד? - מרכז רימון - מומחים בייעוץ וטיפול זוגי ומשפחתי
מהו מחיר הבגידה? אנשים לרוב לא מבינים את מחיר הבגידה שלהם בבן או בת זוגם. כאשר המועמד לשעבר לנשיאות בארה”ב ג’ון אדוארדס בגד באשתו, הוא...
בוגד - מה ההגדרה של גבר בוגד? מצורפות דעות של אנשי מקצוע שונים מתחום הטיפול הפפסיכולוגי והטיפול הזוגי - מרכז רימון - מומחים בטיפול וייעוץ זוגי בפריסה ארצית
בוגד – הגדרה מילונית בוגד –  שֵׁם עֶצֶם פועל: לבגוד שם פועל: בגידה ברבים: בוגדים הגדרה של בוגד בוגד הוא מי שמפר את הכללים בצורה...

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת