תמיכה נפשית

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: סוגי טיפול

במהלך חייו, אדם חווה עליות ומורדות, תקופות של צמיחה ופריחה, ותקופות של קשיים ואתגרים. למרות שכל קושי טומן בחובו אפשרות של התמודדות וצמיחה, קורה לא אחת שאדם זקוק לתמיכה, יעוץ וליווי נפשיים, בכדי שיוכל למצוא את דרכו ולגייס את הכוחות הפנימיים להתמודד בהצלחה עם המשימות העומדות בפניו. ברימון- מרכז מומחים לטיפול בילד ובמשפחה, אנו עובדים עם אנשי מקצוע מומחים המיומנים ומנוסים בטיפולי תמיכה נפשית. כל אנשי המקצוע שעובדים עימנו הם מטפלים בעלי ניסיון והכשרות ממוסדות אקדמאים מוכרים. באתר תוכלו למצוא מטפלים מקצועיים מכל רחבי הארץ, העובדים בשיטות שונות, כך שתוכלו למצוא עבורכם את התמיכה הנפשית המתאימה, בסמוך לאזור מגורכם.

מהי תמיכה נפשית, ומתי היא נחוצה

תמיכה נפשית היא עזרה מקצועית שניתנת לאדם שזקוק לתמיכה או הכוונה בהתמודדות עם האתגרים שהחיים מזמנים לו, על ידי פסיכולוג או מטפל נפשי מוסמך. האתגרים שונים מאדם לאדם, יש הזקוקים לתמיכה בנושא חרדות, יש הזקוקים לתמיכה בתחום הפרעות קשב, קשיי התארגנות ולקויות למידה, יש המתמודדים עם התמכרויות שונות, בעיות רגשיות וכן הלאה. המשותף לכולם הוא שהאתגר בפניו ניצב המטופל מעיב על שמחת החיים שלו, מקשה עליו לתפקד במיטבו ומעכב את התפתחותו האישית. תמיכה נפשית נחוצה כאשר אדם חש שאינו יכול לעמוד בנטל לבדו, כאשר הוא מרגיש אבוד ואינו יכול לראות את האור בקצה המנהרה, כאשר כוחות הנפש מתדלדלים ושמחת החיים נעלמת או כאשר אדם מרגיש שאין לו את הכלים והכוחות להוביל את חייו במסלול מיטיב.


מי מוסמך להעניק תמיכה נפשית

טיפולי תמיכה נפשית מבוצעים על ידי מטפלים מוסמכים, שהוכשרו כמטפלים רגשיים / פסיכולוגים ועברו הכשרה בתחומי התמחות וטיפול שונים. כיום ניתן למצוא אינספור מטפלים בשיטות שונות, אשר למעשה לא הוכשרו כמטפלים במוסדות אקדמיים מקובלים ואין בקרה על איכות הטיפול שהם מציעים. בכדי להבטיח רמת טיפול גבוהה ומתוך כוונה לספק לכל אדם תמיכה נפשית מיטיבה ואמינה, במרכז רימון אנו מרכזים עבורכם מטפלים שעברו את הסינון הקפדני שלנו והוכיחו את מקצועיותם, ניסיונם והכשרותיהם. כל אנשי המקצוע שעובדים עימנו הם מטפלים מוסמכים מתחומי הטיפול הרגשי / נפשי אשר קיבלו המלצות מאנשי מקצוע בכירים ומוכרים בתחומם.

כיצד מתבצע הטיפול

כל פניה למרכז רימון בחיפוש אחר מומחה מתאים, מועברת למומחים המתאימים ביותר באזור המבוקש. המטפלים יצרו קשר לאחר הפניה למענה על שאלות ומסירת פרטים. לאחר מענה על השאלות וקבלת המידע הרלוונטי תקבע פגישה ראשונית שמטרתה היא ביצוע הערכה מקצועית. הערכה זו נחוצה לקביעת תוכנית הטיפול המתאימה. לעיתים נדרשת יותר מפגישה אחת, תלוי במורכבות הבעיה, בגישה הטיפולית ובמטופל. לאחר ההערכה יגבש המטפל את תכנית הטיפול שתהיה האפקטיבית והמיטיבה ביותר עבור הפונה.

למה לבחור במרכז רימון

מרכז רימון עובד ומרכז מטפלים מומחים בתחומים שונים, הפרוסים ברחבי ישראל, מן הצפון ועד הדרום. הודות לכך, כל פונה יכול למצוא את המטפלים המתאימים ביותר עבורו באזור מגוריו. בנוסף, במרכז רימון מקפידים על עבודה עם מטפלים מומחים ומוסמכים בלבד ואתם יכולים להיות בטוחים שתזכו לטיפול שניתן על ידי מטפל מוסמך ומומחה. במרכז ערוכים לתת מענה מקיף למטופלים בכל הגילאים, לטיפולים פרטניים, משפחתיים, או זוגיים, על פי הצורך, בכל נושא בו תזדקקו לתמיכה.

המומחים של רימון ב

פסיכותרפיה

עוד מאמרים בנושא

טיפול בהתמכרות לאוננות - התמכרות לאוננות: סימנים, תסמינים וטיפולים
התמכרות לאוננות: סימנים, תסמינים וטיפולים אוננות היא פעילות מינית טבעית ובריאה שמתבצעת על ידי אנשים רבים. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, אוננות יכולה להפוך להתנהגות כפייתית שמפריעה לחיי היומיום ולמערכות היחסים שלהם. במאמר זה נחקור את הנושא של התמכרות לאוננות, כולל הסימנים, התסמינים והטיפולים הזמינים לאוננות כפייתית.
מרטין בוהוס והקשר שלו ל DBT
ד"ר מרטין בוהוס, פרופ' ד"ר מרטין בוהוס, דמות מפתח משמעותית בפסיכולוגיה ובריאות הנפש. נכון ל-8 ביוני 2021, בעל רקורד מרשים של 409 פרסומים, התורמים לגורם השפעה מצטבר של 1019.5. ציון ה-RG שלו עומד על 46, עם מדד h של 62, המעיד על השפעה משמעותית בתחומו. עבודתו משתרעת על פני 259 מאמרים מקוריים, 50 מאמרים רעיוניים וסקירות, 93 ספרים ופרקי ספרים, ושש מדיות דיגיטליות. bohus dbt דר' מרטין בוהוס והקשר שלו ל DBT בשנת 2020, פרופ' בוהוס היה שותף בכתיבת מחקר על הערכת החלמה בחולי הפרעת אישיות גבולית (BPD) שעברו בעבר טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT bohus). מחקר זה פורסם בכתב העת Journal of Personality Disorders. הוא גם תרם לסקר של המאפיינים הפסיכומטריים של הגרסה הגרמנית של צורות הביקורת/התקפה והביטחון העצמי (FSCRS), שפורסם ב- Psychological Assessment.
טיפול דיאלקטי התנהגותי לילדים ובני נוער: ההשפעות המשמעותיות של DBT ילדים ו DBT מתבגרים
ההשפעות המשמעותיות של DBT ילדים ו DBT מתבגרים נקודות עיקריות: העצמת הצעירים שלנו  – ההשפעות המשמעותיות של DBT ילדים ו DBT מתבגרים : DBT הוכח...
המסע של מרשה לינהאן (Dr. Marsha Linehan) מייסדת טיפול ה-DBT
המסע של דר’ מרשה לינהאן מייסדת טיפול ה-DBT התעמקות במורשת שלמרשה לינהאן: פורצת דרך בתחום הפסיכולוגיה והחדשנות של טיפול התנהגותי דיאלקטי צאו איתנו לחקירה מעמיקה...
DBT מה זה? שנו את חייכם: הסבר מלא על כוחו של DBT דיביטי ומה ההבדל בין cbt ל dbt
שנו את חייכם: הסבר מלא על כוחו של ה- DBT דיביטי (2023) נקודות עיקריות: לטיפול דיביטי (DBT) יש את הכוח לשנות חיים באמצעות טכניקות הטיפול...
שליטה ברגשות בעזרת טיפול דיאלקטי התנהגותי - טיפול DBT (2023)
מכאוס לרגיעה: שליטה ברגשות בעזרת טיפול דיאלקטי התנהגותי – טיפול DBT (2023) נקודות עיקריות: טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT טיפול) הוא גישה טפולית יעילה לשליטה ברגשות...

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת