מיכל פרידמן גרינגרד

תרפיסטית MA לטיפול באמצעות אמנות פלסטית ומדריכה, תל אביב. עובדת עם מבוגרים, מתבגרים, ובנות זוג של פגועי חוט שדרה, בקליניקה בהדר יוסף, סביב משברי חיים, שינויים ומעברים. מרכזת תחום מטפלים במחלקה סגורה גברים בבי"ח 'באר יעקב'. עובדת בשפות אנגלית ועברית, וגם אונליין.

מיכל פרידמן גרינגרד
תו איכות מטפלים מרכז רימון
מיכל פרידמן גרינגרד
תרפיסטית MA לטיפול באמצעות אמנות פלסטית ומדריכה, תל אביב. עובדת עם מבוגרים, מתבגרים, ובנות זוג של פגועי חוט שדרה, בקליניקה בהדר יוסף, סביב משברי חיים, שינויים ומעברים. מרכזת תחום מטפלים במחלקה סגורה גברים בבי"ח 'באר יעקב'. עובדת בשפות אנגלית ועברית, וגם אונליין.
התמחויות​:דימוי עצמי / בטחון עצמי, טיפול בדיכאון
התמחויות​:דימוי עצמי / בטחון עצמי, טיפול בדיכאון, טיפול במשברים ושינויים, לחץ וחרדה, נכויות, פסיכולוגית חרדית / מטפלת רגשית דתיה
התמחויות​:דימוי עצמי / בטחון עצמי, טיפול בדיכאון, טיפול במשברים ושינויים, לחץ וחרדה, נכויות, פסיכולוגית חרדית / מטפלת רגשית דתיה
שפות​: עברית, אנגלית

אני מאמין

אני מאמינה

כי לכל אחת ואחד ניתנת האפשרות להגיע אל חיים מלאים ועשירים יותר, חיים בעלי משמעות ורווחה.

כולנו, העזנו לחלום ולהאמין כי תמיד נהיה מאושרים. העזנו לבקש עבור עצמנו חיים של עניין, הגשמה עצמית  ויצירתיות.

כמבוגרים וגם כילדים, אנו נתקלים יום יום במציאות שונה ממה שדמיינו - אשר דורשת מאיתנו להתמודד עם הפערים, והמייצרת לעיתים קרובות תחושה של אי נחת וסבל. הרבה מהקשיים נובעים מפערים בינינו לבין הסביבה שלנו, ביחסים עם בני זוג, עם הילדים, עם הורינו המתבגרים, עם החברים, עם המעסיק.

בטיפול, אנחנו מוצאים מחדש את הדרך, ביחד, כל אחד ודרכו הייחודית, להביע, לבקש ולמצוא את הנתיב אל החיים שהוא בוחר לעצמו. לארגן מחדש את האפשרויות , ולבחור במקומות חדשים, נוחים יותר להיות בהם, בסביבה המוכרת.    

הבחירה בטיפול באמצעים יצירתיים, היא בחירה בבניה של מרחב חדש, עמוק, שנמצא מחוץ למרוץ החיים הרגילים, וטמון בכל אחת ואחד מאיתנו. עבודה ממקור של כח, של ידיעה פנימית שנשכחה, ויוצאת החוצה בציור, בכתיבה, בצילום, בשיח. ומאפשרת התבוננות בהירה אל הדברים כפי שהם, לפני שנוספו החסמים.

החלק שלי במסע הזה מתחיל ביצירת קשר של אמון עם המטופל.ת, ובסיוע שלי בביסוס חקירה מהנה וסקרנית של המטופל.ת עם המדיוםחומרי האמנות שבהם היא.וא בוחר.ת כדי לצאת למסע שלה.ו.

אין צורך להגיע עם ידע קודם, כישרון או ניסיון בתחום האמנות.

כל אחד בוחר עבור עצמו את האפיק שנח לו לעבוד בו בתוך הטיפול, בשיח או ביצירה. 

ההחלטה להגיע לטיפול תמיד איננה קלה.

היא כרוכה במתן קדימות לעצמי, לצרכים ולרצונות שלי. ועל אף שזה נשמע פשוט, לרוב איננו דואגים לעצמנו באופן מספק. זו החלטה שדורשת מאיתנו להכיר כי 'משהו לא בסדר' וכי אנו זקוקים לעזרה כלשהי כעת. וכי כדי לשנות, כנראה שנצטרך להיחשף ולשנות דפוסים מוכרים. 

לכן, אחת המשימות החשובות בעבודה שלי כמטפלת היא לחזק את הביטחון העצמי ואת האמון של המטופל ביכולותיו, וביכולת שלי לעזור למצוא את הדרך מחדש. לחזק את הביטחון העצמי ולהאמין שוב בעצמי. לסייע לה.ו להתמסר לתהליך הטיפולי, על אף הפחד, כדי לחיות את החיים שהוא רוצה לחיות.

חלק מרכזי בעבודה שלי הוא סיוע במציאה מחדש של המוטיבציה הפנימית, אמונה ביכולות שלו ושכלול הכלים להתמודד עם משברים, גם בהמשך. .  

עם כל מטופל החוויה היא אחרת. הקשר הנוצר בזמן הטיפול, באמצעות מילים או באמצעות יצירה, מאפשר להתבונן אל אי הנחת, כאן ועכשיו, ולמצוא בו אפיקים אפשריים לשינוי.

ההסכמה להיות מטופל.ת וללכת בדרך זו של שינוי איננה קלה, ועבור כל אחת ואחד הקצב הוא שונה.

הנכונות לבקש עבור עצמי קיום שנכון ומתאים לי היא חשובה, ובטיפול ניתן לייצר מרחב שבו מרגישים פחות לבד בשאיפה אל מטרה חשובה זו.

סוגי טיפול

טיפול במתבגרים (רגשי / פסיכולוגי)טיפול פסיכולוגי / טיפול רגשי (למבוגרים מעל 18)פסיכותרפיה

פרטים מקצועיים

מקצוע​: מטפלת באומנות, מומחה בטיפול רגשי
מספר שנות ותק: 11

רקע וניסיון מקצועי

אני תרפיסטית באמצעות אמנות פלסטית בהכשרתי, פסיכותרפיסטית ומדריכה.

כיום אני עובדת בקליניקה שלי בהדר יוסף בת"א עם נשים, גברים ומתבגרות.ים.

ליווי נשים בתהליך פוריות או פונדקאות 

מתמחה בעבודה עם א.נשים במצבי חיים מורכבים; הן עם אנשים לאחר אשפוז ממושך או רקע פסיכיאטרי, עם א.נשים בעלי מגבלה פיסית וליווי בני משפחותיהם המטפלים, ועם אנשים שחוו משברים נפשיים בעקבות הגירה.

כמו כן בעלת נסיון קליני עם נשים מהמגזר הדתי והחרדי.

מרכזת תחום מטפלים באמנויות ומדריכה במחלקה סגורה גברים בבי"ח פסיכיאטרי בבאר יעקב.

מטפלת בשפות עברית ואנגלית.

לאחר לימודיי, המשכתי להתמחות ולעבוד בלונדון, במרפאת יום מבוגרים של בריאות הנפש, CNWL ICAPT Centre , כתרפיסטית באמנות. משם המשכתי לעבוד עם מבוגרים צעירים על הספקטרום ( ASD בתפקוד גבוה) במסגרת Langdon עמותה יהודית, בניהול טיפול, סדנאות למציאת עבודה וכו'.

לאחר שובנו לישראל עבדתי במשרד החינוך, במסגרת בי"ס יסודי לחינוך מיוחד ללקויות למידה מורכבות ורב בעייתיות בתל אביב, שם טיפלתי בילדים בעלי הפרעות התנהגות (כמו ODD), הפרעת קשב וריכוז (ADHD), קשיים בוויסות, עיכובים התפתחותיים, לקויות למידה ובעיות חברתיות, באמצעות טיפול פרטני וקבוצתי, הדרכת הורים, טיפול דיאדי (הורה-ילד).

כמו כן, עבדתי במרכז 'שינויים', וטיפלתי בבני נוער המתמודדים עם בעיות רגשיות שונות, ביניהן: חרדה, הפרעות במצב הרוח (כולל דיכאון), קשיים הנוגעים לגיל ההתבגרות ולזהות, למיניות, לדימוי עצמי ודימוי גוף, הפרעות אכילה וכו'. כמו כן, עבדתי בהתנדבות עם בני נוער במשך שנתיים בתיכון לאמנויות 'מוזות' ביפו, שם ליוויתי סדנת אמנות לבגרות לקראת יצירת תערוכת אמנות שלאחר מכן הוצגה בגלריה.

 במהלך עבודתי רכשתי ועבדתי עם מגוון כלים טיפוליים יצירתיים, כגון: טיפול במשחק (play), שילוב כלים של דרמה תרפיה, ביבליותרפיה, מיינדפולנס, עבודה עם קלפים טיפוליים, טיפול דיאדי.

 

השכלה אקדמאית והכשרות

פסיכותרפיסטית פסיכואנליטית - בהסמכה קלינית באוניברסיטת בר אילן 

בעלת תואר MA בתרפיה באמנות (מגמת מטפלים מנוסים), אוניברסיטת חיפה

PgDiploma לימודי הסמכה תלת שנתיים כתרפיסטית באמנות, מכללת בית ברל.

בעלת תואר BA בתולדות אמנות ותקשורת, האוניברסיטה העברית בירושלים 

MBT השתלמות בטיפול מבוסס מנטליזציה, CNWL London

MBSR מיינדפולנס למטפלים, אונ' חיפה

אזור טיפול

רמת גן גבעתיים והסביבה | תל אביב וגוש דן
רמת גן גבעתיים והסביבה | תל אביב וגוש דן
רמת גן גבעתיים והסביבה

עיר טיפול

בני ברקצפון תל אביב
בני ברק | צפון תל אביב
בני ברק | צפון תל אביב

כתובת הקליניקה

שכונת הדר יוסף, תל אביב צפון מזרח

פרטים נוספים

קיימים שירותים ללקוחות במקום
חניה חינם
חניה קרובה
קרוב לתחבורה ציבורית

שעות פעילות

ב' 12:00-20:00 ד' 8:00-14:00 ה' 8:00-14:00

שלח הודעה למיכל פרידמן גרינגרד

ליצירת קשר אנא מלאו פרטים והמטפל יחזור אליכם בהקדם.

  המאמרים שלי

  לא נמצאו מאמרים למטפל זה.

  ההמלצות שלי

  מיכל מטפלת מדהימה, מקצועית ומכילה. במסגרת היותה מדריכה שלי בטיפול באמנות למדתי ממנה את רזי המקצוע לצד אנושיות חמלה וקבלה.

  מירב נחמד

  קטעי וידאו

  כניסה למערכת