זוגיות ומיניות בגילאי 50 ו 60

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: מיניות וזוגיות

מיניות מעל גיל 50

סקס זו דרך נפלאה לשמור על בריאות נפשית ופיזית ואסור שהגיל ימנע מכם להנות מחיי מין בריאים ומספקים, עם זאת, בגיל 50 יש עוד דברים שכדאי לדעת בנוגע ליחסי מין.
סקס יכול להיות מהנה יותר ככל שאתם מתבגרים. סקר של אתר סגה – אתר בריטי מוביל לבני חמישים ומעלה מצא שאנשים בגילאי 50 מסופקים מחיי המין שלהם יותר בהשוואה לסיפוק שחוו בצעירותם מחיי המין שלהם.
ככל שאתם מתבגרים, יחסי המין יכולים להפוך למהנים יותר. למעשה, נשים רבות אחרי גיל המעבר מדווחות כי הן מגיעות לעוררות מינית מהר יותר מאשר כאשר היו צעירות יותר.


בצעירותכם, כנראה דיברתם פחות על מין וקיום יחסי מין ולבטח על מידת שביעות הרצון שלכם מחיי המין שלך, אבל העולם היום פתוח יותר מבעבר והנושא עולה בשיח ומדובר יותר ויותר, אז חשוב שגם אנחנו נדבר עליו.
ככל שמתבגרים, הגוף מזדקן ומשפיע על יכולותינו, זהו תהליך שזהה אצל כולם, ההבדל המרכזי בין אנשים הוא איך הם מתייחסים לנושא ההזדקנות. קבלה והבנה של התהליך יכולים להקל על המסע ולהוביל לחיי מין וגם ליחסים ולזוגיות מהנים ומספקים הרבה יותר.

בריאות זה לא נושא מצחיק

עם ההתבגרות הגוף, מגיעות גם כל מיני בעיות כמו התרופפות העור, ירידה בגמישות ועוד. את זה כולנו מכירים ואולי אפילו קצת צוחקים על זה. לעומת זאת, זיהומים שיכולים לעבור בעת קיום יחסי מין בהחלט אינם משעשעים, לא משנה בני כמה אתם. בשנת 2013, אחד מכל 5 הטרוסקסואלים שאובחנו עם איידס היה מעל גיל 50.
לכן חשוב – גם אם הריון כבר אינו גורם להתחשב בו, שתשמרו על עצמכם, בעיקר במערכות יחסים חדשות, השתמשו בקונדום כדי להגן על הבריאות שלכם. התרחקו מקונדומים ישנים ואל תשמשו בקונדומים ממקורות לא ברורים או שלא ברור באילו תנאים אוחסנו.


תופעות בריאותיות נוספות שצריך להיות עירנים אליהם הם דימומים לאחר או במהלך קיום יחסי מין, פצעים, שלפוחיות או פריחות עלולים להיות סימנים לבעיה רפואית. אין סיבה להכנס ללחץ, ישנם טיפולים מצוינים כיום, מומלץ פשוט לאתר את שירותי הבריאות המינית הקרובים אלכם ולקבוע בדיקה. אפשר גם להתייעץ עם רופא המשפחה שיפנה אתכם למרפאה או לרופא המתאים.

טיפול רגשי בתל אביב - מרכז רימון
טיפול זוגי וייעוץ מיני – מרכז רימון – מתאימים לך מטפלים מומלצים

דברים שלא סיפרו לכם על זוגיות ומיניות מעל גיל 50

החשק המיני שלכם כבר לא אותו הדבר

זה נורמלי לחלוטין שהתשוקה המינית שלכם לא תהיה זהה לתשוקה שהיתה לכם בצעירותכם. ישנם גורמים רבים שמשפיעים על הליבידו כמו שינויים הורמונלים, תרופות ומצבים רפואיים שונים יכולים להוביל לירידה בחשק המיני ובתשוקה.
הבדלים בין בני הזוג בתשוקה יכולים להיות מצב בעייתי ולהוביל לחיכוכים בין בני הזוג, לכן במצבים כאלה חשובה תקשורת כנה ופתוחה עם בן/בת הזוג, כדי להסביר מה קרה או קורה לכם ושהסיבה היא לא אובדן האהבה או שיש לכם מאהב או מאהבת (במידה ובאמת זו לא הסיבה 🙂 ).

איך מתגברים על הבדלים בתשוקה ובחשק המיני?

בלו זמן ביחד, זמן איכות ללא הפרעות, השקיעו בקשר הזוגי שלכם.
אם אתם מאד מודאגים מהנושא, תוכלו גם להתייעץ עם הרופא שלכם, במיוחד אם אתם נוטלים תרופה שעלולה להשפיע על החשק המיני שלכם.

לא חייבים להגיע לזקפה כדי להנות מחיי מין מספקים

גברים רבים מתלוננים על בעיות בזקפה, במיוחד ככל שהם בגיל מתקדם יותר.
עם זאת, בעיות רפואיות בזקפה אובחנו אצל 17% מהגברים מעל גיל 60 בלבד.
הסיבה היא שגברים רבים חווים קשיים בהגעה לזקפה מלאה, וזה לא מפתיע, היא שהגוף משתנה.
אם בצעירותכם יכולתם להגיע לזקפה רק מנוכחות של אדם מושך, היום תצטרכו גירוי רב יותר כדי להגיע לזקפה ולעודד אותה.


בנוסף, לאנשים מבוגרים לוקח יותר זמן להגיע לסיפוק מיני (אורגזמה) מאשר שלקח להם בצעירותם. גם פרק הזמן בין זקפה לזקפה לאחר שפיכה עשויה להתארך ולהגיע אף ליום או יומיים עד שגברים מסוגלים לחוות זקפה נוספת.
חשוב שהשותפים שלכם למין ידעו שהקושי בזקפה אינו בגלל שהם לא מושכים בעינכם יותר. החשיבות של תקשורת כנה ופתוחה כאן היא המפתח שמירה על יחסי אמון ושמירה על הבטחון בזוגיות שהיא היא המפתח ליחסי מין מספקים.


אם אתם מתקשים להגיע לזקפה או לשמור עליה, אתם יכולים להתייעץ עם רופא המשפחה בנוגע לתרופות שקיימות כיום. תוכלו גם להעזר ביצירתיות בחדר המיטות, השתמשו במגע, צעצועי ואביזרי מין וכן במין אוראלי.
גברים אינם זקוקים לזקפה כדי להגיע לאורגזמה ונשים אינן זקוקות לחדירה כדי להגיע לסיפוק מיני. למעשה המחקר בתחום מראה כי רק 25% מהנשים מסוגלות להגיע לאורגזמה באמצעות חדירה.

סקס עלול להיות כואב עבור נשים – אבל לא חייב

המעבר לגיל המעבר לא חייב להשפיע על חיי המין שלכן לרעה ואפילו להפך. אז כבר אמרנו שהריון כבר לא מדאיג בגיל הזה ולכן יש לכם דבר אחד פחות לדאוג ממנו.
עם זאת נשים רבות מגלות שהסקס הופך להיות פחות נח מבעבר. למרות שהרצון והחשק לא נפגעו אולי, הגוף כבר לא מגיב כי שהגיב בצעירותכן. הסיבה לכך היא שהגוף מייצר פחות חומרי סיכה בנרתיק. יובש בנרתיק עלול להוות בעיה וכתוצאה מכך גם הסקס הופך פחות נעים ואפילו במצבים מסוימים כואב.
יש פתרון לכך והוא אפילו די פשוט – ניתן לרכוש חומרי סיכה על בסיס מים והם יכולים להפוך את המין להרבה יותר קל ויותר נעים.


אז לא רק שלא צריך לוותר על חיי המין מעל גיל 60, הם יכולים להיות יותר מספקים ויותר מהנים, צריך רק להכיר ולהיות עירניים ומודעים לשינויים שמתרחשים בנו עם ההתבגרות.
עם זאת, במידה ואתם נתקלים בבעיה כלשהי בנושא המיניות שלכם או היחסים הזוגיים שלכם ולא הצלחתם לפתור אותה בעזרת הרופא שלכם, אל תהססו ופנו לקבלת עזרה מקצועית.
זו לא בושה לקבל עזרה וככל שתקדימו לפנות לעזרה כך יגדל הסיכוי שתגיעו לפתרון מספק בהקדם.
במרכז רימון מומחים בטיפול זוגי ובייעוץ מיני בעלי הסמכות, הכשרות וניסיון רב.

עוד מאמרים בנושא

מרכז רימון זוגיות ומיניות בימי קורונה
זוגיות ומיניות בימי קורונה פגיעים יותר בעקבות השהייה בבידוד שעשויה להעלות את רמות המתח בין בני הזוג החיים בבית. מגפת הקורונה והשהייה בבידוד עשויים להעלות...
נישואים ללא מין – הסיבות והפתרונות - מרכז רימון מטפלים זוגיים ומיניים ספריסה ארצית
נישואין ללא יחסי מין הם נישואים פגיעים. יחסי מין מעודדים הפרשת אוקסיטוצין, חומר כימי, המחזק את תחושת הקרבה בין בני הזוג. יחסי מין היא גם...
ייעוץ מיני במרכז רימון
נתחיל מכמה עובדות על אורגזמה נשית האורגזמה הנשית נמשכת בין 3-30 שניות. האישה תחווה ויברציות נרתיקיות, לעיתים גלי חום נעימים ומרטיטים בכל הגוף, התכווצות של...

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת