האמת בפנים – בלוג כן מאד מאת מתן אליהו / התמודדות עם מאניה דיפרסיה

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: סיפורים אישיים

מתן הוא בחור מיוחד המתמודד עם מחלה נפשית (מאניה דיפרסיה) ומוכן באומץ רב לחשוף את האתגרים עימם הוא מתמודד ואת נבכי נשמתו.

מי אני?

מתן אליהוא, גיק, מוזיקאי, סטודנט לתקשורת, אדם עם אידיאולוגיות וחלומות, בשלן, דרומי בן 24 ובכללי יש לי מלא מלא מלא מלא תחומי עניין שווים רצח!
הבלוג הזה עכשיו, הוא בעיקר בשבילי אבל גם קצת בשבילכם, הקוראים/אות, הוא נועד להביא ולהציג לכם את ההתמודדות שלי עם החיים שמתלווים למחלה… או המחלה שמתלווה לחיים, כל אחד או אחת על פי הפרספקטיבה שלו/ה.
הכניסה לפה היא כניסה ללא דרישה, אין פה זכות בחסד ואין פה חובה אבל כן יש פה חשיפה וכניסה אל נבכי הנפש שלי, אל מי אני ומה מרכיב אותי, כאן תכירו בן אדם דרך המילים וזה המיטב שאוכל לתת פה.
שלכם
מתן


מתן כותב בכנות נדירה וחוש הומור מעולה על אחד האתגרים המרכזיים בחייו או בעצם בחיי כולנו – הסטיגמה. מאניה דיפרסיה היא מחלת נפש, אך מחלה שניתן לחיות איתה חיים מלאים ומאושרים.
מתן משתף בבלוג שלו במחשבות ובהתמודדויות אמיתיות שלו מחיי היומים.
מדי חודש מתן יעלה כאן באתר מרכז רימון פוסט חדש.
כמרכז שדוגל בהנגשת מידע והפחתת הסטיגמה הצענו למתן להצטרף לצוות הכותבים, על מנת לחשוף את כולנו לעולמו של אדם המתמודד עם מאניה דיפרסיה.

לא רוצים לפספס פוסטים נוספים? הצטרפו לניוזלטר של מרכז רימון וקבלו את הפוסט החדש כל חודש ישירות אליכם למייל. הרשמה לניוזלטר.

המאמרים של מתן אליהוא:
אמנם בפועל אני רווק אבל בפנים אני תפוס – דיפרסיה בואי נתגרש
בדרך לנהריה – סיפור אהבה
מלחמת העולמות – לא תאמינו מה קורה בפנים

המומחים של רימון ב

טיפול פסיכולוגי / טיפול רגשי (למבוגרים מעל 18)

עוד מאמרים בנושא

לא ממש הייתי מוכן לזה , אבל כרעם ביום בהיר (שלמעשה היה מאד גשום) הוא קפץ עליי בהפתעה גמורה, הגיל הנורא הזה שכולם יודעים ממה...
ליאור, בפוסט הזה עוסק באופן הכי כנה וגלוי שאפשר בשאלה, כיצד יוכל, כאבא מסור ואכפתי, לעזור לילדיו להתמודד עם בעיית ההשמנה שלהם. מה נכון לעשות?...
בגיל חמש בני הקטן החליט שהוא מוותר על תפקיד התינוק המתוק והוא כבר מספיק חכם בשביל להביע את דעתו בכל עניין שמתקיים סביבו בין אם...
​מה אני רוצה מהחיים האלו? שאלה ששאלתי את עצמי אין ספור פעמים. אני אוהב לחיות ואוהב את החיים, אוהב את משפחתי, אישתי, ילדיי ,אימי, אחיותיי....
זו תקופה לא פשוטה הרבה לא יוצא, הרבה לא באמת מתבטא. קשה לי, קשה לי לספר את מה שעובר לי במערבל של המוח. אולי אלו...
השעה כרגע 16:35 התאריך מראה שהיום עומד על ה-19 בנובמבר, אני ברכבת לנהריה. נראה שנובמבר מביא איתו סוג חדש של חיים, קצת אפורים ואולי לא...

משפחה של שמנים

ליאור, בפוסט הזה עוסק באופן הכי כנה וגלוי שאפשר בשאלה, כיצד יוכל, כאבא מסור ואכפתי, לעזור לילדיו להתמודד עם בעיית ההשמנה שלהם. מה נכון לעשות?

להמשך קריאה

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת