טיפול במבוטחי חברות הביטוח

מחבר/ת:הנהלת מרכז רימון
התמחות: מרכז רימון

למרכז רימון דרושים מגוון מטפלים
לטיפול בפונים המגיעים דרך גורמי מימון שונים, ארגונים ומוסדות

מטפלים, פסיכותרפיסטים, מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, מרפאים/ות בעיסוק, קלינאי/ות תקשורת, פזיותרפיסטים/ות, מורים להוראה מתקנת, מדריכי רכיבה טיפולית, הידרותרפיסטים/ות,

סיימתם את ההכשרה המקצועית שלכם ואתם מעוניינים להתחיל סוף סוף לעבוד במקצוע ולהתפרנס בכבוד.
ישנן מגוון אפשרויות לקבלת הפניות של מטופלים, אבל האם התשלום משקף את ההשקעה? האם הבירוקרטיה לא מכבידה? האם ישנו פוטנציאל לצמוח משם ולהרחיב את הקליניקה בתשלום הוגן?

עבודה במגזר הציבורי יכולה להיות מאד מספקת ומלמדת. אבל ההכנסה, איך לומר….? לא משהו.
קופות החולים מאפשרות לחלק מאנשי המקצוע לקבל הפניות דרכם ואפילו להרוויח את פרנסתם בכבוד, אבל, זה מוגבל מאד. קשה לצמוח משם. נכון, תוכלו לקבל פניות רבות של מטופלים שזקוקים לכם, אבל אתם עלולים להרגיש כבולים לחוקים ולבירוקרטיה של קופות החולים.
בנוסף,כל בעל קליניקה המספק שירותים באופן עצמאי, מכיר את המצב שבו מספר ההפניות יורד והקליניקה “מתרוקנת”. זו הסיבה שמרבית המטפלים מצטרפים להסדר כזה או אחר עם ארגונים וגורמים שונים.

אז איך בכל זאת עושים את זה? איך מתחילים? איך אני מגיע לאנשים שזקוקים לשירותים שלי ומציע להם עזרה?

ישנה עוד דרך והיא לא רעה בכלל – קבלת הפניות של מטופלים ממוסדות וארגונים שונים.

יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם!

אנו מציעים למטפלים, בחתימה על הסכם אחד בלבד, את האפשרות לקבל הפניות ממספר גורמים שונים, מבלי “להסתבך” בבירוקרטיה של כל ארגן בנפרד. מדובר בגופים, מוסדות וארגונים גדולים, המעוניינים לספק שירותי טיפול ללקוחותהם או עובדיהם, באמצעות ספק שירותים גדול, שיכול לספק להם שירותים באזורים שונים בארץ ומגוון רחב של שירותים, כמו מרכז רימון.
אחת הדוגמאות היא, קבלת מטופלים, המבוטחים בחברות הביטוח השונות וזכאים לקבלת מגוון טיפולים במסגרת הביטוח שלהם.

טיפול במבוטחי חברות הביטוח - מרכז רימון

מה היתרון שבקבלת מטופלים דרך חברת הביטוח או מוסד או ארגון גדול?

תחילה, התשלום. מדובר בתשלום הוגן וראוי לשוק הפרטי.

ברור שזה לא הסכום שתקבלו באופן פרטי על השירותים שלכם, אבל אל תשכחו שהשיווק שמטרתו לעזור למטופלים חדשים למצוא אתכם עולה לא מעט (וליתר דיוק, מחקרים מראים שכל עסק, שאינו עסק חדש, צריך להשקיע כ 1/3, כן כן, 1/3 מהמשאבים שלו בשיווק, כל הזמן, ONGOING, על מנת שתהיה לו עבודה שוטפת ויוכל להתפרנס בכבוד).

שנית, אפשרויות הצמיחה. חברות הביטוח מוכרות למבוטחים שלהם פוליסות שמכסות באופן חלקי בלבד את השירותים שאתם מציעים וארגונים רבים אחרים, גם כן מציעים מענה חלקי וראשוני בלבד. לכל שירות יש הגבלה ברורה וידועה מראש של מספר הפגישות שיוכל המטופל לקבל. כולנו יודעים שטיפול מקצועי ורציני, לרוב אינו מסתיים אחרי 10 או אפילו 20 פגישות.
חלק מהמטופלים מבינים זאת ואחרי שקיבלו את השירות לו הם זכאים במסגרת ההסדר שלהם, ירצו להמשיך ולקבל את השירות שהענקתם להם, גם לאחר תם מספר הפגישות המסובסדות, במיוחד אם הם היו מרוצים מרמת השירות ואיכות הטיפול שקיבלו.
זוהי הזדמנות נהדרת עבורכם, לסייע למטופלים שלכם, בצורה מעמיקה ואיכותית יותר.

בנוסף זוהי הזדמנות נהדרת להגדיל את היקף הקליניקה שלכם, לקבל יותר הפניות ולגבות את התשלום שאתם גובים בדרך כלל ממטופלים פרטיים.
כלומר – לאחר תם מספר הפגישות המסובסדות, המטפל יכול להמשיך בטיפול, במידה והמטופל מעוניין בכך ועבור הפגישות הללו, יגבה המטפל את הסכום שהוא גובה בדרך כלל ממטופלים פרטיים שאינם מקבלים סבסוד.

זוהי הזדמנות לקבל הפניות, מבלי להשקיע כל מאמץ או כסף בשיווק ולהגדיל את הקליניקה.

וכמובן לא ציינו את העובדה שכל מטופל שהגיע אליכם (והיה מרוצה), יזכור אתכם לטובה וכאשר יעלה צורך נוסף שלו או של אדם אחר קרוב אליו, הוא ישמח לספר לו על איש המקצוע הנהדר שהיה אצלו. כך עובד שיווק מפה לאוזן.

זוהי התחלה נהדרת.

טיפול פסיכולוגי, טיפול בהבעה ויצירה, טיפולי קלינאית תקשורת, ריפוי בעיסווק ופיזיותרפיה, הוראה מתקנת ועוד

קצת רקע על מרכז רימון ופרוייקט שיתוף הפעולה עם מוסדות וארגונים - מבוטחי חברות הביטוח ומטופלי ארגונים ומוסדות גדולים

מרכז רימון, הוא ארגון ששם לעצמו למטרה לסייע למטפלים, בשלבים שונים של חייהם המקצועיים, לגדול, להתרחב ולהתמקצע בתחום המקצועי בו הם עוסקים.

מרכז רימון, הוא מרכז פרטי, שהוקם בשנת 2013.
לאורך השנים הקמנו מערכים ושירותים שונים, חלקם אזוריים וחלקם בפריסה ארצית, שמטרתם לספק שירותים מקצועיים לארגונים ולאנשים פרטיים.

אחת הדוגמאות לשיתוף פעולה שייצרנו הוא עם חברת מגדל, חברה לביטוח, בעזרת חברת בת שלהם, שנקראת bewell , מספקים שירותים שונים למבוטחים שלהם.
אחראית הרכש של חברת BEWELL פנתה אל מרכז רימון, לאור הניסיון הרב שלנו בהקמת שירותים גדולים, בפריסה רחבה, בבקשה שנקים מערך מטפלים ארצי בתחומים שונים, בכדי לספק שירות למבוטחים שלהם.

אנחנו מחפשים מטפלים ואנשי חינוך, המספקים את שירותיהם לשוק הפרטי, שמעוניינים לקבל את הפניות של מבוטחי חברות הביטוח שמגיעות אלינו.

אז במה מדובר בעצם?

כחלק מפוליסת ביטוח בריאות, חברת מגדל מאפשרת למבוטחיה לרכוש תוספת שירותים המעניקה טיפולים שונים לילדים, נוער וצעירים (עד גיל 25).

אילו שירותים ניתנים?

השירותים שהם מציעים במסגרת כיסוי זה כוללים:

 • טיפול פסיכולוגי
 • טיפול בהרטבה
 • טיפול באומנויות (טיפול בהבעה ויצירה)
 • טיפולי קלינאית תקשורת
 • טיפולי ריפוי בעיסוק
 • טיפולי פיזיותרפיה
 • הוראה מתקנת
 • רכיבה טיפולית
 • שחייה טיפולית (הידרותרפיה)

כל מטפל או איש חינוך שעונה לקריטריונים של החברה, יכול להצטרף להסכם אספקת השירותים שלהם, באמצעות אחד הספקים שמעניקים להם את השירותים הנ”ל.
אנחנו במרכז רימון הצטרפנו להסכם אספקת השירותים, לבקשתם, במטרה לספק את השירות בפריסה ארצית רחבה.

  

טיפולים רגשיים, פרא-רפואיים וחינוכיים לילדים, נוער וצעירים - מרכז רימון

איך זה עובד?

כל מטפל שעונה לקריטריונים שיפורטו בהמשך, יכול להציע את שירותיו ולקבל פניות של מבוטחי מגדל המכוסים בהרחבה הספיציפית וכן של ארגונים ומוסדות אחרים שאנו עובדים עמם בשיתוף פעולה.
כל מטופל שפונה אלינו, מגיע עם כתב התחייבות ממגדל או מהארגון שמממן את הטיפול שלו, שהוא למעשה התחייבות לכיסוי התשלום עבור הטיפול.
המטפל שקיבל את הפניה יציע את שירותיו למטופל בקליניקה הפרטית שלו.

אפשרות נוספת היא להציע את אותם השירותים בבית המטופל (חלקם ניתן לספק גם אונליין – נפרט בהמשך) ופה טמונה הזדמנות נהדרת – מטפלים שטרם שכרו קליניקה או שאינם מעוניינים להשקיע מכספם באחזקת קליניקה, יכולים לחסוך את ההוצאה (הדי גדולה, יש לומר) של שכירת קליניקה ולספק את השירותים אונליין מהבית של המטפל או בביתו של המטופל.

כחלק מההסכם עם מגדל, התשלום מחולק לשני חלקים – השתתפות עצמית שמשולמת על ידי המטופל עצמו ואת שאר הסכום, חברת הביטוח משלמת.
פירוט לגבי סכום השתפות העצמית ולגבי מספר הטיפולים המאושר, מפורט בכתב ההתחייבות.
את סכום ההשתפות העצמית המטפל גובה ישירות מהמטופל ואת החלק השני של התשלום, מקבל המטפל מאת ספק השירותים (מרכז רימון).

ארגונים שונים עובדים באופן שונה ומסבסדים מספר טיפולים שונה ובתעריף שונה. לא לכל ארגון יש השתתפות עצמית של המטופל. לגבי כל הפניה, ישלח כתב הפנייה שיפרט את התנאים הספיציפים לפניה זו.

כל מטפל יכול לבחור אילו הפניות הוא מעוניין לקבל ואילו אינו מעוניין, לשיקולו המלא.

ומה התשלום?  

פירוט הסכומים המשולמים עבור כל טיפול, שמגיע דרך מגדל מפורטים בהמשך.
יש לציין כי התמורה הרשומה היא עבור כל פגישה שנערכת במסגרת הכיסוי הביטוחי / הסדר ההפניה. כל פגישה מעבר לכיסוי משולמת באופן עצמאי על ידי המטופל ובסכום שאתם קבעתם.
הסכומים המצוינים הינם הסכום המלא כולל המע”מ וכוללים את ההשתתפות העצמית ואת התשלום מאת מרכז רימון. (מטפלים שהינם “עוסק פטור” יקבלו סכום זה פחות המע”מ.

השירותהתמורה
טיפול פסיכולוגי200 ₪
טיפול בהרטבה200 ₪
קלינאי/ת תקשורת או ריפוי בעיסוק200 ₪
הוראה מתקנת140 ₪

 פיזיותרפיה בבית הלקוח

פיזיותרפיה בקליניקה של המטפל

200 ₪

 

120 ₪

טיפול בהבעה ויצירה (טיפול באומנויות)175 ₪
שחייה טיפולית (הידרותרפיה)115 ₪
רכיבה טיפולית115 ₪

חשוב לציין כי אנו עובדים עם ארגונים ומוסדות נוספים שמציעים תשלום שונה עבור כל פגישה. פירוט התשלומים למטפל, סכום הההשתתפות העצמית, במידה וישנה, מספר הפגישות המסובסדות ועוד, יפורטו בכתב ההפניה לגבי כל מטופל בנפרד.

 

אני יכול להצטרף להסכם?

במידה ואתם עונים לקריטריונים שקבענו בתיאום עם חברות הביטוח והארגונים הממנים השונים, אתם בהחלט מוזמנים להציע את מועמדתכם כמטפלים.
מצורפת רשימת ההכשרות המוכרות, על פי הגדרת חברת הביטוח והארגונים המממנים האחרים.

טיפול פסיכולוגי
פסיכולוג מומחה או עובד סוציאלי קליני או פסיכאטר הרשאי על פי הדין בישראל לספק את השירות לפונה ומטפל בילדים, מתבגרים וצעירים עד גיל 25.

.טיפול באומנויות / טיפול בהבעה ויצירה
מסלולי ההכשרה של מטפלים באמנות הם מסלולי לימוד מתקדמים.
טיפול בהבעה ויצירה כולל – טיפול באומנות, טיפול בתנועה, טיפול בדרמה, ביבליותרפיה.

ריפוי בעיסוק
מרפא בעיסוק הוא מי שבידו תעודת תואר ראשון אקדמי מוכר בריפוי בעיסוק, ובעל תעודת מרפא בעיסוק מטעם משרד הבריאות.

קלינאי/ת תקשורת
ההכשרה הנדרשת היא תואר אקדמי באחד המוסדות המוכרים להכשרה זו, והעיסוק במקצוע מותנה בקבלת תעודת הסמכה על ידי משרד הבריאות אחרי תקופת התמחות (סטאז’).

פיזיותרפיה
ההכשרה הנדרשת היא תואר אקדמי באחד המוסדות המוכרים להכשרה זו, והעיסוק במקצוע מותנה בקבלת תעודת הסמכה על ידי משרד הבריאות אחרי תקופת התמחות (סטאז’).

הוראה מתקנת
בעלי תואר שני בלקויות למידה.
מורים לחינוך מיוחד.
מאבחנים דידקטיים – מאבחן דידקטי המוסמך לכך על ידי משרד החינוך.

הידרותרפיה ורכיבה טיפולית
בהידרותרפיה וברכיבה טיפולית רשאי לעסוק מי שיש בידיו תעודה מקצועית מתאימה מהתחום המקצועי הרלוונטי.

 

מעוניינים להצטרף?

שילחו אלינו קורות חיים למייל
אנחנו ניצור עמכם קשר למסירת הפרטים המלאים ולמענה על שאלות והסברים נוספים.

נשמח להיות איתכם בקשר

צוות מרכז רימון – פרוייקט שת”פ ארגונים ומוסדות

rimon.career@gmail.com

המומחים של רימון ב

פסיכותרפיה

עוד מאמרים בנושא

פרוייקטים שונים של מרכז רימון   למרכז רימון כיום 3 סניפים אזוריים ו 4 מרכזים על פי תחום התמחות. מטפלים המעוניינים להצטרף לאחד המרכזים או...
פסיכולוגים מומלצים במרכז רימון
מחפשים פסיכולוג מומלץ ברעננה? זקוקים להמלצה על מומחה בטיפול רגשי והדרכת הורים ברעננה והסביבה? הגעתם למקום הנכון! במרכז רימון ברעננה והסביבה, מגוון מומחים ופסיכולוגים בעלי...
פסיכולוגים מומלצים במרכז רימון
מחפשים פסיכולוג מקצועי עם המלצות? פנו למרכז רימון לאיתור מטפל מומחה בטיפול רגשי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הדרכת הורים, טיפול זוגי בזכרון יעקב, בינימינה והסביבה. התקשרו...
מרכז רימון - טיפול פסיכולוגי - שאלות נפוצות
החלטתם לפנות לטיפול פסיכולוגי עבורכם או עבור בן משפחה ואתם מתלבטים בהרבה שאלות כמו: מתי כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי? מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לפסיכותרפיה...
מרכז רימון בתקשורת
מרכז רימון בתקשורת, ראיונות ומאמרים בעיתונות ברדיו ובטלויזיה עם אלעד דהן, מומחה ומדריך בטיפול רגשי ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי, מנהל מרכז רימון. כך תדעי שאת במערכת...
השירותים שלנו - מרכז רימון
חיפוש פסיכולוג מומלץ או מטפל רגשי מתאים, זו משימה קשה ורגישה ביותר. הסיבה לכך היא שבחיפוש ברשת האינרנט מתקבלות המון תוצאות ומאד קשה לדעת מיהו...

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

  כניסה למערכת