5 הדברים שהכי חשוב לדעת כמחפשים פסיכולוג ילדים מומלץ או פסיכולוגית ילדים מומלצת

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: טיפול רגשי לילדים / טיפול פסיכולוגי בילדים

מחפשים פסיכולוג ילדים מומלץ / פסיכולוגית ילדים מומלצת? יש כמה דברים שחשוב שתדעו

מחקרים רבים ברחבי העולם מראים כי בין 17% ל 21% מהילדים סובלים מבעיות רגשיות – פסיכולוגיות, התפתחותיות או בעיות התנהגות.
בעיות פסיכולוגיות והתנהגותיות עלולות לפגוע בתפקוד הילד בתחומים שונים: לימודי, חברתי ואף בהתפתחותו הקוגניטיבית.

בניגוד למה שמקובל לחשוב, בעיות של ילדים לא נעלמות מעצמן עם הגיל.
המחקר בתחום זה מראה כי בעיות של ילדים דווקא עלולות להחמיר ככל שהבעיה מופיע בגיל צעיר יותר.
מחקרים מראים כי טיפול פסיכולוגי לילדים הוא כלי יעיל ומומלץ לטיפול בילדים ויכול להביא לשינוי בזמן קצר יחסית.
מטרת טיפול פסיכולוגי בילדים היא לתת לילד כלים להתמודדות יעילה יותר ולעזור לו לפתח את יכולותיו ולממש את הפוטנציאל שלו, בצורה הטובה ביותר.

טיפול פסיכולוגי לילדים יכול לעזור במצבים רבים, בינהם:
בעיות חברתיות
בעיות בלימודים
בעיות רגשיות (חרדות, פחדים, כעס, דיכאון)
בעיות התנהגות
ועוד…
מיהו פסיכולוג ילדים? מה ההכשרה של פסיכולוגית ילדים? מה עושים בפגישה הראשונה? במה טיפול פסיכולוגי לילדים יכול לעזור. על כל זאת ועוד נענה לכם במאמר הבא.

הבנת תפקידם של פסיכולוג/ית ילדים

בעולם המורכב של בריאות הנפש, לפסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים, יש תפקיד מכריע. פסיכולוגים לילדים הם אנשי מקצוע המתמקדים בהבנה, מניעה וניהול של בעיות פסיכולוגיות בקרב ילדים. מאמר זה מתעמק בתחום פסיכולוגיית הילדים, ומספק מבט מקיף על התפקיד, האחריות וההשפעה של פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים על בריאותם הנפשית וגם עונה לשאלה במה טיפול פסיכולוגי בילדים יכול לעזור ומתי כדאי לפנות למומחה מתאים.

היסודות של פסיכולוגיית ילדים

פסיכולוגיית ילדים היא ענף מתמחה בפסיכולוגיה המתמקד בבריאות הנפש, בקשיים רגשיים ובדפוסי התנהגות של ילדים, מגיל ינקות ועד גיל ההתבגרות. זהו תחום בעל היקף רחב, הכולל היבטים שונים בחייו של ילד, כולל התפתחותו הרגשית, החברתית והקוגניטיבית.

מדוע פסיכולוגיית ילדים חשובה?

פסיכולוגיה של הילד היא תחום חיוני מאד, מכיוון שהיא עוזרת לנו להבין כיצד ילדים מתפתחים ומסתגלים בשלבים שונים של חייהם. זהו תחום שלא מתמקד רק בילדים שמפגינים סימנים של בעיות רגשיות, נפשיות או התנהגותיות פוטנציאליות אלא גם בהבנת הצרכים הפסיכולוגיים הבסיסיים של ילדים, החשובים להתפתחותם.

הטווח הרחב של פסיכולוגיית הילד

פסיכולוגיית הילד מכסה מגוון רחב של בעיות רגשיות, נפשיות, התפתחותיות והתנהגותיות. לפי מחקרים אקדמאיים, כ-9.8 אחוז מבני הנוער בגילאי 3-17 אובחנו כבעלי הפרעת קשב וריכוז ADHD. יתרה מכך, ל-8.9 אחוזים מבני הנוער באותו טווח גילאים ישנן בעיית התנהגות מאובחנת, ו-9.4 אחוזים מאובחנים עם הפרעות חרדה שונות. נתונים סטטיסטיים אלה מדגישים את חשיבותו של פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים בחברה שלנו.

פסיכולוג ילדים מומלץ / פסיכולוגית ילדים מומלצת במרכז רימון
פסיכולוג ילדים מומלץ / פסיכולוגית ילדים מומלצת במרכז רימון

תפקידו/ה של פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים

תפקידו/ה העיקרי של פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים, הוא ללמוד ולפרש את דפוסי ההתנהגות, הרגשות והמחשבות של ילדים ומתבגרים. פסיכולוגים לילדים משתמשים במידע זה כדי לספק הדרכה ולפתח אסטרטגיות טיפוליות, שיעזרו לילדים ומתבגרים להתגבר על הקשיים שלהם.

מה עושה פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים?

מטפלים ופסיכולוגים לילדים, עורכים הערכות פסיכולוגיות, עורכים מחקר ועוסקים בפגישות טיפוליות / פסיכותרפיה עם יילדים ומתבגרים. הם עובדים עם ילדים כדי לסייע בניהול, הכוונה ועזרה במגוון נושאים, כולל לקויות למידה, בעיות התנהגות והפרעות רגשיות כגון דיכאון, חרדות ועוד. הם גם מספקים תמיכה חשובה למשפחות, עוזרים להם להבין את צרכיהם של ילדם ומספקים הדרכת הורים, על מנת לעזור להם להתמודד עם אתגרים שונים.

הכלים של פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים

פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים משתמשים במגוון כלים ואסטרטגיות כדי לעזור לילדים. אלה כוללים הערכות פסיכולוגיות (אבחונים פסיכולוגים), בדיקות קוגניטיביות והתנהגותיות וצורות טיפול פסיכולוגי שונות ומתאימות לילדים ומתבגרים. כלים אלו מאפשרים להם להבין את מצבו הרגשי של הילד ולפתח תכניות טיפול המתאימות לצרכיהם הייחודיים של ילדים ובני נוער.

היכן עובדים פסיכולוגים לילדים?

פסיכולוגים לילדים עובדים במגוון מסגרות. ניתן למצוא אותם בקליניקות פרטיות, בבתי ספר, בבתי חולים ובמסגרות ציבוריות (מרפאות בריאות הנפש לילדים ונוער). לעתים קרובות פסיכולוגים לילדים עובדים כחלק מצוות, בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות כדי לספק טיפול מקיף לילדים ומתבגרים.

הכישורים והתכונות של מטפלים ופסיכולוגים לילדים

על מנת להיות פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים, ישנו מערך מסוים של מיומנויות ואיכויות שחשוב שיהיו לך. פסיכולוגים לילדים צריכים להיות בעלי כישורי תקשורת מצוינים, בכתב ובעל פה. הם חייבים להיות אמינים, אמפתיים ונלהבים מהעבודה שלהם. כישורי פתרון בעיות ותושיה הם גם תכונות חיוניות, מכיוון שהם צריכים לעתים קרובות למצוא פתרונות חדשניים לבעיות מורכבות.

מחפשים פסיכולוגית ילדים מומלצת? הגעתם למקום הנכון. התקשרו אלינו עכשיו ונעזור לכם למצוא את הפסיכולוגית המתאימה ביותר עבור ילדכם
מחפשים פסיכולוגית ילדים מומלצת? הגעתם למקום הנכון. התקשרו אלינו עכשיו ונעזור לכם למצוא את הפסיכולוגית המתאימה ביותר עבור ילדכם

הכשרה ולימודים של פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים

בכדי להיות פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים, יש לרכוש השכלה והכשרה רחבים ומקיפים. בדרך כלל זה כולל תואר ראשון בפסיכולוגיה, ואחריו תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית או פסיכולוגיה חינוכית או פסיכולוגיה קלינית של הילד. על מנת להיות פסיכולוגים המתמחים בילדים, הם גם צריכים לקבל הסמכה או רישיון לעסוק בפסיכולוגיה ממשרד הבריאות.

מה ההכשרה של פסיכולוגים לילדים?

פסיכולוג ילדים או פסיכולוגית ילדים, הם אנשי מקצוע שלמדו תואר ראשון בפסיכולוגיה ואחריו תואר שני בפסיכולוגיה.
תארים אלו בפני עצמם אינם מספקים ואינם מקנים רישיון או אישור לספק טיפול פסיכולוגי לילדים או בכלל.
עם סיום לימודי התואר השני בפסיכולוגיה, מקבל איש המקצוע רישיון זמני לעיסוק בפסיכולוגיה מטעם משרד הבריאות. זהו אישור זמני בלבד. האישור הקבוע יתקבל רק לאחר סיום ההתמחות בפסיכולוגיה.

התמחות בפסיכולוגיה כוללת בדרך כלל לפחות 4 שנים במקום עבודה מסודר, המפוקח על ידי מערך הפסיכולוגיה במשרד הבריאות. במהלך ההתמחות בפסיכולוגיה על הפסיכולוג או הפסיכולוגית לעבור הכשרה אינטנסיבית הכוללת, עריכת טיפולים פסיכולוגים תחת פיקוח, בקרה והדרכה צמודים של פסיכולוג בכיר, עריכת אבחונים פסיכולוגים, התנסות בתפקידים נוספים שנמצאים בתחום אחריותו של הפסיכולוג, כגון עבודה מערכתית, עבודת צוות, יעוץ למנהלים ועוד.
לאחר סיום ההתמחות בפסיכולוגיה, על הפסיכולוג או הפסיכולוגית לעמוד במבחני התמחות. רק לאחר עמידה במבחנים אלו הפסיכולוג יוכל לקבל את המומחיות המוכרת ולהרשם כפסיכולוג מומחה.

פסיכולוגית ילדים, בדיוק כמו פסיכולוג ילדים, הינו פסיכולוג שהתמחה בטיפול פסיכולוגי בילדים, ערך מספר רב של טיפולים בילדים תחת פיקוח והדרכה.
איזו התמחות צריכה להיות לפסיכולוג ילדים או פסיכולוגית ילדים?
כפי שהסברנו, עצם העובדה שפסיכולוג סיים לימודי תואר שני בפסיכולוגיה אינה הופכת אותו לפסיכלוג מומחה ובוודאי שלא לפסיכולוג ילדים.

פסיכולוגים המתמחים בילדים לרוב ילמדו תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד או פסיכולוגיה חינוכית או פסיכולוגיה התפתחותית. אלו תחומי הלימוד במסגרת תואר שני שמקנים ידע נרחב בפסיכולוגיה של ילדים ובהתפתחות הילד.

עם זאת יתכן גם מצב בו פסיכולוגית שסיימה לימודי תואר שני בפסיכולגיה רפואית או שיקומית תהיה פסיכולוגית ילדים – איך זה יכול להיות?
ההסבר הוא – כי לימודי התואר השני בפסיכולוגיה הם חשובים מאד בעיקר בהקניית ידע תיאורטי בתחום הרלוונטי, אך חלק חשוב נוסף ומשמעותי ביותר הוא ההתמחות.
בפסיכולוגיה לאחר לימודי התואר השני, ישנם מסלולי התמחות שונים, בהם הפסיכולוג רוכש ניסיון רב בתחום המקצועי אותו בחר.
פסיכולוג/ית שהתקבל למסגרת התמחות בה האוכלוסיה המרכזית היא ילדים, יקבל הכשרה מקיפה וניסיון רב כפסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים.

לסיכום – מה חשוב להבין בנוגע לפסיכולוגית ילדים / פסיכולוג ילדים?

תחום הלימוד אותו בחר הפסיכולוג במסגרת לימודי התואר השני הם חשובים להקניית ידע תיאורטי בתחום הפסיכולוגיה של ילדים.
אך חשוב לא פחות ואולי אף יותר היא תקופת ההתמחות – פסיכולוג שהתמחה במוסד שמטפל בעיקר בילדים והתנסה בטיפול בילדים, בהחלט סביר שירכוש ידע נרחב מאד וניסיון בעל ערך בטיפול פסיכולוגי בילדים ובהוריהם.

למי כדאי לפנות? האם רק פסיכולוג או פסיכולוגית ילדים יכולים לעזור לילד שלי?

טיפול פסיכולוגי הוא למעשה טיפול רגשי שנעשה על ידי פסיכולוג ילדים. למעשה אין הבדל מהותי בין טיפול רגשי לטיפול פסיכולוגי.
טיפול רגשי / פסיכולוגי מקצועי ומתאים לילדים מצריך ידע רחב בתחומים שונים.
חשוב לפנות למטפל מקצועי, בעל ידע והבנה בתחום וכמובן בעל הכשרה פורמלית, ממוסדות מוכרים (עובד סוציאלי קליני, פסיכותרפיסט, פסיכולוג קליני, התפתחותי או חינוכי, מטפל בהבעה ויצירה).

בנוסף חשוב מאד שתפנו למטפל/ת בעלי ניסיון בעבודה עם ילדים ובטיפול רגשי / פסיכולוגי בילדים ובהדרכת הורים.
הדבר החשוב ביותר, מעבר לניסיון ולהכשרות הפורמליות הוא הקשר האישי שיווצר בין המטפל לילד ובין המטפל לבינכם, ההורים.

את הקשר האישי לא ניתן למדוד או לדעת מראש וניתן יהיה להתרשם ממנו רק במפגש פנים אל פנים. גם שיחת טלפון ראשונית אינה מספיקה תמיד לקבל את ההתרשמות המתאימה.
כדאי לפנות למטפל מומחה ולשאול אותו על הכשרתו ועל ניסיונו, אך חשוב יותר, במידה והשיחה ראשונית היתה נעימה ונוצר חיבור ראשוני, לקבוע פגישה ולהגיע לקליניקה של המטפל.

קליניקה לטיפול בילדים לרוב תכיל מגוון אמצעים ומשחקים שיקלו על ילדכם ליצור תקשורת ולהביע את עצמם, כגון משחקים, כלי נגינה, מרחב למשחק, מחשקי ספורט, אמצעים ליצירה ועוד.
מטפל מנוסה בילדים, ידע להשתמש במגוון כלים על מנת למצוא את הדרך המתאימה ביותר להתחבר לילדיכם.

טיפול פסיכולוגי לילדים – למה חשוב לטפל?

קשיים שונים של ילדים תלויים בשלב ההתפתחותי של הילד, מושפעים ממנו ועלולים להשפיע ולפגוע בהתפתחות התקינה.
מחקרים מראים כי טיפול פסיכולוגי מקצועי בילדים הינו יעיל מאד ויכול להביא לשינוי משמעותי תוך זמן קצר יחסית.
מגוון הבעיות הפסיכולוגיות מהם ילדים עלולים לסבול הינו רחב, אך טיפול פסיכולוגי נכון ומקצועי, יכול לאתר את שורשי הבעיה ולטפל בה ובכך להביא להקלה ושיור משמעותיים ברוב הבעיות.
טיפול רגשי לילדים מלווה בדרך כלל בהדרכת הורים, על מנת לשתף את ההורים במתרחש בטיפול, לסייע להם להמשיך את השינוי גם בבית ולהתעדכן בשינויים במצבו של הילד.

סוגי הבעיות בהן יכול/ה פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים לעזור

 • טיפול בחרדה / בחרדות אצל ילדים
 • קשיים חברתיים
 • טיפול בדיכאון
 • טיפול בכעסים
 • בעיות אכילה ושינה
 • בעיות התנהגותיות
 • התפרצויות כעס
 • ADHD
 • מריבות בין אחים
 • הסתגלות לשינויים (מעבר בי”ס, גירושין וכו’)
 • ועוד…

סוגים שונים של טיפול רגשי / פסיכולוגי המתאימים לילדים

מה חשוב בפניה לפסיכולוג ילדים מומלץ? – איך מוצאים פסיכולוגית ילדים מומלצת?

שוב נדגיש כי דבר ראשון וחשוב ביותר בעת פניה לפסיכולוג ילדים או מומחה אחר – יש לוודא כי אתם פונים למטפל מוסמך, מקצועי ובעל ניסיון והכשרה מתאימים בתחום עיסוקו. (פסיכולוג או פסיכולוגית ילדים או מטפל רגשי בעל הכשרה מתאימה.

ההכשרה לעסוק בטיפול פסיכולוגי / טיפול רגשי הינה הכשרה ארוכה, מורכבת ומקצועית ביותר. אל תזלזלו בכך, מדובר בילדים שלכם וחשוב שתבחרו את הטוב ביותר עבורם ועבורכם.
בידקו פרטים אלה כבר בטלפון הראשוני, חיסכו לעצמכם מאמצים וכסף ופנו לאיש מקצוע מומחה.
דבר שני- הקשר הראשוני עם המטפל או המטפלת. כפי שאמרנו טיפול פסיכולוגי טוב מבוסס על קשר טוב בין הפסיכולוג או הפסיכולוגית להורים ובוודאי לילד. מותר וכדאי לקבוע פגישה ראשונה לבדיקת “הכימיה הראשונית” שלכם עם המטפל.

מחפשים פסיכולוג ילדים מומלץ? הגעתם למקום הנכון. התקשרו אלינו עכשיו ונעזור לכם למצוא את הפסיכולוג המתאים ביותר עבור ילדכם
מחפשים פסיכולוג ילדים מומלץ? הגעתם למקום הנכון. התקשרו אלינו עכשיו ונעזור לכם למצוא את הפסיכולוג המתאים ביותר עבור ילדכם

אתם מכירים את ילדיכם הכי טוב ויודעים מה נכון וטוב עבורו.
כשאתם קובעים פגישה אתם לא מתחייבים לדבר, חשוב שתגיעו לפגישה כזו, כי אין טוב יותר ממפגש ישיר בכדי לבחון כיצד אתם מרגישים עם המטפל/ת וכיצד אתם מעריכים שילדיכם ירגיש עם המטפל או המטפלת.
אל תחששו “מהוצאה מיותרת” או מהתחייבות, כדאי שתערכו פגישה מתוך מטרה לערוך בדיקה ראשונית של הקשר שנוצר לכם עם הפסיכולוג או הפסיכולוגית. אתם ממש לא מחויבים להמשיך עם הפסיכולוג או הפסיכולוגית אליהם פניתם לראשונה.
פגישה כזו יכולה לחסוך לכם הרבה כסף ובעיקר עוגמת נפש בהמשך.

פנו למרכז רימון להתייעצות ולקבלת קבלת עזרה וסיוע באיתור פסיכולוג ילדים מומלץ / פסיכולוגית ילדים מומלצת

ההחלטה לפנות לטיפול פסיכולוגי עבור ילדיכם חשובה אך לעיתים קרובות כרוכה בהתלבטויות רבות ובקושי ולרוב גם באמביוולנטיות והתלבטויות רבות.
הקשיבו לעצמכם, היו עירניים לתחושת הבטן שמתעוררת בכם כבר בשיחת הטלפון הראשונה,
שאלו את עצמכם האם אתם מרגישים בנח? האם מתייחסים אליכם בכבוד וברגישות הראויה?
אם עניתם לעצמכם שכן, הגעתם למקום נכון- עשו את הצעד, קיבעו פגישה!
חשוב שתזכרו- הצעד הראשון הוא המפחיד והקשה ביותר, בעיקר אם זו פנייתכם הראשונה לטיפול פסיכולוגי עבור ילדיכם.

אם הגעתם עד כאן כנראה שאתם באמת זקוקים לעזרה, עשו את הצעד הראשון והקשה הזה וקיבעו פגישה, אחר כך זה באמת הרבה יותר פשוט.
פנו אלינו עכשיו וקבלו מענה אנושי, נעים ומכבד מנציגי שירות הלקוחות שלנו, שיעזרו לכם בהפנייה למטפל הנכון והמתאים עבורכם.

תנו לנו לעזור לכם למצוא את פסיכולוג הילדים / פסיכולוגית הילדים / מומחה המתאים ביותר עבורכם:
במרכז רימון אנו מקפידים על רמת שירות גבוה ועל שירות אנשוי ואיכותי.
לאורך שנות עבודתינו התמחינו בהתאמה אופטימלית בין מטופל למטפל המתאים ביותר.
במרכז רימון עובדים עמנו מאות מטפלים מכל רחבי הארץ – נוכל לעזור לכם למצוא את המומחה המתאים ביותר באזור מגוריכם.

אנו מקפידים על סטדנרט מקצועי גבוה ביותר – אנו עובדים אך ורק עם מטפלים ופסיכולוגים מומלצים, בעלי הכשרות ממוסדות אקדמאים מוכרים בלבד.
אנו עובדים רק עם מומחים בעלי ניסיון משמעותי בתחומם.
המטפלים והפסיכולוגים עימם אנו עובדים קיבלו המלצות מאנשי מקצוע בכירים וותיקים בתחומם.
פנו אלינו עכשיו ונעזור לכם למצוא את המומחה המתאים ביותר עבורכם!
זיכרו חשוב לאבחן ולטפל בבעיות המופיעות בילדות מוקדם ככל האפשר!

FAQsשאלות נפוצות לגבי פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים

ש: איזה סוג של התמחות בפסיכולוגיה צריך על מנת להיות פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים?

ת: פסיכולוג ילדים מתמחה בפסיכולוגיית ילדים, ענף בפסיכולוגיה המתמקד בבריאות הנפש ובדפוסי התנהגות של ילדים מינקות ועד גיל ההתבגרות. התמחות בפסיכולוגיה קלינית של הילד יכולה לענות על כך, אך גם התמחות בפסיכולוגיה חינוכית, המתמקדת בבעיות רגשיות והתנהגותיות של ילדים במסגרות החינוך. פסיכולוגיה התפתחותית עוסקת גם כן בילדים, בדרך כלל בגיל הרך או כאשר ישנן בעיות התפתחותיות.

ש: מה נקרא פסיכולוגיית ילדים?

ת: פסיכולוגיית ילדים היא תחום מחקר הכולל הבנת ההתפתחות הנפשית, הרגשית וההתנהגותית של ילדים.

ש: מה לומד/ת פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים?

ת: פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים ירכשו השכלה וניסיון בנוגע להתפתחות של ילדים, הסתגלות של ילדים בשלבי חיים שונים ועוד. לימודים בתחומים אלו יאפשרו לפסיכולוג / פסיכולוגית ילדים לאבחן ולספק טיפול פסיכולוגי לילדים בעלי קשיים רגשיים, התפתחותיים או התנהגותיים. 

ש: מה ההבדל בין פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים לבין פסיכולוג כללי?

ת: ההבדל העיקרי טמון בתחום ההתמחות שלהם בפסיכולוגיה. פסיכולוג ילדים מתמקד במיוחד בבריאות הנפשית של ילדים ומתבגרים, בעוד שפסיכולוג כללי עשוי לעבוד עם אנשים בכל קבוצות הגיל.

סיכום

פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים ממלאים תפקיד מרכזי בתחום בריאות הנפש של מתבגרים וילדים. הם מספקים תמיכה חשובה ביותר לילדים ולמשפחותיהם, ועוזרים להם לנווט בעולם המורכב של בריאות הנפש. עבודתו/ה של פסיכולוג ילדים / פסיכולוגית ילדים, אינה רק באבחון וטיפול פסיכולוגי בהפרעות בריאות הנפש; מדובר בהבנת הצרכים הפסיכולוגיים הייחודיים של ילדים ומתבגרים ומתן התמיכה שהם צריכים כדי להתפתח בצורה בריאה ותקינה.

זקוקים להמלצה על פסיכולוג ילדים מומלץ? צריכים עזרה באיתור פסיכולוגית ילדים באזור המגורים? התקשרו אלינו עכשיו. מרכז רימון – מומחים בהתאמת מטפלים ופסיכולוגים מומלצים.

המומחים של רימון ב

טיפול רגשי לילדים / פסיכולוג ילדים

עוד מאמרים בנושא

No data was found

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

  כניסה למערכת