התנהגות ומאפיינים של גבר בוגד – 12 הסימנים הנפוצים ביותר

מחבר/ת:הנהלת מרכז רימון
התמחות: בגידה בזוגיות

מאפיינים של גבר בוגד – או איך מתנהג גבר בוגד.

אמנם כולנו אנשים שונים, אבל כאשר מדובר בשקרים, למשל כאשר גבר בוגד, ישנם מאפיינים והתנהגויות מאד דומות בין כל הגברים והנשים.

עם זאת חשוב לזכור, שישנה דרך אחרת, בריאה יותר, להתמודד עם משברים בזוגיות, משברים אישיים וכו’.
בגידה אינה פתרון ולרוב רק תחמיר את המצב.

ואם כבר גילית שבעלך או בן זוגך או בת זוגך, בוגד/ת בך.
את לא לבד. פני לקבלת עזרה.
להתאמת מומחה לטיפול פסיכולוגי או טיפול זוגי – התקשרי עכשיו

התנהגות של גבר בוגד – סימנים לבגידה של גבר.

חודש ינואר הוא מבחינה היסטורית זמן השיא של בגידות בבני ובנות זוג – עם מספר כפול של אנשים בזוגיות שמתחילים בגידות ופלירטוטים וקשרים מחוץ לנישואין, בהשוואה לחודש אוגוסט.

עפ”י מכון המחקר YouGov, חמישית מהמבוגרים בבריטניה ינהלו רומן, המכון גילה במחקר שאחד מכל חמישה מבוגרים בריטים מעידים על עצמם, שניהלו רומן בשלב כלשהו בחייהם. סקר שנערך על ידי אתר ההכרויות הבריטי המוביל, IllicitEncounters.com מצא את האליבים הנפוצים ביותר בהם משתמשים בני זוג גברים שבוגדים כגון, “אני הולך לחדר כושר” ו”עובד עד מאוחר “, אשר עומדים בראש הרשימה, כתירוץ נפוץ עבור גברים ונשים כאחד.
אבל מהם סימני המפתח שהוא בוגד בך? האם ישנם סימנים מובהקים לבגידה? מהם המאפיינים של גבר בוגד?

בגידה היא דבר שמשפיע על רבים מאיתנו – בין אם זה לייעץ לחבר או לקרוב משפחה שיש לו חששות לגבי מערכת היחסים שלהם או כאשר בך עולה ניצוץ של ספק הנוגע למערכת היחסים שלך.

להרבה זוגות יש בעיות והעניין והמשיכה שלהם אחד כלפי השני משתנים. אבל השאלה המרכזית כאן היא עד כמה את מרגישה בטוחה במערכת היחסים שלך.

אם את חושדת שאולי בן זוגך מנהל רומן, איך את יכולה לדעת זאת? מהם הסימנים לבגידה של גבר? איך מזהים בגידות בחיי נישואין? האם ישנו דפוס בגידה אחיד?

הבאנו במאמר זה רשימה של 12 הסימנים הנפוצים ביותר (וכמעט מובהקים) לבגידה. לכל אחד מהם פירטנו, מה יכול להיות ההסבר “התמים”, ומה דפוס השקר הנפוץ סביב כל סימן, בנוסף הסברנו קצת על הסיבות לכך שיכול להיות שאלו סימנים לבגידה:

האם בעלי בוגד בי? סימנים לבגידה:

רוצה לדעת איך לדעת אם בן זוגך בוגד או בת הזוג בוגדת בך?

אספנו במאמר זה את הסימנים והמאפיינים השכיחים ביותר של בגידה ושל גבר בוגד והסיבות העומדות מאחוריהם.

חושדת שהגבר שלך או בעלך בוגד בך?
אל תשארי לבד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להתמודד עם הגילוי
התקשרי אלינו עכשיו

1. האם בעלי בוגד בי? האינטואיציה שלך

ההתנהגות: חשד שמשהו קורה, הוא לעתים קרובות הסימן הראשון לנשים רבות. אומנם אינטואיציה היא אינה הוכחה לכך שהבעל שלך או הגבר (או גברת) שלך באמת עושה משהו לא בסדר, אבל את יודעת שמשהו לא מרגיש לך נכון. לעתים קרובות במקרים כאלה, את כן מבחינה בהתנהגויות ובמאפיינים לבגידה, אך אינך מודעת אליהם ואינך עירנית לכך באותו הזמן.

ההסבר התמים: בפשטות, האינטואיציה שלך יכולה להיות שגויה. האם אתם מדברים זה עם זה מספיק? אולי הוא פשוט עובר תקופה לחוצה?

הסיבה לחשש: הוכח כי תחושות בטן נכונות לעתים קרובות יותר משחשבנו. אם האינסטינקט אומר לך שהוא יכול לבגוד בך בחוץ, אז תשמרי את העיניים והאוזניים שלך פקוחות ושימי לב לסימנים המובאים במאמר זה.

2. הטכנולוגיה משתנה – סימנים לבגידה בטלפון הסלולרי

ההתנהגות: כעת, כשהטכנולוגיה מקלה על יצירת קשר עם אנשים, זה לא רק אומר שקל יותר לנהל רומן, אלא שיש גם מקומות נוספים שאפשר לתפוס אותם. את עשויה לגלות שלגבר שלך יש חשבון דוא”ל שמעולם לא ידעת עליו, או שאולי יש לו שני טלפונים ואת יודעת רק על מספר אחד. סימן נפוץ נוסף הוא כאשר הוא מתחיל לצאת מהחדר בעת שהוא בטלפון. לעתים קרובות הוא יאמר לך שזו עבודה, ואז יתרחק ככל שאת מתקרבת לטלפון שלו .

להחזיק טלפון נייד (סלולרי) שני שאין לו קשר לעבודה או לטלפון הרגיל שלו, יכול בהחלט להיות אחד הסימנים לבגידה. הרבה גברים בוגדים מחזיקים טלפון מיוחד לתקשורת עם האדם או האנשים איתם הם בקשר מחוץ לחיי הנישואין או מחוץ לקשר מחייב אחר.

בנוסף, כל שינוי בהתנהגות סביב הטכנולוגיה יכול להוות סימן אזהרה. סגירת מחשב נייד או כרטיסיות על המסך בהפתעה כאשר בן או בת הזוג נכנסים לחדר, זהו עוד מאפיין של אדם שמסתיר משהו ואולי גם בוגד.

ההסבר התמים: הבוס שלו בעבודה ביקש ממנו להתקשר כשהוא בבית, נתן לו טלפון לעבודה והוא לא רוצה להפריע למה שאת עושה. או שאולי הוא מתכנן עבורך הפתעה שהוא לא רוצה שתראה?!

הסיבה לחשש: פילגשו שולחת לו טקסטים או מיילים בזמן שאת בבית והוא מנסה להסתיר אותם. אם את מתפתה לחטט בטלפון שלו אז מומלץ שתנהגי במשנה זהירות – האם את בטוחה שחשדותיך שווים את הבגידה באמון בינכם?

3. סימנים לבגידה – החברים והקרובים שלך מבחינים שמשהו קורה

ההתנהגות: זה לא משהו שהוא עשה, אך לעתים קרובות חברים ובני משפחה ישימו לב שהדברים אינם תקינים ביניכם ויתחילו לשאול שאלות. אולי התווכחתם יותר כשאתם עם אנשים אחרים, או שחבריך שמו לב שיש הרבה מתח בינכם כשאתם ביחד…

מכיוון שגברים בוגדים מרגישים לעתים קרובות אשמה, מנגנון פסיכולוגי נפוץ הוא לנסות לצייר את בן זוגם או בת זוגם באור שלילי. כאילו במטרה “להצדיק” את מעשיהם בעיני עצמם. לפעמים הם יכולים לנסות לעורר ויכוחים או אווירה לא נעימה כדי ליצור מצב זה. התנהגות זו אינה בהכרח מודעת או מכוונת.

ההסבר התמים: את עוברת תקופה קשה או שאת פשוט נוטה להיות קצת יותר קפדנית, כשאת בחברת אנשים אחרים. אולי כדאי שתדברו בינכם, או במידת הצורך, נסו לפנות ייעוץ זוגי.

הסיבה לחשש: אם מספר חברים או חבר קרוב במיוחד, שואל אם הכל בסדר בינכם… אולי זה הזמן לעצור ולחשוב – במיוחד אם לא שמתם לב שמשהו לא בסדר!

האם אני נשואה לבעל בוגד?  נסי לדבר עם אנשים קרובים על הדאגות שלך

התנהגות ומאפיינים של גבר בוגד - איך מתנהג גבר בוגד? מהו דפוס הבגידה ומהם הסימנים? מומחי מרכז רימון עונים. להתאמת מטפלת זוגית או טיפול פסיכולוגי התקשרו עכשיו
התנהגות ומאפיינים של גבר בוגד – איך מתנהג גבר בוגד? מהו דפוס הבגידה ומהם הסימנים? מומחי מרכז רימון עונים. להתאמת מטפלת זוגית או טיפול פסיכולוגי התקשרו עכשיו

4. התנהגות של גבר בוגד – דברים לא מסתדרים

ההתנהגות: האם הוא התחיל לשנות את שגרת היומיום שלו ללא סיבה, לכאורה? אולי תפקידו בעבודה בפועל לא השתנה, אבל הוא מתחיל לעזוב מוקדם יותר בבוקר את הבית ולחזור מאוחר יותר או שאולי הוא אמר לך שהוא יצא עם חבר לכנס בשבוע שעבר, אבל מאוחר יותר את מגלה שאותו חבר לא היה בכנס.

ההסבר התמים: העבודה יכולה להיות מלחיצה – אולי מישהו עזב והשאיר לו יותר עבודה מהרגיל. לחלופין, הוא יכול לארגן לך איזו הפתעה והוא לא רוצה שתדעי מה הוא מתכנן עבורכם.

הסיבה לחשש: ברגע שמישהו מתחיל לשקר, יותר ויותר קשה להפסיק את השקר. כך כאשר דברים קטנים ולא מוסברים מתחילים להתרחש או שאת מבחינה בדברים לא עקביים, יכול להיות משהו לא כל כך תמים בהסבר שלו.

5. איך עוד מתנהג גבר בוגד? את לא מוזמנת יותר לעבודה

בגידות במקום העבודה :

ההתנהגות: זוכרות את הימים בהם תמיד הייתן הולכות למסיבות של העבודה שלו בתחילת שנה ובקיץ? הוא תמיד ביקש ממך לבוא, לשתות עם עמיתיו לעבודה אם היית פנויה, אבל פתאום חלו ‘שינוי מדיניות’, או שאולי הוא אפילו לא מציע לך זאת יותר.

ההסבר התמים: הרבה חברות מצמצמות הוצאות לא הכרחיות ואם זה אומר שלא להזמין בני זוג לאירועי חברה יותר, אז זה מה שהם יעשו. או שאולי זה “ברח” לו והוא “שכח” להזמין אותך בלי הסבר מספק את הדעת?!

הסיבה לחשש: אולי הוא רואה מישהי בעבודה ולא רוצה שתפגשי אותה וייווצר מצב מביך … בשבילו, כמובן.

האם אני בקשר עם גבר בוגד?  אלו המאפיינים שיש לשים לב אליהם

סימנים לכך שכנראה ישנה בגידה והוא מרגיש אשם

6. גבר בוגד סימנים – הוא קשוב מדי

ההתנהגות: הוא מגלה יותר התעניינות בך מהרגיל. אולי הוא קונה לך מתנות באופן בלתי צפוי או מתחיל לעזור עם הילדים יותר מהרגיל. הוא עשוי אפילו להתחיל לעשות יותר עבודות בית, לגהץ, לכבס או כל מיני משימות בבית שהשאיר לא גמורות במשך חודשים, קודם לכן.

ההסבר התמים: האם עברת תקופה רעה לאחרונה? יכול להיות שהגבר שלך קיבל החלטה להתאמץ יותר ולהשתתף במטלות הבית, בכדי להחזיר את הדברים למסלולם – חשיבה חיובית חשובה במערכות יחסים.

הסיבה לחשש: הוא מרגיש אשם ורוצה לפצות על כך שהוא מנהל רומן. דבר כזה קורה לעתים קרובות בשלבים מוקדמים יותר של הרומן.

7. האם אני עם גבר בוגד?  מתנות בהפתעה יכולות להיות סימן

הוא מתעצבן במהירות  – זה אומר שבעלי בוגד בי?

ההתנהגות: כשאת שואלת אותו שאלות לגבי מה שהוא עשה, הוא מתחיל לפעול בהתגוננות, בדריכות ועצבנות.

ההסבר התמים: יכול להיות שהוא מתכנן חופשת הפתעה או חופשה רומנטית ולא רוצה שתהרסי לו את ההפתעה.

הסיבה לחשש: הוא חושש שאת בודקת אותו ותגלי את הסימנים לבגידות בחיי הנישואין שלכם.

8. התנהגות של גבר בוגד – הוא מאשים אותך בבגידה

ההתנהגות: סביר להניח שזה יהיה קצת מפתיע, אבל יתכן שהוא פשוט ישאל בצורה ישירה, האם את נפגשת עם מישהו אחר. גברים נוטים להיות ישירים יותר מנשים.

ההסבר התמים: למרות שהסטטיסטיקה מראה שגברים בוגדים יותר מנשים, זה לא אומר שלא יהיו לו חשדות משלו כלפייך. אם מערכת היחסים שלך עוברת משבר משמעותי, זה לא הסבר בלתי סביר – במיוחד אם הפסקת לדבר איתו או התרחקתם בתקופה זו.

הסיבה לחשש: מקובל שגברים בוגדים חושדים בבנות זוגם בבגידה, פשוט כי הם מאמינים שאם הם בוחרים כך, גם את כנראה יכולה. כך גם מתמודדים אנשים המעורבים בבגידה עם רגשות האשם שלהם – הם מנסים לגרום לעצמם להרגיש טוב יותר על ידי “הפיכת שולחן”. לאחר שתתגברי על ההלם הראשוני שלך מכך שהוא מאשים אותך, אולי כדאי להסתכל מקרוב על מה שהוא עושה

9. מאפיינים של גבר בוגד – סימנים פיזיים (גופניים) שהוא בוגד

הוא בוגד בי? או שהוא פשוט אדם שמשתנה?

ההתנהגות: האם בן זוגך התחיל לרצות לצפות בתוכניות טלוויזיה חדשות, לשמוע מוזיקה חדשה או אפילו קונה בגדים חדשים או אפטר שייב חדש?

ההסבר התמים: יכול להיות שהוא רק רוצה לחדש את היומיום שלו ולנסות דברים חדשים, או שאולי הוא גילה אתר אינטרנט או מגזין חדש, ממנו הוא שואב השראה והמלצות חדשות.

הסיבה לחשש: אישה חדשה, לעתים קרובות, מעורבת בזה שהוא חווה דברים חדשים (מלבד סקס) שאין לך קשר אליהם.

10. התנהגות של גבר בוגד – הוא חם מתמיד במיטה

ההתנהגות: בעלך מתחיל פתאום לעשות דברים חדשים ומדהימים כשאתם בסיטואציות אינטימיות? זו יכולה להיות טכניקה חדשה למשחק מקדים, או אולי אפילו תנוחת סקס חדשה שמעולם לא שמעת עליה.

ההסבר התמים: יכול להיות שהוא נחשף למיני עצות בנושא מיניות וזוגיות וחשב לנסות אותם איתך. אל תכעסי על הבחור על כך שניסה

הסיבה לחשש: אחד הסימנים המובהקים והחריגים לבגידה. אם זה קורה יותר מפעם אחת וזו התנהגות יוצאת מן הכלל, יכול להיות שזה בגלל שמישהי מלמדת אותו משהו חדש במיטה אחרת

11. איך מתנהג גבר בוגד? הוא כמעט לא מדבר איתך

מאפיינים בולטים של גבר בוגד הם התעניינות פוחתת בך.

ההתנהגות: הוא הפסיק להתעניין במה שעשית במהלך היום או שהוא כבר לא אומר ‘אני אוהב אותך’ או אפילו לא רוצה לנשק או לחבק אותך יותר.

ההסבר התמים: האם יכול להיות שהוא לחוץ או דואג ממשהו? דאגות ולחץ יכולים להסביר, לעתים קרובות, מצבי רוח משתנים או חוסר עניין ואולי הוא בכלל לא מבין שהוא במצוקה…

הסיבה לחשש: אם הוא מתחיל להתעניין פחות ולשאול פחות, מה עשית במהלך היום ואיך את מרגישה, אז זה לעתים יכול להיות אינדיקציה (סימן מעיד) לכך שהוא מקבל את המענה הרגשי שלו במקום אחר. כאשר אתם מפסיקים להתנשק, לעתים קרובות זהו סימן אזהרה מובהק בולט מאד.

12. איך מתנהג גבר בוגד? הוא מתחיל להתקלח

ההתנהגות: כמובן שאם הוא כבר מתקלח באופן שוטף ורגיל ומטפח את עצמו, אז זה לא סימן שעומד בפני עצמו לכך שהוא בוגד בך. עם זאת, אם הוא נכנס למקלחת מיד ברגע שהוא נכנס הביתה – במידה וזו התנהגות יוצאת דופן וחריגה שלו, היא  יכולה להעיד שמשהו לא טוב קורה.

ההסבר התמים: אולי הוא פשוט מרגיש שהוא רוצה להתאוורר כשהוא חוזר מהעבודה, אין שום דבר רע בזה

הסיבה לחשש: הוא רוצה להיפטר מריח הבושם של אישה אחרת מכיוון שזה סימן מובהק לכך שהוא בוגד.

אלו 12 סימנים מוכרים שעלולים להעיד על כך שבן זוגך בוגד בך.
אם את חושדת שבן זוגך בוגד בך,
אל תישארי לבד – פני להתייעצות עם מומחה עוד היום

התאמת מומחים – מרכז רימון

אנחנו מכירים את הקושי בבחירת מטפלת רגשית / פסיכולוג / איש מקצוע וזו הסיבה שבגללה הקמנו מלכתחילה את מרכז רימון.
לנו במרכז רימון ישנה מטרה אחת ברורה – לעזור לכם למצוא את אנשי המקצוע, הפסיכותרפיסטים והפסיכולוגים המתאימים ביותר עבורכם והקרובים ביותר אליכם.

אנו מתמחים בהתאמת פסיכולוגיות ופסיכותרפיסטים מאז שנת 2013.

אנו עובדים עם מגוון של מטפלים זוגיים ומטפלות זוגיות, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים מומלצים בכל הארץ, המתמחים בטיפול במגוון קשיים וסוגי טיפול.
חשוב לנו שבצוות שלנו יהיו אך ורק מטפלים ומטפלות בעלות הכשרה אקדמית, ניסיון, התמחויות והמלצות רלוונטיות.

אנו עושים תהליך מיון קפדני בבחירת המטפלות עמן אנו עובדים ולכן יש לנו אחוזי הצלחה מאד גבוהים בהתאמת מטפלות רגשיות, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגיות למטופלים. 

צריכים עזרה בבחירת פסיכולוג / פסיכותרפיסט מומלץ?

להתייעצות עם מומחה, לחצו עכשיו>

המומחים של רימון ב

טיפול זוגי / ייעוץ זוגי

עוד מאמרים בנושא

מייאוש לתיקון: 5 השלבים הרגשיים כשיש חשד לבגידה השלבים הרגשיים המלווים בגידה או חשד בבגידה ומה יכול לעזור בכל אחד מהם?
מייאוש לתיקון: 5 השלבים הרגשיים כשיש חשד לבגידה   השלבים הרגשיים המלווים בגידה או חשד בבגידה ומה יכול לעזור בכל אחד מהם?   כאשר אדם...
סימנים לבגידה - מאפיינים של גבר בוגד
האם ישנם מאפיינים לגבר בוגד? איך גבר בוגד מתנהג? האם ישנם סימנים מובהקים לבגידה? האם , בעידן של היום, ניתן למצוא סימני בגידה בסלולרי בצורה...
סיפורי בגידה - למה גברים בוגדים, למרות מחיר הבגידה? מומחי מרכז רימון מסבירים
למה גברים בוגדים? לאנשים (גברים ונשים) בוגדים ישנם סיפורים והסברים רבים ומגוונים להסביר את הסיבות לבגידה. סיפורי הבגידה הללו אולי יעזרו לכם להבין חלק מההתנהגות...
למה גברים בבוגדים? 13 סיבות נפוצות לבגידה. מרכז רימון - טיפול פסיכולוגי וטיפול זוגי בפריסה ארצית
למה גברים בוגדים? הנה 13 סיבות נפוצות. לגברים בוגדים ישנם תירוצים והסברים רבים ומגוונים להסביר את הסיבות לבגידתם. עם זאת, חשוב לזכור, ישנה דרך אחרת,...
מחיר הבגידה - למה גברים בוגדים למרות המחיר הכבד? - מרכז רימון - מומחים בייעוץ וטיפול זוגי ומשפחתי
מהו מחיר הבגידה? אנשים לרוב לא מבינים את מחיר הבגידה שלהם בבן או בת זוגם. כאשר המועמד לשעבר לנשיאות בארה”ב ג’ון אדוארדס בגד באשתו, הוא...
בוגד - מה ההגדרה של גבר בוגד? מצורפות דעות של אנשי מקצוע שונים מתחום הטיפול הפפסיכולוגי והטיפול הזוגי - מרכז רימון - מומחים בטיפול וייעוץ זוגי בפריסה ארצית
בוגד – הגדרה מילונית בוגד –  שֵׁם עֶצֶם פועל: לבגוד שם פועל: בגידה ברבים: בוגדים הגדרה של בוגד בוגד הוא מי שמפר את הכללים בצורה...

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת