מכורים למין – התמכרות למין : תובנות מקיפות לגבי הגורמים, התסמינים ודרכי ההחלמה

מחבר/ת:מרכז לטיפול בהתמכרויות
התמחות: טיפול בהתמכרויות

במרכז רימון, אנחנו מכירים בחשיבות של מתן מידע מדויק, עדכני ומקיף על בעיות בריאותיות שונות. במאמר זה נתעמק בסוגיה שלעתים קרובות לא מובנת – מכורים למין – התמכרות למין. במאמר נבהיר את הסיבות, הסימפטומים ואפשרויות הטיפול השונות שיכולות לסלול את הדרך להחלמה מוצלחת.

מכורים למין – התמכרות למין – התמכרות לסקס

מה במאמר?

במאמר זה נעסוק בהתמכרות למין, וננסה להפיג את העמימות הרבה סביב הגדרתה. נגדיר מהי התמכרות לסקס, כיצד ניתן לזהות אותה אצלנו או אצל קרובנו, ומהן דרכי הטיפול המומלצות. כמו כן נמליץ על אנשי מקצוע מומחים בטיפול בהתמכרויות.

טיפול בהתמכרות למין - המרכז לטיפול בהתמכרויות מבית מרכז רימון - ההחלמה מתחילה כאן
טיפול בהתמכרות למין – המרכז לטיפול בהתמכרויות מבית מרכז רימון – ההחלמה מתחילה כאן

מהי התמכרות לסקס / התמכרות למין?

התמכרות למין מוגדרת כחוסר שליטה במחשבות על מין ובדחפים לבצע פעילות מינית. אמנם דחפים מיניים הם טבעיים ואפילו אבולוציוניים, אולם מכורים למין נוקטים בהתנהגויות הנעשות בתדירות גבוהה ומשפיעות בצורה משמעותית על חיי המכור למין בצורה שלילית. 
בפועל אנו מבינים שהתמכרות למין מתארת צורך קומפולסיבי לבצע אקט מיני, שמביא להקלה במצוקה שתהיה רגעית וקצרה, כפי ששתיית אלכוהול תהווה עבור מכור לאלכוהול וצריכת סם עבור מכור לסמים.
אדם המתמודד עם התמכרות למין ירגיש צורך קומפולסיבי (כפייתי) לחוות גירוי מיני. התשוקה הזאת עשויה להפריע לאדם לחיות את חיי היום-יום שלו. 

חשיפת תעלומת ההתמכרות למין: הבנה עמוקה יותר של אובססיה מינית

מכורים למין, הסובלים מבעיה שנקראת התמכרות למין, המכונה גם התמכרות לסקס או התנהגות מינית כפייתית, היא מצב מורכב ורב-גוני. מכורים למין מאופיינים בדחפים או פעילויות מיניות אינטנסיביות ומתמשכות שעלולות לגרום למצוקה משמעותית וקשה לשלוט בהן. התשוקות הללו מתבטאות לעתים קרובות כהתמכרות למין, צורך כפייתי שגובר על היבטים אחרים של החיים.

בעוד שפעילויות מיניות הן חלק נורמלי ובריא מחייו של אדם, הן הופכות לבעייתיות כשהן שולטות בחיים וגורמות למצוקה משמעותית. זה יכול להתבטא בדרכים שונות, כגון חוסר יכולת לשלוט בדחפים מיניים, עיסוק בהתנהגות מינית למרות השלכות שליליות, או בילוי מופרז של זמן בפנטזיות או בפעילויות מיניות.

ההשפעה של התמכרות למין עלולה להתרחב מעבר לאדם, לגרום לפגיעה במערכות יחסים אישיות ולהוביל לקשיים כלכליים. מכורים למין סובלים לרוב מקשים במערכות יחסים עם בני זוג, משפחה וחברים, וזה מוביל לבידוד ולמצוקה נוספת. בעיות כלכליות יכולות לנבוע מהוצאת כסף על פורנוגרפיה, זנות או היבטים אחרים של ההתמכרות המינית.

יתרה מכך, התמכרות למין עלולה להפריע גם להיבטים אחרים של החיים, כמו עבודה או תחביבים, שכן זמנו ותשומת הלב של הפרט נצרכים על ידי ההתנהגויות המיניות שלו. זה יכול להוביל לירידה בתפוקה, אובדן עבודה או הזנחה של אינטרסים ואחריות אישיים.

למרות האתגרים, חשוב לזכור שהתמכרות למין היא מצב שניתן לטפל בו. עם העזרה והתמיכה הנכונות, אנשים יכולים ללמוד לנהל את ההתנהגויות המיניות שלהם, לתקן מערכות יחסים פגומות ולהחזיר לעצמם שליטה על חייהם.

מהי התמכרות למין? איך מזהים ומהו הטיפול המומלץ בהתמכרות לסקס. המרכז לטיפול בהתמכרויות
מהי התמכרות למין? איך מזהים ומהו הטיפול המומלץ בהתמכרות לסקס. מטפלים מומלצים בפריסה ארצית – המרכז לטיפול בהתמכרויות, מבית מרכז רימון.

התמכרות לסקס עשויה להופיע בדרכים שונות וכוללת בתוכה התמכרות ל:

 • אקט מיני
 • שימוש בשירותי מין בתשלום 
 • צפיה וצריכה של פורנוגרפיה (התמכרות לפורנו)
 • אוננות או פנטזיות מיניות
 • מציצנות

מכורים למין, יישנו את סדר היום שלהם, פעמים רבות, בכדי לבצע פעילות מינית ויפגינו חוסר שליטה בהתנהגות זאת, למרות ההשלכות השליליות שלה על חייהם.

למכורים למין, ההתמכרות לסקס יכולה להיות מסוכנת מאוד ולהוביל לקשיים משמעותיים במהלך חייהם. למשל התפתחות של התמכרויות אחרות. להתמכרות למין יש פוטנציאל להשפעה שלילית על מצבו הפיזי והנפשי של האדם המכור, מערכות היחסים שלו, איכות החיים והביטחון העצמי שלו.

טבעה של התמכרות למין: חשיפת הדמיון שלה עם התמכרויות אחרות

התמכרות למין, או כפייתיות מינית, היא מצב מורכב ורב-גוני שחולק קווי דמיון רבים עם צורות אחרות של התמכרות, כמו הפרעות שימוש בסמים. בבסיסה, התמכרות למין מאופיינת בתשוקה עצומה לפעילות מינית שמרגישה כמעט בלתי אפשרית לעמוד בפניה. הכמיהה הזו היא לא רק רצון, אלא אובססיה מכלילה שיכולה להשתלט על חייו של אדם.

כמו התמכרויות אחרות, הרדיפה הבלתי פוסקת אחר סיפוקים מיניים הופכת למוקד העיקרי בחייו של הפרט, לרוב על חשבון היבטים חשובים אחרים כמו יחסים אישיים, עבודה או טיפול עצמי. המרדף הזה יכול להוביל למאבק מתמשך להחזיר את השליטה על מעשיו, כאשר הפרט מוצא את עצמו לעתים קרובות לא מסוגל לעמוד בפני הדחף לעסוק בפעילות מינית, למרות ההשלכות השליליות.

התחושה של איבוד שליטה היא תכונה נפוצה המקשרת בין התמכרות למין לצורות אחרות של התמכרות. אובדן שליטה זה עלול להוביל לרגשות אשמה, בושה ומצוקה, להחמיר עוד יותר את ההתמכרות ולהקשות על פנייה לעזרה.

השאיפה הבלתי נגמרת לסיפוק היא מאפיין נוסף של התמכרות למין. אנשים עם התמכרות למין מגלים לרוב שפעילות מינית לא מביאה את הסיפוק שהם משתוקקים להם, מה שמוביל אותם להתנהגויות מסוכנות או קיצוניות יותר ויותר בניסיון להשיג את הסיפוק הרצוי.

בהתחשב בדמיון הזה עם צורות אחרות של התמכרות, חיוני להבין ולטפל בתסמיני התמכרות למין באופן מיידי. זיהוי והתערבות מוקדמים יכולים למנוע מהמצב להסלים ויכולים לעזור לאנשים להחזיר את השליטה על חייהם. עם העזרה והתמיכה הנכונים, אנשים עם התמכרות למין יכולים ללמוד לנהל את הסימפטומים שלהם ולנהל חיים בריאים ומאוזנים יותר.

 • התמכרות למין: הידועה גם כהפרעת היפרסקסואליות, מאופיינת בדפוס מתמשך ומחמיר של התנהגויות מיניות המבוצעות למרות השלכות שליליות הולכות וגוברות על עצמו או על אחרים.
 • התמכרות אחרות: מגוון של התנהגויות ממכרות הכוללות חומרים כמו אלכוהול, ניקוטין או סמים, כמו גם התנהגויות כמו הימורים. התמכרות מאופיינת בדרך כלל בכך שהיא אינה מסוגלת להימנע באופן עקבי, פגיעה בשליטה בהתנהגות, תשוקה, ירידה בהכרה בבעיות משמעותיות בהתנהגויות וביחסים בין-אישיים, ותגובה רגשית פונקציונלית.

הנה טבלה המסכמת כמה הבדלים עיקריים ודמיון בין התמכרות לסקס להתמכרויות אחרות:

קטגוריההתמכרות למיןהתמכרויות אחרות
חומרים מול התנהגות התמכרותיתלא קיימת תלות פיזית. אמנם קיים רצון חזק מבחינה פסיכולוגית לפעילות מינית, אך אין תהליך גמילה פיזי אם ההתנהגות מופסקת.התמכרות אחרת יכולה להיות תלות בחומר (כגון אלכוהול או סמים) או תלות התנהגותית (כגון הימורים או התמכרות לאינטרנט).
תלות פיזיתהתמכרות למין אינה כרוכה בתלות פיזית. אמנם קיים רצון חזק מבחינה פסיכולוגית לפעילות מינית, אך אין תהליך גמילה פיזי אם ההתנהגות מופסקת.קיימת תלות פיזית בחלק מהמקרים. אם ההתנהגות מופסקת, יתכן שיופיעו תסמיני גמילה.
סבילותייתכן שיהיה צורך בחוויה מינית חזקה או חדשה יותר כדי להשיג את אותה רמת סיפוק או הקלה.ייתכן שיהיה צורך בכמות גדולה יותר של החומר או בהתנהגות מסוימת כדי להשיג את אותה רמת סיפוק או הקלה.
השלכותההשלכות של התמכרות מינית יכולות להיות חמורות וכוללות פגיעה ביחסים, אובדן עבודה, בעיות משפטיות ודימוי עצמי שלילי. עם זאת, הן בדרך כלל אינן כוללות נזק פיזי ישיר שנגרם מההתנהגות עצמה (אלא אם כן היא כרוכה בהתנהגויות מיניות מסוכנות).ההשלכות של התמכרות אחרת יכולות להיות דומות להשלכות של התמכרות מינית, אך הן עשויות לכלול גם נזק פיזי ישיר שנגרם מההתנהגות עצמה (למשל, פגיעה בבריאות).
טיפול בהתמכרותהטיפול בהתמכרות מינית בדרך כלל כולל טיפול, כולל טיפול קוגניטיבי-התנהגותי וטיפול קבוצתי, ואפשר גם תרופות כדי לנהל כל בעיות בריאות הנפש הקיימות.הטיפול בהתמכרות אחרת בדרך כלל כולל טיפול, כולל טיפול קוגניטיבי-התנהגותי וטיפול קבוצתי, ואפשר גם תרופות כדי לנהל את התסמינים של הגמילה או את ההתנהגות עצמה.
הבדלים עיקריים ודמיון בין התמכרות לסקס להתמכרויות אחרות

זכור שזוהי טבלא המציגה באופן פשטני את ההבדלים ויכולות להיות הרבה וריאציות בתוך כל קטגוריה. לדוגמה, לא כל התמכרות לחומרים כוללת תלות פיזית, ולא כל התמכרות התנהגותית כוללת צורך באינטנסיביות גוברת או סיכון גובר. חשוב גם לציין שהתמכרות מכל סוג היא מצב רציני שלעתים קרובות דורש טיפול מקצועי ממומחה בטיפול בהתמכרויות.

מכורים למין – היקף התופעה ודמוגרפיה

ההערכות מצביעות על כך שהיפר-מיניות משפיעה על כ-3% עד 10% מהאוכלוסייה הכללית בארה”ב, כאשר המצב נפוץ יותר בקרב גברים מאשר נשים. התמכרות למין מופיעה בדרך כלל בסביבות גיל 18 בממוצע. עם זאת, רוב האנשים אינם מחפשים עזרה מקצועית עד סביבות גיל 37. עיכוב זה בבקשת עזרה יכול להוביל להשפעה משמעותית על חייו של אדם, להשפיע על מערכות היחסים, הקריירה והבריאות הנפשית הכללית שלו.

מעניין לציין כי לאחוז ניכר מהאנשים המתמודדים עם היפר-מיניות (בסביבות 88%) יש גם היסטוריה של מצבים נפשיים אחרים. אלה עשויים לכלול הפרעות מצב רוח כגון הפרעה דו-קוטבית, הפרעות חרדה, הפרעות אישיות, הפרעות שליטה בדחפים, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית (OCD) והפרעת קשב וריכוז (ADHD). חפיפה זו של מצבים מעידה על כך שהתמכרות למין עשויה שלא להתקיים במנותק, אך עשויה להיות חלק מקשת רחבה יותר של הפרעות בריאות הנפש.

ההשפעה של התמכרות למין על חייו של אדם יכולה להיות עמוקה. זה יכול להוביל להתמוטטות של מערכות יחסים, קשיים כלכליים, אובדן עבודה ושלל בעיות אחרות. הפרט עלול למצוא את עצמו לכוד במעגל של התנהגות מינית כפייתית, ללא יכולת להשתחרר למרות ההשלכות השליליות. מחזור זה יכול להיות מעיק להפליא ויכול להוביל לרגשות של בושה, אשמה ודימוי עצמי נמוך.

טיפול בהתמכרות למין כולל בדרך כלל שילוב של פסיכותרפיה, תרופות וקבוצות עזרה עצמית. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) משמש לעתים קרובות כדי לעזור לאנשים להבין את הטריגרים להתנהגותם המינית ולפתח אסטרטגיות לניהול הדחפים שלהם. תרופות כגון מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיביים (SSRIs) עשויות לשמש גם כדי לסייע בניהול הסימפטומים. קבוצות לעזרה עצמית יכולות לספק סביבה תומכת לאנשים לחלוק את חוויותיהם וללמוד מאחרים המתמודדים עם בעיות דומות.

למרות האתגרים הקשורים להתמכרות למין, חשוב לזכור שעזרה זמינה והחלמה אפשרית. עם הטיפול והתמיכה הנכונים, אנשים יכולים ללמוד לנהל את ההתנהגות המינית שלהם ולהחזיר את השליטה על חייהם.

לסיכום, התמכרות למין היא מצב מורכב הדורש הבנה מקיפה וגישה לטיפול. התכרות זו חולקת קווי דמיון רבים עם צורות אחרות של התמכרות, מה שמרמז על כך שהיא עשויה להיות חלק מקשת רחבה יותר של הפרעות בריאות הנפש. ההשפעה של התמכרות למין יכולה להיות עמוקה, ולהשפיע על כל היבטי חייו של אדם. עם זאת, עם טיפול ותמיכה נכונים, ההחלמה אפשרית. ככל שההבנה שלנו לגבי התמכרות למין ממשיכה להתפתח, אנו מקווים שיפותחו טיפולים והתערבויות יעילים יותר כדי לעזור לאלה הנאבקים במצב מאתגר זה.

אבחון התמכרות מינית – כיצד נזהה מכורים למין?

התמכרות לסקס יכולה להופיע בדרכים שונות, ויש לה השפעות פיזיות ורגשיות.

להלן מספר תסמינים להתמכרות למין שיעזרו לאדם המכור למין ולקרוביו בזיהוי האפשרות שקיימת התמכרות למין:

התמכרות למין, מצב מורכב ולעיתים לא מובן, התנהגות של מכורים למין מאופיינת במכלול של התנהגויות המעידות על אובססיה לא בריאה לפעילות מינית. הסימפטומים של מצב זה מגוונים ויכולים להתבטא באופנים שונים, המשפיעים הן על חייו האישיים והן על חייו המקצועיים של הפרט.

התמכרות למין תסמינים:

 • אחד התסמינים הנפוצים ביותר הוא עיסוק במין, המוביל לפנטזיות מוגזמות ולעיסוק בהתנהגות מינית. העיסוק הזה יכול להיות אינטנסיבי עד כדי כך שהוא מפריע לפעילויות היומיומיות של הפרט ואחריותו. זה יכול להוביל לכמות משמעותית של זמן בחשיבה על מין, תכנון פעילויות מיניות או עיסוק בפנטזיות מיניות, לעתים קרובות לרעת היבטים אחרים של החיים. סימפטום זה כולל: מחשבות אובססיביות על מין – מחשבות בלתי פוסקות על סקס. מחשבות אלו על מין או פנטזיות מיניות עשויות להפוך לאובססיביות ולהפריע למהלך החיים ולתפקודו היומיומי השוטף של האדם.
 • אוננות מוגזמת ותכופה, לעתים קרובות בשילוב עם צריכת פורנוגרפיה, היא עוד סימפטום להתמכרות לסקס, די שכיח. אולם אוננות הינה דרך בריאה לחקור את המיניות והדחפים המיניים, אך כאשר זה נעשה בצורה מוגזמת, אוננות, יכולה להיות סימן להתמכרות למין. מדובר באוננות כפייתית, לעתים בזמנים לא מקובלים ונאותים, ולעתים עד כדי אי נוחות פיזית או פציעה. התנהגות זו עלולה להיות כפייתית, כאשר הפרט מרגיש דחף עז לאונן או לצפות בפורנוגרפיה, גם כאשר היא גורמת למצוקה או לתוצאות שליליות. לא התדירות של שימוש באוננות או פורנוגרפיה היא בעייתית, אלא האופי הכפייתי של התנהגויות אלה וחוסר היכולת לשלוט בהן.
 • כמות מוגזמת של זמן המושקעת בתכנון פעילויות מיניות היא סימפטום נוסף. זה יכול להיות כרוך שעות בגלישה באתרי אינטרנט למבוגרים, סידור מפגשים מיניים או ביקור במקומות שבהם צפויה להתרחש פעילות מינית. עיסוק זה יכול להוביל להזנחה של אחריות אחרת, כגון עבודה, משפחה או מחויבויות חברתיות. השקעת פרק זמן מופרז בעיסוק במין או בפנטזיות מיניות – חיפוש של פרטנרים למין לא בהכרח מעיד על התמכרות למין, אולם אם האדם משקיע זמן רב ואנרגיות בכך ובעיסוק בנושאים מיניים בכלל, עלול להיות סימן אזהרה. התנהגויות אלו כוללות השקעת זמן בניסיון לקיים יחסי מין, או לרכוש שירותי מין, עיסוק בפעילות המינית עצמה, השקעת זמן על הופעה מינית מעוררת חשק, או התאוששות מפעילות מינית אינטנסיבית.
 • שימוש קבוע בשירותים מיניים, כגון סקס בטלפון, חדרי צ’אט באינטרנט, מפגשים מיניים בתשלום, ביקורים במועדוני חשפנות, מספר בני זוג או מפגשים תכופים של לילה אחד, הם סימן נוסף להתמכרות למין. התנהגויות אלו עלולות להוביל לבעיות כלכליות משמעותיות, לקשיים במערכות יחסים ולבעיות משפטיות אפשריות.
 • מעורבות בפעילות מינית פזיזה, שעלולה להיות כרוכה בשימוש בסמים או בהתנהגות מינית מסוכנת, היא סימפטום נוסף. זה יכול לכלול יחסי מין לא מוגנים, יחסי מין עם מספר בני זוג או עיסוק בפעילויות מיניות תוך כדי השפעת סמים או אלכוהול. התנהגויות אלו עלולות להוביל לסיכונים בריאותיים חמורים, כולל זיהומים המועברים במגע מיני והריונות לא רצויים.
 • השתתפות בפעילות מסוכנת או שאינה הולמת – במקרים מסויימים התמכרות למין יכולה להוביל להתנהגות בעלת אופי מסוכן. התנהגויות כאלו כוללות התערטלות בפומבי, קיום יחסי מין בפומבי, יחסי מין לא מוגנים, צריכת זנות או שירותי מין אחרים. במקרים מסויימים התמכרות למין עלולה להוביל למחלות מין ולהפצתן.
 • תחושת אשמה או דיכאון – אם הצורך במין הופך להיות התמכרות לסקס, התחושות של האדם המכור למין, לגבי מין מתערבבות עם תחושות של חרדה, בושה, דיכאון, או חרטה. מכורים למין עשויים להרגיש בושה לגבי הדחפים המיניים שלהם והקשיים שלהם לשלוט בדחפים אלו. במצב זה יתכן שנראה ביטויים של דיכאון קליני ואף ניסיונות אובדניים. מחקרים מראים כי בקרב מכורים למין, ישנן הפרעות שכיחות נלוות להתמכרות כגון הפרעות חרדה, דיכאון וחרדה חברתית. 
 • ירידה בפעילויות אחרות – מכורים למין עשויים לפתח קיבעון למין עד לרמה שהם יתקשו לקחת חלק בפעילויות אחרות. רבים מהם לא יבצעו את מטלותיהם ויגלו התנהגות חסרת אחריות בתחומים אחרים כגון בלימודים, בעבודה, או בחיים האישיים. בנוסף נראה הימנעות מפעילויות פנאי, פעילויות חברתיות, תחביבים ופעולות אחרות שגורמות הנאה, שאינן פעילות מינית. בעקבות התנהגויות אלו, ניתן לראות פעמים רבות, פגיעה גם במערכות יחסים עם חברים, משפחה ובני או בנות זוג.
 • בגידה בבן / בת הזוג – מכורים למין עשויים לחפש כל הזמן פרטנרים חדשים, גם אם זה אומר לבגוד בבן/ת זוג אהוב, או לנהל רומן. מכורים לסקס, יחפשו בצורה אובססיבית פרטנרים למין.
 • ביצוע עבירות מין – במקרים קיצוניים, מכורים למין עשויים לקחת חלק בפעילות פלילית כמו מציצנות, פגיעה מינית, אונס, או התעללות בילדים. חשוב להבין שאמנם חלק מהמכורים למין הם גם עברייני מין, אבל אין הכרח כלל, שהתמכרות למין תוביל לביצוע עבירות אלו.

שאלון התמכרות למין

שאלון התמכרות למין יכול להועיל להערכת תסמינים אלו, לאבחון התמכרות מינית, ולהוביל לגילוי מוקדם ולטיפול. כלי זה יכול לסייע בזיהוי התנהגויות מיניות בעייתיות ולספק נקודת התחלה לטיפול. חשוב לזכור שהתמכרות למין היא מצב שניתן לטפל בו, ועם העזרה והתמיכה הנכונות, אנשים מכורים למין, יכולים ללמוד לנהל את הסימפטומים שלהם ולנהל חיים בריאים ומאוזנים יותר.

ישנם מגוון של כלים להערכה עצמית שיכולים לעזור לאנשים לקבוע אם הם עשויים להיות מכורים למין. עם זאת, כלים אלה אינם מכוונים להחליף אבחנה מקצועית. אם אתה חושב שאתה או מישהו אחר עשוי להיות מכור למין, אנא פנה לרופא או לעובד בריאות הנפש.

אחד הכלים הללו הוא מבחן הסקר להתמכרויות מיניות (SAST), שפותח על ידי ד”ר פטריק קרנס. ה-SAST מספק פרופיל תשובות המסייע להבחין בין התנהגות ממכרת ללא ממכרת.

להלן גרסה פשוטה של ​​שאלון התמכרות למין. ענה על כל שאלה ב”כן” או ב”לא”.

 • האם אתה מוצא את עצמך טרוד במחשבות מיניות לעתים קרובות?
 • האם אתה מסתיר חלק מההתנהגויות המיניות שלך מאחרים?
 • האם אי פעם ביקשת עזרה לגבי התנהגות מינית שלא אהבת?
 • האם מישהו נפגע רגשית בגלל התנהגותך המינית?
 • האם אתה מרגיש כבול לרצון המיני שלך?
 • האם אי פעם חשבת שאתה צריך עזרה לגבי המחשבות או ההתנהגות המינית שלך?
 • האם התנהגותך המינית יצרה אי פעם בעיות לך ולמשפחתך?
 • האם אי פעם ניסית להפסיק או להגביל את התנהגותך המינית?
 • האם אתה מבלה יותר מדי זמן בפנטזיות מיניות ופעילויות מינית?
 • האם אתה אי פעם מרגיש רע לגבי התנהגותך המינית?

שוב, זוהי גרסה פשוטה של ​​שאלון התמכרות למין והיא לא נועדה להחליף ייעוץ מקצועי. אם עניתם “כן” על כמה שאלות, זה עשוי להצביע על כך שהנכם בסיכון להיות מכורים למין וישנם סימנים לנוכחות של התמכרות לסקס ועל הצורך לפנות לעזרה מקצועית.

במידה ונתקלתם בחלק מסימנים אלו אצלכם או בקרב אדם קרוב, מומלץ לפנות למומחה בטיפול בהתמכרויות לקבלת טיפול מותאם.

מעוניינים להתייעץ עם מומחה בתחום הטיפול בהתמכרויות?
השאירו פרטים בטופס ומומחה מהמרכז לטיפול בהתמכרויות יחזור אליכם בהקדם

  חשיפת הגורמים הבסיסיים: מה גורם להתמכרות למין?

  היפר-מיניות, או התמכרות למין, היא מצב מורכב שאינו מובן במלואו. הסיבה המדויקת עדיין אינה ברורה, אך הוצעו מספר תיאוריות, המצביעות על כך שהיא עשויה להיות תוצאה של שילוב של גורמים ביולוגיים, פסיכולוגיים וסביבתיים.

  • תיאוריה אחת מציעה שחוסר איזון של חומרים כימיים במצב הרוח במוח עלול להוביל להגברת החשק וההתנהגות המינית. נוירוטרנסמיטורים כגון דופמין, נוראדרנלין וסרוטונין ממלאים תפקיד מכריע בוויסות מצב הרוח, המוטיבציה והתגמול. פעילות יתר או רמות גבוהות של נוירוטרנסמיטורים אלו עלולות להוביל להגברת החשק וההתנהגות המינית. תיאוריה זו מתיישבת עם ההבנה של התנהגויות ממכרות אחרות, שבהן מערכת תגמול יתר במוח מובילה להתנהגות כפייתית.
  • מצבים מסוימים הקשורים למוח יכולים גם לתרום להיפר-מיניות. מצבים המשפיעים או פוגעים באזורי המוח השולטים בהתנהגות מינית, כגון דמנציה, אפילפסיה והפרעה דו-קוטבית, עלולים להוביל להיפר-מיניות. נזק לאזורים ספציפיים במוח, כגון האונה הקדמית, האמיגדלה או קליפת המוח הפרה-מצחית, עלולים גם הם לתרום למצב זה. אזורים אלו במוח מעורבים בקבלת החלטות, בקרת דחפים וויסות רגשי, ופגיעה לאזורים אלו עלולה להוביל להתנהגות מינית אימפולסיבית ומסוכנת.
  • תיאוריה נוספת כוללת שינוי בתפקוד המוח, במיוחד יצירת מסלולי עצב חדשים המטפחים התנהגות ממכרת. תהליך זה, המכונה נוירופלסטיות, עלול להוביל להתפתחות של התנהגות מינית כפייתית. המוח מסתגל להתנהגות מינית חוזרת על ידי יצירת מסלולים חדשים, חיזוק ההתנהגות ומקשה על השינוי.
  • שימוש לרעה בסמים, במיוחד השימוש בקוקאין, אמפטמינים ואלכוהול, נקשר גם להיפר-מיניות. חומרים אלה יכולים להגביר את החשק המיני ולהפחית עכבות, מה שמוביל להתנהגות מינית מסוכנת. עם הזמן, זה יכול להתפתח לדפוס של התנהגות מינית כפייתית.
  • תרופות מסוימות עלולות גם לגרום להיפר-מיניות כאפקט שלילי. לדוגמה, לבודופה, תרופה הנפוצה בטיפול במחלת פרקינסון, נקשרה במקרים מסוימים להיפר-מיניות. זה מצביע על כך ששינויים בכימיה של המוח, בין אם בגלל מצב רפואי או תרופות, עלולים להוביל להיפר-מיניות.

  בעוד שתיאוריות אלו מספקות תובנות מסוימות לגבי הגורמים הפוטנציאליים להיפר-מיניות, חשוב לציין שהמצב הוא ככל הנראה תוצאה של שילוב של גורמים. הניסיון של כל אדם עם היפר-מיניות הוא ייחודי, והסיבות עשויות להשתנות במידה רבה. יש צורך במחקר נוסף כדי להבין באופן מלא מצב מורכב זה ולפתח טיפולים יעילים. למרות האתגרים, עם טיפול ותמיכה מתאימים, אנשים עם היפר-מיניות יכולים לנהל את הסימפטומים שלהם ולנהל חיים מספקים.

  הדרך לאבחון התמכרות מינית – הערכת התמכרות למין

  היפר-מיניות, או התמכרות למין, היא מצב מורכב הדורש גישה מקיפה לאבחון. התהליך כולל הערכה מעמיקה של ההיסטוריה הבריאותית של המטופל, השימוש בחומרים והתנהגויות מיניות. הערכה זו נערכת בדרך כלל על ידי איש מקצוע בתחום בריאות הנפש אשר מנוסה בהפרעות התמכרות ויכול לזהות התנהגויות מיניות שצורכות חיים שעלולות להצביע על היפר-מיניות.

  השלב הראשון בתהליך האבחון הוא סקירה יסודית של ההיסטוריה הבריאותית של המטופל. זה כולל בדיקה של בריאותם הגופנית, בריאותם הנפשית וכל היסטוריה של שימוש בחומרים. איש המקצוע בתחום בריאות הנפש ישאל על ההתנהגויות המיניות של המטופל, לרבות תדירותן, עוצמתן וההשפעה שיש להתנהגויות אלו על חייו. זה יכול לעזור לאיש המקצוע להבין את היקף הבעיה וכיצד היא משפיעה על חיי היומיום של המטופל.

  ניתן גם לבקש מידע מבני משפחתו ומחבריו של המטופל. זה יכול לספק תובנה נוספת לגבי התנהגויות המטופל וכיצד הן נתפסות על ידי אחרים. חשוב לציין כי יש לעשות זאת רק בהסכמת המטופל, ויש להשתמש במידע שנאסף באופן סודי ומכבד.

  יתר על כן, יש לשלול מצבים אחרים שעבורם היפר-מיניות עשויה להיות סימפטום. אלה עשויים לכלול הפרעה דו-קוטבית, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית או הפרעת אישיות. מצבים אלו יכולים לפעמים להופיע עם סימפטומים הדומים להיפר-מיניות, ולכן חשוב להבחין ביניהם כדי להבטיח את האבחנה והטיפול הנכונים.

  למרות שאין קריטריון אבחון מוסכם להיפר-מיניות, ישנם מספר סימנים ותסמינים שאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש מחפשים. אלה כוללים עיסוק במחשבות והתנהגויות מיניות, עיסוק בפעילויות מיניות בתגובה ללחץ או רגשות שליליים, מאמצים לא מוצלחים לשלוט בהתנהגויות מיניות או להפחית אותן, והמשך עיסוק בהתנהגויות מיניות למרות השלכות שליליות.

  לאחר ביצוע אבחנה של התמכרות למין, איש המקצוע בתחום בריאות הנפש יכול להציע אפשרויות טיפול מתאימות. אלה עשויים לכלול טיפול פרטני או קבוצתי, תרופות או קבוצות לעזרה עצמית. מטרת הטיפול היא לעזור לאדם לנהל את התנהגויותיו המיניות, להפחית את ההשפעה של התנהגויות אלו על חייו ולשפר את רווחתו הכללית.

  לסיכום, אבחון התמכרות לסקס הוא תהליך מקיף הכולל הערכה יסודית של ההיסטוריה הבריאותית של המטופל, התנהגויות מיניות ומצבים בסיסיים אפשריים. למרות האתגרים, עם הגישה הנכונה, אנשים עם היפר-מיניות יכולים לקבל את העזרה שהם צריכים ולנהל חיים בריאים ומאוזנים יותר.

  ניהול התמכרות למין: הדרך לטיפול והחלמה

  מכורים למין, מצב המכונה התמכרות לסקס, היא מצב מורכב הדורש גישה מקיפה ורב-גונית לטיפול. הטיפול כולל בדרך כלל שילוב של תרופות, פסיכותרפיה וטיפול קבוצתי לעזרה עצמית. כל אחד מהמרכיבים הללו ממלא תפקיד מכריע בסיוע לאנשים לנהל את הסימפטומים שלהם, להחזיר את השליטה על ההתנהגויות שלהם ולנהל חיים בריאים ומאוזנים יותר.

  בעוד ששום תרופה ספציפית לא מאושרת לטיפול בהתמכרות למינית, ניתן לנסות תרופות מסוימות הפועלות על ההורמונים והכימיקלים של המוח. תרופות אלו מכוונות לווסת את מצב הרוח, להפחית התנהגויות כפייתיות ולנהל כל מצב בריאותי נפשי המתרחש במקביל. מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיביים (SSRIs), למשל, יכולים לסייע בניהול הסימפטומים על ידי הגדלת רמות הסרוטונין, נוירוטרנסמיטר התורם לתחושות של רווחה ואושר, במוח. אנטי אנדרוגנים יכולים לעזור על ידי הפחתת ההשפעות הביולוגיות של הורמוני המין אצל גברים, ועלולה להפחית את החשק המיני. נלטרקסון, תרופה המשמשת בעיקר לניהול התלות באלכוהול ובאופיואידים, יכולה לשמש גם להפחתת התנהגויות מיניות כפייתיות. מייצבי מצב רוח ותרופות נוגדות חרדה יכולים לסייע בניהול שינויים במצב הרוח ולהפחית תחושות חרדה שעשויות לתרום להתנהגויות מיניות כפייתיות.

  פסיכותרפיה (טיפול פסיכולוגי בהתמכרויות), ממלאת תפקיד מרכזי בטיפול בהתמכרות למין. צורת טיפול זו כוללת שיחה עם איש מקצוע בתחום בריאות הנפש כדי לזהות אמונות והתנהגויות לא בריאות ושליליות ולהחליף אותן באמונות בריאות וחיוביות. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) נפוץ בטיפול בהתמכרות למין. CBT עוזר לאנשים להבין את הטריגרים להתנהגותם המינית ולפתח אסטרטגיות לניהול הדחפים שלהם. טיפול בקבלה ומחויבות (ACT) יכול לעזור לאנשים לקבל את הדחפים שלהם מבלי לפעול לפיהם, בעוד שראיונות מוטיבציה יכולים לעזור להגביר את המוטיבציה שלהם לשנות את התנהגותם.

  קבוצות תמיכה לעזרה עצמית שנוספו לפי תוכנית 12 הצעדים התמכרות למין – של אלכוהוליסטים אנונימיים יכולות להיות גם משאב שלא יסולא בפז. קבוצות אלו מציעות סביבה תומכת בה אנשים יכולים לחלוק את חוויותיהם, לקבל תובנות מאחרים המתמודדים עם בעיות דומות וללמוד אסטרטגיות התמודדות יעילות. תוכנית 12 הצעדים למכורים למין, מעודדת אנשים להודות בחוסר האונים שלהם בהתמכרותם, לבקש עזרה מכוח עליון, לתקן את טעויות העבר ולתמוך באחרים במסע ההחלמה שלהם. קבוצות אלו יכולות לספק תחושה של קהילה ותמיכה שיכולה להיות חיונית בתהליך ההחלמה.

  בנוסף לטיפולים אלו, גם שינויים באורח החיים יכולים להועיל. פעילות גופנית סדירה, תזונה בריאה, שינה מספקת וטכניקות לניהול מתח יכולים כולם לתרום לרווחה הכללית ולעזור בניהול התסמינים. חשוב גם לאנשים להימנע מטריגרים שעלולים להוביל להתנהגות מינית כפייתית, כגון מצבים מסוימים, אנשים או רגשות.

  טיפול משפחתי יכול להועיל גם בטיפול בהתמכרות למין. צורת טיפול זו מערבת בני משפחה ויכולה לעזור להם להבין את המצב, ללמוד כיצד לתמוך ביקירם ולטפל בכל בעיה או דאגה. טיפול משפחתי יכול גם לעזור לשפר את התקשורת, לפתור קונפליקטים ולחזק את הקשרים המשפחתיים.

  לסיכום, הטיפול בהתמכרות למין מצריך גישה מקיפה הכוללת טיפול תרופתי, פסיכותרפיה, קבוצות עזרה עצמית, שינויים באורח החיים וטיפול משפחתי. כל אחד מהמרכיבים הללו ממלא תפקיד מכריע בסיוע לאנשים לנהל את הסימפטומים שלהם, להחזיר את השליטה על ההתנהגויות שלהם ולנהל חיים בריאים ומאוזנים יותר. למרות האתגרים, עם הטיפול והתמיכה הנכונים, אנשים עם התמכרות למין יכולים להתגבר על מצבם ולהגיע להחלמה ארוכת טווח. חשוב לזכור שהמסע של כל אדם להחלמה הוא ייחודי, ומה שעובד עבור אדם אחד אולי לא יעבוד עבור אחר. לכן, יש להתאים תוכניות טיפול אישיות בהתאם לצרכיו ולנסיבותיו של כל אדם. עם סבלנות, התמדה ותמיכה נכונה, אנשים עם התמכרות למין יכולים להתגבר על מצבם ולנהל חיים בריאים ומספקים.

  טיפול בהתמכרות למין

  על אף האופי השונה של התמכרות למין, ניתן לטפל בהתמכרות לסקס בעזרת אנשי מקצוע מומחים בתחום, הטיפול בהתמכרות.
  לעתים, אם איש המקצוע יבחין כי ההתמכרות למין “יושבת על” הפרעות נפשיות אחרות כמו חרדה או הפרעות במצב הרוח, התכנית הטיפולית תכלול גם טיפול תרופתי.
  התכנית הטיפולית בטיפול בהתמכרות לסקס יכולה לכלול כמה טיפולים כגון:

  • טיפול רגשי פרטני (פסיכותרפיה)
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT)
  • טיפול ממוקד טראומה 
  • טיפול קבוצתי בהתמכרויות
  • קבוצות לעזרה עצמית
  • אשפוז לצורך גמילה
  • טיפול זוגי ומשפחתי
  מהי התמכרות למין? איך מזהים ומהו הטיפול המומלץ בהתמכרות לסקס. - המרכז לטיפול בהתמכרויות, מבית מרכז רימון.
  מהי התמכרות למין? איך מזהים ומהו הטיפול המומלץ בהתמכרות לסקס. מטפלים מומלצים בפריסה ארצית – המרכז לטיפול בהתמכרויות, מבית מרכז רימון. 2

  כיצד מטפלים בהתמכרות?

  השלב הראשוני בטיפול בהתמכרות, צריך להיות הגמילה הפיזית מהסם או הגמילה מהתלות בהתנהגות ההתמכרות. את הגמילה חשוב לעשות בליווי והתייעצות מקצועית, שכן ישנן גמילות שעלולות להיות מסכנות חיים (למשל גמילה מאלכוהול או מתרופות הרגעה מסוג בנזודיאזיפינים). ניתן לפנות לרופא משפחה, או להתייעצות עם אנשי מקצוע בתחום. ישנן מקומות ייעודיים (אישפוזיות) לצורך גמילה מסמים בתנאי אשפוז, אולם ישנם מקרים שבהם מתאפשרת גמילה ביתית.
  ישנם מקרים בהם הגמילה תעשה תוך כדי שלב הטיפול.
  לאחר שלב הגמילה הפיזית, ישנה חשיבות להמשך טיפול, אחרת קיימת סכנה לחזרה להתמכרות (כפי שקורה במרבית המקרים ללא טיפול מותאם). עכשיו כשהבנו שההתמכרות חולשת על כל תחומי החיים של האדם, אנו מבינים שהטיפול בה צריך להיות מותאם לכך, וככזה הוא צריך לתת מענה לאותם תחומים. לפיכך, טיפול מיטיב בהתמכרויות ייתן מענה רגשי – פסיכולוגי, ייקח בחשבון אפשרות של מענה רפואי – תרופתי (בהתייעצות עם רופאים מומחים בתחום), וכן יתייחס גם למרכיבים הסוציאליים (התערבויות משפחתיות וקבוצתיות). לאורך כל הטיפול ישנה חשיבות רבה בתמיכה משפחתית וחברתית באדם המכור.

  טיפול בהתמכרוית במרכז לטיפול בהתמכרויות, מבית מרכז רימון

  אנחנו מבינים את הקושי בבחירת מטפלת רגשית / פסיכולוג / פסיכותרפיסט וזו הסיבה שבגללה הקמנו מלכתחילה את מרכז רימון.
  לנו במרכז לטיפול בהתמכרויות – ישנה מטרה אחת ברורה – לעזור לכם למצוא את הפסיכותרפיסטים והפסיכולוגים המתאימים והמומלצים ביותר עבורכם ועבור הקרובים שלכם.
  התמחינו בהתאמת פסיכולוגיות ופסיכותרפיסטים מאז שנת 2013.
  אנו עובדים עם מגוון רחב של מטפלות רגשיות, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים מומלצים בכל הארץ, המומחים בטיפול במגוון קשיים וסוגי טיפול.
  חשוב לנו שבצוות שלנו יהיו אך ורק מטפלים ומטפלות בעלות הכשרה אקדמית, ניסיון בטיפול בהתמכרויות, התמחויות והמלצות רלוונטיות.
  אנו עושים תהליך מיון קפדני בבחירת המטפלות עמן אנו עובדים ולכן יש לנו אחוזי הצלחה מאד גבוהים בהתאמת מטפלות רגשיות, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגיות לטיפול בהתמכרויות.

  מעוניינים להתייעץ עם מטפל/ת המומחים בטיפול בהתמכרויות, כחלק מתהליך הגמילה?
  מנסים להגמל ואתם זקוקים לליווי רגשי?
  הגעתם למקום הנכוןהמרכז לטיפול בהתמכרויות מבית מרכז רימון, עובד עם מטפלים מומחים, מנוסים ובעלי הכשרות אקדמיות מוכרות, המתמחים בטיפול רגשי / פסיכותרפיה עם אנשים הסובלים מהתמכרות לסמים.

  צרו עימנו קשר להתייעצות ללא התחיבות

  מעוניינים להתייעץ עם מומחה בתחום הטיפול בהתמכרויות?
  השאירו פרטים בטופס ומומחה מהמרכז לטיפול בהתמכרויות יחזור אליכם בהקדם

   אסטרטגיות מניעה: האם ניתן למנוע התמכרות למין?

   התמכרות למין, הידועה גם בשם היפר-מיניות, היא מצב מורכב עם סיבות רבות, מה שהופך את מניעתה למשימה מאתגרת. עם זאת, אימוץ אסטרטגיות מסוימות יכול לסייע בניהול גורמים שעלולים להסלים דחפים והתנהגויות מיניות, ובכך למנוע פוטנציאל את הופעתה או התקדמותה של התמכרות למין.

   חינוך הוא צעד ראשון ומכריע במניעת התמכרות למין. הבנת מהות ההתמכרות המינית, הסימנים והתסמינים שלה, והטריגרים הפוטנציאליים יכולים לעזור לאנשים לזהות את הסימנים המוקדמים של המצב. ידע זה יכול גם לעזור לאנשים להבין את החשיבות של פנייה לעזרה מוקדם, מה שיכול למנוע מהמצב להסלים. חינוך יכול גם לעזור להפיג מיתוסים ותפיסות מוטעות לגבי התמכרות למין, להפחית סטיגמה ולעודד דיונים פתוחים וכנים על המצב.

   ניהול טריגרים הוא אסטרטגיה חשובה נוספת במניעת התמכרות למין. טריגרים הם מצבים, רגשות או מחשבות שיכולים להוביל לדחפים או התנהגויות מיניות מוגברות. זיהוי והבנת הטריגרים של האדם יכולים לעזור לאנשים לפתח אסטרטגיות לנהל אותם ביעילות. זה עשוי לכלול הימנעות ממצבים מסוימים, לימוד ניהול מתח ורגשות שליליים בדרכים בריאות, או חיפוש תמיכה כאשר מתמודדים עם טריגר פוטנציאלי.

   בעיות התמכרות לסמים יכולות להופיע לעתים קרובות יחד עם התמכרות למין, וטיפול בנושאים אלה יכול להיות חלק חשוב במניעה. חומרים כמו אלכוהול וסמים יכולים להוריד עכבות ולהגביר את הדחפים המיניים, מה שעלול להוביל להתנהגות מינית מסוכנת. לפיכך, פנייה לעזרה בבעיות התמכרות לסמים יכולה לסייע בניהול דחפים מיניים ולמנוע התחלה או הסלמה של התמכרות למין.

   ניהול יעיל של מצבי בריאות נפשיים אחרים הוא גם חיוני במניעת התמכרות למין. מצבים כמו דיכאון, חרדה והפרעה דו קוטבית יכולים להגביר את הסיכון להתמכרות למין, וניהול מצבים אלה בצורה יעילה יכול אפוא לסייע במניעת התמכרות למין. זה עשוי לכלול תרופות, טיפול או טיפולים אחרים כפי שהומלץ על ידי איש מקצוע בתחום בריאות הנפש.

   לבסוף, תיעול אנרגיה לבחירות בריאות יכול גם לסייע במניעת התמכרות למין. זה עשוי לכלול עיסוק בפעילות גופנית קבועה, עיסוק בתחביבים או תחומי עניין, או בילוי עם חברים ובני משפחה. פעילויות אלו יכולות לספק פורקן בריא למתח ולרגשות שליליים, ולהפחית את הסיכון בפנייה להתנהגות מינית כמנגנון התמודדות.

   לסיכום, בעוד שמניעת התמכרות למין יכולה להיות מאתגרת, אימוץ אסטרטגיות כגון חינוך, ניהול טריגרים, טיפול בבעיות התמכרות לסמים, ניהול מצבי בריאות נפשיים אחרים ותיעוב אנרגיה לבחירות בריאות יכול לעזור. חשוב לזכור שכל אדם הוא ייחודי, ומה שעובד עבור אדם אחד לא יכול לעבוד עבור אחר. לכן, זה חיוני לפנות לעזרה מקצועית אם אתה נאבק עם דחפים או התנהגויות מיניות. עם התמיכה הנכונה, אפשר לנהל את הנושאים הללו ולנהל חיים בריאים ומספקים.

   פרוגנוזה ותחזית: חיים לאחר התמכרות למין

   התמכרות למין, הידועה גם בשם היפר-מיניות, היא מצב מורכב ולעתים קרובות לא מובן. אמנם אין תרופה סופית למצב זה, אך ניהול יעיל אפשרי לחלוטין עם מחויבות להחלמה לכל החיים. המסע לקראת החלמה מתחיל בזיהוי הבעיה ופנייה לעזרה. צעדים ראשוניים אלו חיוניים בהחזרת השליטה על חייו ויציאה לדרך להחלמה.

   עם העזרה והתמיכה הנכונים, אנשים המתמודדים עם התמכרות למין יכולים לתקן מערכות יחסים פגומות, להחזיר את ההערכה העצמית שלהם ולנהל חיים מספקים. תהליך ההחלמה כרוך בלימוד ניהול דחפים מיניים, פיתוח אסטרטגיות התמודדות בריאות והתייחסות לכל נושא הבסיסי שעלול לתרום להתמכרות. תהליך זה אינו תמיד קל, והוא דורש מחויבות, סבלנות והתמדה. עם זאת, התגמולים של החלמה – שיפור מערכות יחסים, הערכה עצמית מוגברת וחיים בריאים ומאוזנים יותר – שווים את המאמץ.

   במרכז רימון, אנו מבינים את ההשפעה העמוקה של התמכרות למין על חייו של אדם. אנו מכירים באומץ הדרוש כדי לבקש עזרה במצב זה, ואנו מחויבים להעניק טיפול חמלה ולא שיפוטי למי שכן. צוות אנשי המקצוע המנוסים שלנו משתמש באפשרויות טיפול מבוססות ראיות כדי לעזור למטופלים שלנו לנווט את דרכם להחלמה. אנו מאמינים כי כל אדם הוא ייחודי, ואנו מתאימים את תוכניות הטיפול שלנו בהתאם לצרכים ולנסיבות הספציפיים של כל מטופל.

