טיפול פסיכולוגי – פסיכותרפיה – פסיכולוגים מומלצים

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: סוגי טיפול

מהו טיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי, המכונה לרוב פסיכותרפיה או טיפול רגשי, הוא צורת טיפול הכוללת בעיקר שיחות עם פסיכולוג או פסיכתרפיסט מיומן. מטרתו העיקרית היא להתמודד עם מגוון רחב של אתגרים רגשיים, קוגניטיביים והתנהגותיים שעלולים להוביל למצוקה נפשית ורגשית. סוג זה של טיפול מתאים לילדים ואנשים מכל קבוצות הגיל, כולל ילדים  (טיפול פסיכולוגי בילדים), בני נוער, מבוגרים, זוגות ומשפחות, החווים קשיים או מצוקה.

המטרה הבסיסית של טיפול פסיכולוגי היא לספק הקלה ולשפר את הרווחה הרגשית הכוללת של הפרט. מטרתו היא לשפר את התפקוד היומיומי ולעזור לאנשים לנצל את היכולות הטבועות שלהם לנהל חיים מספקים.

בדרך כלל, טיפול פסיכולוגי – פסיכותרפיה כוללים תקשורת מילולית או לא מילולית (למשל דרך יצירה או משחק), שבה מעודדים את המטופל לדון בפתיחות בנושאים המטרידים אותו ותורמים למצוקתו. טיפול פסיכולוגי יכול לכלול גם טכניקות טיפול מבוססות משחק לילדים כדי להקל על תקשורת וריפוי ועוד.

לסיכום, פסיכותרפיה – טיפול פסיכולוגי כוללים צורות שונות של שיחות והתערבויות טיפוליות, ומטרתו העיקרית היא לתמוך האנשים וילדים בהתגברות על אתגרים רגשיים, שיפור בריאותם הנפשית ומימוש מלוא הפוטנציאל הטמון בהם.

גישות שונות בטיפול פסיכולוגי – פסיכותרפיה

טיפול פסיכולוגי כולל קשת מגוונת של גישות פסיכותרפיוטיות, כל אחת מהן מציעה פרספקטיבה ייחודית על בעיות אנושיות ועל פעולתה הפנימית של הנפש. גישות אלו מנחות את המטפלים בהתאמת הטיפולים שלהם לטיפול בבעיות ספציפיות ולתעדף היבטים שונים של רווחתו של המטופל.

גורם אחד המשותף לגישות אלו לפסיכותרפיה הוא שיטת הטיפול הבסיסית, הכוללת בעיקר שיחה עם פסיכולוג למבוגרים וגישה יצירתית יותר לילדים, המשלבת פעילויות כמו משחק, אמנות, יצירה, דרמה, כתיבה או תנועה כדי להקל על תקשורת וריפוי.

בואו נלמד על כמה דוגמאות לגישות טיפוליות שונות:

 1. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT):
  • טיפול CBT מתמקד במשחק הגומלין בין מחשבותיו והתנהגויותיו של הפרט התורמים להתמדה של הבעיות המטרידות את המטופל.
  • גישה זו מבקשת לזהות ולשנות דפוסי חשיבה והתנהגויות שליליות המשמרות את בעיותיו של המטופל.
  • טיפול CBT מצייד את המטופלים באסטרטגיות מעשיות לניהול יעיל והקלה של הסימפטומים שלהם.
 2. טיפול פסיכותרפי בגישה פסיכואנליטית (טיפול פסיכודינמי):
  • הידועה גם כפסיכותרפיה דינמית או טיפול דינמי, גישה זו מתעמקת בקונפליקטים לא מודעים בתוך נפשו של המטופל.
  • בטיפול פסיכותרפי הפסיכולוג מעודד את המטופל לבחון יחד כיצד קונפליקטים נסתרים אלו גורמים לתסמינים או בעיות שהמטופל מתלונן עליהם.
  • מטרת הטיפול הפסיכודינמי היא להביא את הקונפליקטים הלא מודעים הללו אל פני השטח ולפתור אותם באמצעות דיאלוג ותובנה.
 3. טיפול הומניסטי:
  • טיפול הומניסטי, מושרש באמונה שלפרטים יש יכולת צמיחה ושינוי חיובי, שם דגש על מודעות עצמית והתפתחות אישית.
  • היא מייחסת חשיבות למימוש עצמי ולמימוש הפוטנציאל של האדם.
  • מטפלים הומניסטיים פועלים ליצירת סביבה תומכת ולא שיפוטית המעודדת את הלקוחות לחקור את האני הפנימי שלהם ולגלות את דרכם הייחודית לצמיחה ושיפור עצמי.

טיפול רגשי לילדים יעשה שימוש גם במשחק, אומנות, יצירה, דרמה, כתיבה או תנועה.

חפשו מטפלים ופסיכולוגים מומלצים לטיפול פסיכולוגי, פסיכותרפיה וטיפול רגשי

מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בתל אביב
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בשרון
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בשפלה
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי ברמת גן, גבעתיים והסביבה
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בקריית טבעון, יקנעם והסביבה
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בפתח תקווה והסביבה
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בעפולה והעמקים
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בנתניה והסביבה
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בירושלים והסביבה
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בחיפה והקריות
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בחולון, ראשל״צ והסביבה
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בחדרה והסביבה
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בדרום
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בגליל התחתון
מטפלים ופסיכולוגים מומלצים בטיפול פסיכולוגי בבקעת אונו

מהן המטרות של טיפול פסיכולוגי/פסיכותרפי?

מטרות הטיפול הפסיכולוגי / פסיכותרפיה מגוונות להפליא ויכולות להקיף כמעט כל דבר שהמטופל, או במקרה של ילדים, או הוריהם, מגדירים כמטרה. חשוב לציין שלפעמים כאשר הטיפול מתחיל, ייתכן שהמטרות אינן ברורות מיד. במקרים כאלה, שלב הטיפול הראשוני נסוב לרוב סביב הבהרת והגדרת מטרות אלו בשיתוף פעולה בין המטפל למטופל.

אופי דינמי ומתפתח זה של הצבת מטרות הוא סימן היכר מרכזי של טיפול פסיכולוגי יעיל. הוא מדגיש את הגמישות וההסתגלות של התהליך הטיפולי. באמצעות שיחות פתוחות וגישה אמפתית, הפסיכולוג או הפסיכותרפיסט והמטופל עובדים יחד כדי להבין בבירור מה המטופל מקווה להשיג באמצעות הטיפול.

במהלך הדיאלוגים הללו, לפסיכולוג תפקיד משמעותי בהדרכת המטופל לקראת הצבת יעדים ריאליים וברי-השגה. הדרכה זו עשויה להיות כרוכה בפירוק יעדי-על לצעדים קטנים יותר וניתנים לניהול, סיוע למטופל להבין את שאיפותיו, והבטחה שהטיפול תואם את צרכיו וציפיותיו.

יתרה מכך, הפגישות בין המטופל לפסיכולוג נקבעות בדרך כלל מראש, תוך הקפדה על תאריכים ומסגרות זמן שנקבעו מראש. מבנה זה מעניק תחושת עקביות ואמינות לתהליך הטיפולי, תורם לנוחות המטופל ולאמון הנרקם בטיפול.

עבור אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, גישה שיתופית זו להגדרת מטרות והדגש על תקשורת שוטפת עם המטופל מדגישה את החשיבות של התאמת הטיפול לנסיבות הייחודיות של הפרט. זה גם מדגיש את המשמעות של שמירה על מסגרת טיפולית מובנית ודייקנית כדי לטפח תחושת ביטחון ויציבות עבור המטופל לאורך מסע הריפוי שלו.

בעיקרו של דבר, מטרות הטיפול הפסיכולוגי מגוונות כמו מגוון האנשים הפונים לטיפול פסיכותרפיה, ותהליך ההגדרה והחידוד של מטרות אלו הוא חלק מהותי מהמסע הטיפולי, שבסופו של דבר תורם לטיפול יעיל ומותאם אישית יותר.

טיפול פסיכולוגי במרכז רימון

טיפול פסיכולוגי – פסיכותרפיה במרכז רימון

מתי ולמה לפנות לטיפול פסיכולוגי?

ההחלטה לפנות לטיפול פסיכותרפויטי – טיפול פסיכולוגי היא החלטה אישית מאוד, המונעת על ידי קשת רחבה של גורמים ונסיבות. כל אדם המחפש טיפול עושה זאת עם המניעים והצרכים הייחודיים שלו. בין אם אתה איש מקצוע בתחום בריאות הנפש או מישהו השוקל טיפול, חשוב להבין את הסיבות המגוונות שמובילות אנשים לפנות לטיפול פסיכולוגי.

סיבות נפוצות לפנייה לטיפול פסיכולוגי:

 1. קשיים במערכות יחסים: אנשים רבים מחפשים טיפול כאשר הם מתמודדים עם אתגרים במערכות היחסים שלהם, בין אם זה עם בקשר זוגי רומנטי, בן משפחה או חברים. טיפול יכול לספק מרחב בטוח לחקור ולטפל בבעיות אלו.
 2. קשיים חברתיים: חרדה חברתית או קשיים באינטראקציות חברתיות יכולים להיות סיבות משמעותיות לפנייה לטיפול. זה יכול לעזור לאנשים לפתח כישורים חברתיים טובים יותר ולהגביר את הביטחון העצמי שלהם.
 3. בעיות ביטחון עצמי: הערכה עצמית נמוכה וביטחון עצמי יכולים לעכב צמיחה אישית ואושר. טיפול יכול להעצים אנשים לבנות דימוי עצמי חיובי יותר.
 4. בעיות רגשיות (חרדה או דיכאון): בעיות נפשיות כמו חרדה או דיכאון הן סיבות נפוצות לפנייה לטיפול. פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים יכולים לעזור לאנשים לנהל תסמינים ולפתח אסטרטגיות התמודדות.
 5. משברי משפחה וחיים: אירועי חיים גדולים, כמו אובדן של אדם אהוב, מחלה או משברים משפחתיים אחרים, יכולים להוביל אנשים לטיפול כדי לנווט בין האתגרים הרגשיים שמצבים אלו מציבים.
 6. ניהול כעסים: לאלו הנאבקים בשליטה בכעסים ובהתנהגות אימפולסיבית, הטיפול מציע כלים לנהל ולהביע רגשות בצורה בונה יותר.
 7. בעיות חינוכיות: תלמידים וסטודנטים המתמודדים עם אתגרים אקדמיים, לקויות למידה או בעיות הקשורות לריכוז ומוטיבציה יכולים להפיק תועלת מטיפול לשיפור החוויה החינוכית שלהם.
 8. טיפול בהתמכרויות: אנשים המחפשים החלמה משימוש בסמים או מהתמכרויות התנהגותיות פונים לרוב לטיפול כדי לטפל בבעיות הבסיסיות ולפתח מנגנוני התמודדות בריאים יותר.
 9. חקר אישי וצמיחה: יש אנשים שמחפשים טיפול לא בשל מצוקה מיידית אלא כאמצעי לגילוי עצמי, צמיחה אישית וחקירת הפוטנציאל שלהם.
 10. ייעוץ קצר מועד: טיפול יכול גם לשמש משאב לייעוץ ממוקד וקצר טווח בנושאים ספציפיים או מעברי חיים, לספק לאנשים וילדים הדרכה ותמיכה ברגעים קריטיים.

עבור אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, הבנת מגוון המניעים חיונית בהתאמת תוכניות טיפול העונות על הצרכים הייחודיים של כל לקוח. חשוב גם לאנשים השוקלים טיפול להכיר בכך שפנייה לעזרה היא צעד משמעותי ואמיץ, ללא קשר לסיבה הספציפית. טיפול פסיכולוגי מציע סביבה תומכת ואמפטית בה אנשים יכולים לעבוד לקראת בריאות נפשית טובה יותר, צמיחה אישית ורווחה כללית.

כמה זמן טיפול פסיכולוגי יכול להימשך?

משך הטיפול הפסיכולוגי – פסיכותרפיה הוא נושא מעניין ומגוון, המושפע מגורמים רבים התורמים למהלכו וליעילותו. עבור אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, הבנה ותקשורת של משתנים אלו חיוניים לקביעת ציפיות מציאותיות של הלקוח. זה גם חיוני עבור אנשים המחפשים טיפול לקבל מושג כללי כיצד גורמים אלה יכולים להשפיע על משך הטיפול שלהם.

משתנים מרכזיים המשפיעים על משך הטיפול הפסיכולוגי:

 1. שיתוף פעולה בין מטופל למטפל: מערכת היחסים השיתופית בין המטפל ללקוח היא בסיסית. שיתוף פעולה יעיל יכול להשפיע באופן משמעותי על משך הטיפול והצלחתו.
 2. ספציפיות של הבעיה: ככל שהבעיה ממוקדת וספציפית יותר, כך עשוי להיות קל יותר לטפל בפרק זמן קצר יותר. לעומת זאת, בעיות מורכבות יותר או מעורפלות יותר עשויות לדרוש טיפול ארוך יותר.
 3. נוכחות והגעה עקבית: הגעה סדירה לפגישות הטיפוליות חיונית לשמירה על רצף והתקדמות הטיפול. הפרעות או נוכחות לא עקבית עלולים להאריך את משך הטיפול.
 4. ריבוי בעיות: לקוחות המציגים בעיות מרובות או מצבים נלווים עשויים לדרוש תקופת טיפול ארוכה יותר כדי לטפל בכל נושא באופן מקיף.
 5. פתיחות וכנות בתקשורת: מידת הנכונות והיכולת של הלקוחות להיות פתוחים וישרים משפיעה משמעותית על קצב הטיפול. שקיפות רבה יותר יכולה להקל על התקדמות מהירה יותר.
 6. הנוחות הרגשית של הלקוח: רמת הנוחות והנכונות של הלקוח לעסוק בטיפול, לרבות ניהול מבוכה או אי נוחות במהלך הפגישות, משחקות תפקיד בהתקדמות הטיפול.
 7. הערכה ראשונית: הפגישות הראשוניות, בהן המטפל עורך הערכה יסודית ובונה קרבה עם הלקוח, הן קריטיות. הם מספקים הזדמנות לאומדן מדויק יותר של משך הטיפול הסביר.

בהתחשב במשתנים אלו, חיזוי משך הטיפול המדויק הוא מאתגר. עם זאת, לאחר תקופת ההערכה הראשונית, מטפלים יכולים לעתים קרובות לספק הערכה מושכלת יותר של משך הזמן הצפוי. גם המטופלים וגם המטפלים / פסיכולוגים צריכים להבין שזו הערכה והיא גמישה ויכולה להשתנות ככל שהטיפול מתקדם.

עבור אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, העברת מידע זה ללקוחות מסייעת להגדיר ציפיות ריאליות ולהכין אותם למסע טיפולי שמגיב ומותאם לצרכים המתפתחים והמשתנים שלהם. עבור מטופלים, הבנת הגורמים הללו יכולה לטפח סבלנות ומחויבות לתהליך הטיפולי, מתוך הכרה שריפוי וצמיחה פסיכולוגיים הם לרוב הדרגתיים ודורשים זמן.

לסיכום, תשובה לשאלה לגבי משך הטיפול הפסיכולוגי אינה עניין חד גוני, התשובה היא עניין אישי – אינדיבידואלי עמוק, המשתנה בהתאם לאינספור גורמים ייחודיים לכל מטופל ולנסיבותיו.

איך לבחור אם לפנות לפסיכולוג או לפסיכאטר?

הבחירה בין התייעצות עם פסיכולוג או פסיכיאטר היא החלטה משמעותית המושפעת מגורמים אישיים וקליניים שונים. חיוני הן לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש והן לאנשים המחפשים טיפול להבין את ההבדלים העיקריים בין המקצועות הללו וכיצד ההבדלים הללו עשויים להתאים לצרכים ולהעדפות שלהם.

הבנת התפקידים:

 1. פְּסִיכוֹלוֹג:
  • פסיכולוגים מחזיקים בדרך כלל בתואר MA או דוקטור בפסיכולוגיה (Ph.D. או Psy.D או M.a.) והם מוכשרים ומיומנים בביצוע בדיקות ואבחונים פסיכולוגיום, פסיכותרפיה וייעוץ קצר מועד.
  • הם אינם רופאים ואינם יכולים לרשום תרופות.
  • פסיכולוגים מתמחים לרוב בפסיכותרפיה ומטפלים בהפרעות בריאות הנפש באמצעות ייעוץ והתערבויות מגוונות.
 2. פסיכיאטר:
  • פסיכיאטרים הם רופאים (MD) המתמחים בבריאות הנפש.
  • הם יכולים לרשום תרופות ולעתים קרובות להתמקד בהיבטים הביולוגיים והנוירולוגיים של מצבים נפשיים.
  • פסיכיאטרים עשויים גם לספק טיפול פסיכולוגי, אך הכשרתם שמה דגש בעיקר על ניהול תרופות וטיפולים ביולוגיים אחרים.

שיקולים לבחירה בין פסיכולוג לפסיכיאטר:

 1. אופי הנושא:
  • אם אתם עוסקים בעיקר בבעיות רגשיות, התנהגותיות או פסיכולוגיות ומתעניינים בטיפול בשיחות, פסיכולוג עשוי להיות המתאים ביותר.
  • אם החששות שלכם עשויים לקבל מענה יעיל יותר מטיפול תרופתי או אם במצב פסיכיאטרי מורכב, אולי כדאי לפנות לפסיכיאטר.
 2. העדפה אישית ונוחות:
  • הקשר הטיפולי הוא מכריע, וחשוב להרגיש בנוח עם המטפל שלך. העדפות אישיות לגבי הרקע, הגישה והמגדר של המטפל משחקות תפקיד בנוחות זו.
 3. מצבים ספציפיים:
  • במקרים כמו טיפול בעקבות טראומה מינית, לחלק מהאנשים יש העדפה חזקה למטפל ממין מסוים. חשוב לכבד את ההעדפות הללו, מכיוון שהן יכולות להשפיע באופן משמעותי על הקשר הטיפולי ועל יעילות הטיפול.
 4. זמינות ונגישות:
  • שקול את הזמינות של אנשי מקצוע באזור שלך והאם לסוג אחד של איש מקצוע יש זמני המתנה קצרים יותר או נגישות טובה יותר בהתבסס על ביטוח הבריאות או המצב הכלכלי שלך.

לסיכום, בחירת פסיכולוג או פסיכיאטר צריכה להתבסס על הבנה מעמיקה של הצרכים הספציפיים שלכם, אופי החששות שלכם והעדפותיכם האישיות בנוגע לטיפול. עבור אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, הדרכת מטופלים בבחירה זו כרוכה במתן מידע ברור וחסר פניות לגבי התפקידים והיכולות של פסיכולוגים ופסיכיאטרים כאחד, תוך כיבוד החוויות וההעדפות האישיות של הלקוח.

למי מותר להציע ולספק טיפול פסיכולוגי?

מתן טיפול פסיכולוגי הוא עניין של אחריות משמעותית ודורש מערך מסוים של כישורים והכשרה. חיוני לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש ולמי שמחפשים טיפול להבין מי מורשה לספק שירותים כאלה ואיזו הכשרה הם עברו.

כישורים למתן טיפול פסיכולוגי:

 1. פסיכולוגים:
  • כדי ללמוד טיפול פסיכולוגי, פסיכולוגים זקוקים לתואר שני בפסיכולוגיה (לפחות), ולאחריו תקופה של התמחות בפיקוח ותחת הדרכה.
  • לפסיכולוגים יכולים להיות התמחויות שונות, כמו פסיכולוגיה קלינית (התמקדות בקשיים נפשיים ורגשיים), פסיכולוגיה רפואית (התמודדות עם אתגרים רגשיים עקב מצבים רפואיים), או פסיכולוגיה חינוכית (טיפול בבעיות הקשורות לבית הספר בילדים).
 2. משך ההכשרה:
  • משך ההכשרה והדרישות לפסיכולוגים יכולות להשתנות בהתאם להתמחותם. הכשרה זו מציידת אותם במיומנויות ובידע הדרושים לשם טיפול פסיכולוגי פרטי.
 3. טיפול רגשי:
  • טיפול רגשי, לרוב שם נרדף לטיפול פסיכולוגי, מתבצע על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו בטיפול קליני.
  • היא נותנת מענה למגוון דומה של קשיים ומתנהלת באותה צורה כמו טיפול פסיכולוגי.
 4. אנשי מקצוע אחרים:
  • בנוסף לפסיכולוגים, אנשי מקצוע אחרים כגון עובדים סוציאליים קלינים בעלי תואר שני, מטפלים אקספרסיביים (מטפלים בהבעה ויצירה) מתחומי התמחויות שונים, ופסיכיאטרים יכולים לעסוק גם בטיפול רגשי / פסיכותרפיה.
  • אנשי מקצוע אלו מביאים נקודות מבט ומתודולוגיות מגוונות לטיפול, ותורמים לנוף טיפולי עשיר.
 5. בחירת המטפל המתאים:
  • חשוב לבחור מטפל שעבר הכשרה קלינית ואקדמית במוסד אקדמי מוכר וצבר ניסיון רלוונטי במסגרות מורשות.
  • במרכז רימון, למשל, אנו מוודאים ומבטיחים שהמטפלים בנבחרת המטפים שלנו עומדים בסטנדרטים הללו. מטפלים הקשורים למרכז רימון עוברים מיון קפדני ובחינה של כישוריהם וניסיונם המקצועי.
 6. הקפדה על סטנדרטים מקצועיים:
  • לארגונים כמו מרכז רימון תפקיד חיוני בשמירה על סטנדרטים מקצועיים בטיפול. הם מבטיחים שמטופלים יקבלו טיפול מאנשי מקצוע מורשים ומוסמכים שנבדקו והומלצו על ידי מומחים בכירים בתחום, בהעדר חוק פסיכותרפיה שיעגן את הנושא בחוק.

עבור אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, המידע לגבי הכישורים והאישורים הנדרשים על מנת לספק טיפול פסיכולוגי הוא חיוני. לאלו המחפשים טיפול, הבנת הכישורים וההתמחויות של מטפלים פוטנציאליים יכולה להנחות אותם בקבלת בחירות מושכלות לגבי הטיפול הנפשי שלהם. מידע זה מבטיח שהטיפול יינתן על ידי אנשים מוסמכים, תוך שמירה על רווחתם וטובתם של הלקוחות.

צרו קשר עם מרכז רימון להתאמת פסיכותרפיסט או פסיכולוג מומלץ.

שפרו את המסע שלכם לעבר בריאות ורווחה נפשית טובה יותר בעזרת נבחרת המטפלים של מרכז רימון. אצלינו ליווי והדרכה על ידי איש מקצוע מומחה פוגשת טיפול ותקשורת בין אישית אמפטית ומקבלת.

קבלו תמיכה פסיכולוגית מהימנה: צאו לדרך אל עבר בריאות נפשית טובה יותר בביטחון. במרכז רימון, אתם לא מוצאים רק פסיכולוג; אתם מוצאים שותף למסע שלכם לבריאות נפשית טובה יותר. הימנעו מפנייה למטפלים המשתמשים בשיטות לא מוכחות ומטפלים לא מוסמכים שעלולים לעלות לכם זמן וכסף מיותרים. סמכו עלינו שנחבר אתכם לאנשי מקצוע ותיקים בעלי הכשרה, ניסיון ומומחיות משמעותיים בתחומם.

מרכז רימון: מגדלור לבריאות הילד והמשפחה: מרכז רימון ממוקם בלב המצוינות בתחום בריאות הנפש, במרכז רימון מרכז של מיטב הפסיכולוגים והפסיכותרפיסטים במדינה. המומחים שלנו מיומנים במגוון רחב של שירותים פסיכולוגיים ופסיכותרפויטיים, כולל טיפול בחרדה, התמודדות עם דיכאון וכמובן מגוון טיפולים פסיכולוגיים מותאמים לילדים, בני נוער, הורים, זוגות ועוד.

מחפשים טיפול פסיכולוגי מקצועי? המסע שלכם יכול להתחיל כאן: אם אתם מחפשים פסיכותרפיסט מקצועי או פסיכולוג מנוסה שילווה אתכם בדרך לקראת הרגשה טובה יותר, במסע מרתק לגילוי עצמי והגשמה עצמית, מרכז רימון הוא הצעד הראשון שלכם. פנו אלינו עוד היום! כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם בטופס צור קשר, ולהיות בטוחים שהמומחה המתאים ביותר ייצור איתכם קשר בהקדם.

התנסו במנוע החיפוש והתאמת המטפלים החכם שלנו: עברו למנוע חיפוש המטפלים החדשני שלנו, שעוצב ותוכנן בקפידה כדי לעזור לכם למצוא מטפלים ופסיכולוגים מומלצים במיוחד בקרבתכם. תנו לנו לעזור לכם להתחבר למומחה קרוב שמתאים בדיוק לצרכים שלכם.

במרכז רימון,, אנחנו לא רק נעזור לכם למצוא מטפלים מומלצים; אנחנו נעזור לכם למצוא את המטפלים המתאימים. צרו איתנו קשר עכשיו, ועשו את הצעד הראשון לקראת עתיד שקט, רגוע ובריא יותר עבורכם ועבור היקרים לכם.

צרו איתנו קשר עכשיו!

השאירו פרטים בטופס, ונעשה הכל על מנת לְהַבטִיחַ שהמומחה המתאים ביותר ייצור איתכם קשר בהקדם האפשרי.

לחצו כאן מעבר למנוע החיפוש החכם למטפלים ופסיכולוגים מומלצים. לאיתור מומחה באזור שנח לכם.

 

כדי להתייעץ עם מומחה, לחץ על הלחצן >

 

FAQ’s – טיפול פסיכולוגיה ופסיכותרפיה במרכז רימון

 1. מה זה מרכז רימון? מי אתם?
  • מרכז רימון הינו מרכז קליני ותיק ומקצועי לשירותים פסיכולוגיים וטיפולים רגשיים, המתמחה במגוון רחב של טיפולים, לרבות חרדה, דיכאון הפרעות קשב בקרב ילדים ומבוגרים ועוד. מרכז רימון מוכר בזכות החיבורים המוצלחים והתאמה לאנשים ומשפחות לבין המטפלים המומלצים והמתאימים ביותר והמובילים במדינה.
 2. איך יכול מרכז רימון לעזור לי למצוא פסיכולוג?
  • המטרה שלנו במרכז רימון היא לסייע לאנשים במציאת מטפלים ופסיכולוגים מוסמכים על ידי שימוש במנוע חיפוש חכם למטפלים והנבחרת שלנו של מטפלים מומלצים. כל שעליך לעשות הוא לשלוח את הפרטים שלך באמצעות הטופס שלנו, ואנו נחבר אותך מייד עם מומחה מתאים. (אפשר גם להתקשר:) 
 3. אילו סוגי טיפולים פסיכולוגיים זמינים ב-מרכז רימון?
  • אנו במרכז רימון מציעים מגוון טיפולים פסיכולוגיים, לרבות טיפול בחרדה, דיכאון ובעיות נפשיות אחרות. כמו כן, אנו מתמחים בטיפולים פסיכולוגיים לילדים ובטיפול משפחתי, טיפול זוגי ועוד.
 4. האם המטפלים ב-מרכז רימון מוסמכים?
  • בהחלט. כל המטפלים והפסיכולוגים ב-מרכז רימון עברו מיון קפדני, בדקנו שהם בעלי הכישורים הדרושים, ובעלי ניסיון וותק משמעותיים בתחומם.
 5. איך מרכז רימון יכול להבטיח את איכות המטפלים שבנבחרת המטפלים שלו?
  • אנו במרכז רימון מבטיחים את איכות המטפלים מנבחרת המטפלים שלנו באמצעות סינון קפדני, כולל אימות הכשרתם, ניסיונם והמלצותיהם מאנשי מקצוע בכירים בתחום בריאות הנפש.
 6. האם אוכל לקבל עזרה עם חרדה ודיכאון במרכז רימון?
  • כן במרכז רימון אנו עובדים עם נבחרת מטפלים מומחים ומנוסים בטיפול בחרדה ודיכאון, תוך שימוש בטכניקות ובגישות הטיפוליות העדכניות והיעילות ביותר.
 7. האם מרכז רימון יכול לעזור להתאים מטפלים לצרכים פסיכולוגיים של ילדים?
  • כן במרכז רימון תוכלו למצוא מגוון פסיכולוגים לילדים ומתבגרים המתמחים בטיפול בבעיות פסיכולוגיות שונות בקרב ילדים, תוך הקפדה על גישה תואמת ואמפטית לילדים ובני נוער.
 8. איך אני יוצר קשר עם מרכז רימון להתאמת טיפול?
  • אתה יכול ליצור קשר עם מרכז רימון על ידי מילוי טופס פניה באתר האינטרנט שלנו, בעמוד צור קשר, ומומחה מתאים ומומלץ ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי. האתר שלנו כולל גם מנוע חיפוש חכם שיעזור לך למצוא מטפלים ופסיכולוגים מומלצים באזור שלך.
 9. מה עושה את מרכז רימון שונה ממרכזים פסיכולוגים אחרים?
  • מרכז רימון בולט בזכות הרשת הענפה של אנשי מקצוע שנבדקו, גישה מותאמת אישית להתאמת מטפלים למטופלים שפונים אלינו, ומחויבות למתן טיפול מומחה ונטול שיפוטיות לאנשים, ילדים ולמשפחות. בנוסף, אנו שמים דגש מרכזי על השירות לפונים אלינו. חשוב לנו שתקבלו שירות אישי, נעים ויעיל בצורה דיסקררטית ומכבדת. מוזמנים להתקשר אלינו או לשלוח אלינו פרטי יצירת קשר ותוכלו להיווכח בעצמכם 🙂 
 10. האם טיפול פסיכולוגי אונליין גם אפשרי דרך מרכז רימון?
  • התשובה היא כן. אך למידע ספציפי לגבי אפשרויות טיפול אונליים, אנא צור עימנו קשר, שכן השירותים עשויים להשתנות בהתאם למטפלים ולצרכי המטופל.

 

המומחים של רימון ב

טיפול פסיכולוגי / טיפול רגשי (למבוגרים מעל 18)

עוד מאמרים בנושא

טיפול בהתמכרות לאוננות - התמכרות לאוננות: סימנים, תסמינים וטיפולים
התמכרות לאוננות: סימנים, תסמינים וטיפולים אוננות היא פעילות מינית טבעית ובריאה שמתבצעת על ידי אנשים רבים. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, אוננות יכולה להפוך להתנהגות כפייתית שמפריעה לחיי היומיום ולמערכות היחסים שלהם. במאמר זה נחקור את הנושא של התמכרות לאוננות, כולל הסימנים, התסמינים והטיפולים הזמינים לאוננות כפייתית.
מרטין בוהוס והקשר שלו ל DBT
ד"ר מרטין בוהוס, פרופ' ד"ר מרטין בוהוס, דמות מפתח משמעותית בפסיכולוגיה ובריאות הנפש. נכון ל-8 ביוני 2021, בעל רקורד מרשים של 409 פרסומים, התורמים לגורם השפעה מצטבר של 1019.5. ציון ה-RG שלו עומד על 46, עם מדד h של 62, המעיד על השפעה משמעותית בתחומו. עבודתו משתרעת על פני 259 מאמרים מקוריים, 50 מאמרים רעיוניים וסקירות, 93 ספרים ופרקי ספרים, ושש מדיות דיגיטליות. bohus dbt דר' מרטין בוהוס והקשר שלו ל DBT בשנת 2020, פרופ' בוהוס היה שותף בכתיבת מחקר על הערכת החלמה בחולי הפרעת אישיות גבולית (BPD) שעברו בעבר טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT bohus). מחקר זה פורסם בכתב העת Journal of Personality Disorders. הוא גם תרם לסקר של המאפיינים הפסיכומטריים של הגרסה הגרמנית של צורות הביקורת/התקפה והביטחון העצמי (FSCRS), שפורסם ב- Psychological Assessment.
טיפול דיאלקטי התנהגותי לילדים ובני נוער: ההשפעות המשמעותיות של DBT ילדים ו DBT מתבגרים
ההשפעות המשמעותיות של DBT ילדים ו DBT מתבגרים נקודות עיקריות: העצמת הצעירים שלנו  – ההשפעות המשמעותיות של DBT ילדים ו DBT מתבגרים : DBT הוכח...
המסע של מרשה לינהאן (Dr. Marsha Linehan) מייסדת טיפול ה-DBT
המסע של דר’ מרשה לינהאן מייסדת טיפול ה-DBT התעמקות במורשת שלמרשה לינהאן: פורצת דרך בתחום הפסיכולוגיה והחדשנות של טיפול התנהגותי דיאלקטי צאו איתנו לחקירה מעמיקה...
DBT מה זה? שנו את חייכם: הסבר מלא על כוחו של DBT דיביטי ומה ההבדל בין cbt ל dbt
שנו את חייכם: הסבר מלא על כוחו של ה- DBT דיביטי נקודות עיקריות: לטיפול דיביטי (DBT) יש את הכוח לשנות חיים באמצעות טכניקות הטיפול היעילות...
שליטה ברגשות בעזרת טיפול דיאלקטי התנהגותי - טיפול DBT (2023)
מכאוס לרגיעה: שליטה ברגשות בעזרת טיפול דיאלקטי התנהגותי – טיפול DBT נקודות עיקריות: טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT טיפול) הוא גישה טפולית יעילה לשליטה ברגשות ולהשגת...

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

  כניסה למערכת