   בנוסף למתן טיפול, אנו מחויבים גם לחנך את הקהילה שלנו לגבי התמכרות למין. אנו מפרסמים באופן קבוע מאמרי התמכרות למין כדי לספק מידע מדויק ועדכני על מצב זה. מאמרים אלה מכסים מגוון נושאים, כולל הסימנים והתסמינים של התמכרות למין, הגורמים הפוטנציאליים, אפשרויות הטיפול והאסטרטגיות לניהול דחפים מיניים. המטרה שלנו היא לספק מקור אמין של מידע ותמיכה למתמודדים עם התמכרות למין, כמו גם ליקיריהם.

   אנו מאמינים שידע הוא כוח, ועל ידי חינוך הקהילה שלנו לגבי התמכרות למין, אנו מקווים להפחית את הסטיגמה הקשורה למצב זה, לעודד אנשים נוספים לבקש עזרה ולתמוך באלה שנמצאים במסעם להחלמה.

   לסיכום, בעוד שאין תרופה מוחלטת להתמכרות למין, ניהול יעיל אפשרי לחלוטין עם מחויבות להחלמה לכל החיים. אנחנו במרכז רימון, כאן כדי לספק את העזרה והתמיכה שאנשים מכורים למין צריכים כדי להחזיר את השליטה על חייהם ולצאת לדרכם להחלמה. אנו מחויבים לספק טיפול חמלה, טיפול מבוסס ראיות ומידע אמין כדי לעזור למטופלים שלנו ולקהילה שלנו להבין ולנהל התמכרות למין.

   FAQ’s – שאלות נפוצות בנושא התמכרות למין / התמכרות לסקס

   • ש: מהי התמכרות למין?
    ת: התמכרות למין היא מצב בו לאדם יש דחף בלתי נשלט לעסוק בפעילות מינית, למרות ההשלכות השליליות שיש לה על חייהם האישיים והמקצועיים.
   • ש: מהם הסימנים להתמכרות למין?
    ת: סימנים להתמכרות למין עשויים לכלול התנהגות מינית כפייתית, עיסוק במחשבות מיניות, חוסר יכולת לשלוט על דחפים מיניים ועיסוק בהתנהגות מינית מסוכנת.
   • ש: האם ניתן לטפל בהתמכרות למין?
    ת: כן, ניתן לטפל בהתמכרות למין באמצעות טיפול פסיכולוגי, קבוצות תמיכה ותרופות.
   • ש: איך בני משפחה יכולים לעזור לאדם אהוב עם התמכרות למין?
    ת: בני משפחה יכולים לעזור על ידי עידוד בן המשפחה המכור לפנות לעזרה מקצועית, לספק תמיכה רגשית ולהגדיר גבולות בריאים.
   • ש: האם התמכרות למין היא בחירה?
    ת: לא, התמכרות למין אינה בחירה. התמכרות הא מחלה בתחום בריאות הנפש המצריכה טיפול מקצועי מאש מקצוע בתחום.
   • ש: האם התמכרות למין יכולה להוביל לבעיות אחרות?
    ת: כן, התמכרות למין יכולה להוביל לבעיות אחרות כגון סוגיות וקשים במערכות יחסים, בעיות פיננסיות ובעיות הקשורות לנושאים משפטיים.
   • ש: האם התמכרות למין נפוצה?
    ת: ההערכה היא כי 3-6% מהאוכלוסייה עשויים להיות בעלי התמכרות למין.
   • ש: האם ניתן למנוע התמכרות לסקס?
    ת: אין דרך בטוחה למנוע התמכרות לסקס, אך תרגול התנהגויות מיניות בריאות וחיפוש עזרה לסוגיות הקשורות לבריאות הנפש באופן כללי (טיפול בחרדה, טיפול בדיכאון , טיפול בפוסטראומה וכולי) עשוי להפחית את הסיכון.

   מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

   גמילה מאלכוהול
   גמילה מסמים
   התמכרות אצל ילדים
   התמכרות לאלכוהול / אלכוהוליזם
   התמכרות להימורים
   התמכרות למשחקי מחשב
   התמכרות לסמים
   התמכרות לקנאביס / מריחואנה / גראס
   טיפול בהתמכרות / טיפול בהתמכרויות
   התמכרות לפורנו – אבחון וטיפול
   התמכרות למין / התמכרות לסקס
   התמכרות למסכים
   התמכרות לקוקאין – התמכרות לקוק
   טיפול בהתמכרות למין / ההתמכרות לסקס
   Psychotherapy for Sex Addiction – A Comprehensive Exploration

   המומחים של רימון ב

   טיפול בהתמכרויות

   עוד מאמרים בנושא

   טיפול בהתמכרות לאוננות - התמכרות לאוננות: סימנים, תסמינים וטיפולים
   התמכרות לאוננות: סימנים, תסמינים וטיפולים אוננות היא פעילות מינית טבעית ובריאה שמתבצעת על ידי אנשים רבים. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, אוננות יכולה להפוך להתנהגות כפייתית שמפריעה לחיי היומיום ולמערכות היחסים שלהם. במאמר זה נחקור את הנושא של התמכרות לאוננות, כולל הסימנים, התסמינים והטיפולים הזמינים לאוננות כפייתית.
   טיפול בהתמכרות למין - המרכז לטיפול בהתמכרויות מבית מרכז רימון - ההחלמה מתחילה כאן
   טיפול בהתמכרות למין / גמילה מהתמכרות לסקס מדריך מעמיק לגמילה מהתמכרות למין התמכרות מינית, היא מצב מורכב שבו התנהגויות מיניות יוצאות מכלל שליטה, התמכרות זו...
   טיפול בהתמכרות לקוקאין - המרכז לטיפול בהתמכרויות מבית מרכז רימון - ההחלמה מתחילה כאן
   מה זה קוקאין? קוקאין הוא חומר המופק מצמח הקוקה, בצורה של אבקה לבנה. לקוקאין, שנקרא גם קוק או קריסטל או בצורה המסונתזת – קראק. לקוקאין,...
   טיפול בהתמכרות למסכים - המרכז לטיפול בהתמכרויות מבית מרכז רימון - ההחלמה מתחילה כאן
   התמכרות למסכים – מה במאמר? מאמר זה פורט את ההשפעה של התמכרות למסכים על בריאותם הנפשית של ילדים, בני נוער וצעירים. המאמר בוחן מחקרים עדכניים,...
   טיפול בהתמכרות לפורנו - המרכז לטיפול בהתמכרויות מבית מרכז רימון - ההחלמה מתחילה כאן
   מה במאמר? מהי התמכורת לפורנו מהם הסימנים הבולטים גורמים השפעות התמכרות לפורונוגרפיה טיפול בהתמכרות לפורנו מומחים בטיפול בהתמכרות לפורנו התמכרות לפורנו התמכרות לפורנוגרפיה, כמו כל...
   גמילה מסמים - המרכז לטיפול בהתמכרויות מבית מרכז רימון - ההחלמה מתחילה כאן
   במאמר נסביר מהי גמילה מסמים ומדוע מתרחשת תסמונת גמילה, היכן ניתן לעשות גמילה מסמים בהשגחה רפואית ונסביר גם כמה זמן לוקחת הגמילה, מה קורה לאחר...

   צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת