טיפול זוגי הוא טיפול רגשי שהמוקד בו הוא הקשר הזוגי. טיפול זוגי הוא דרך לפתרון בעיות זוגיות אשר בני הזוג אינם מצליחים לפתור בכוחות עצמם. המאמר הבא ידבר על ייעוץ זוגי דתי כלומר בטיפול זוגי מול בני זוג דתיים.
על ההבדלים בין טיפול זוגי לייעוץ זוגי כתבנו במאמר אחר.

מהו ייעוץ זוגי עבור דתיים

אצל בני זוג דתיים יישנה מאז ומתמיד האפשרות לפנות לאיש דת או רב אך עם זאת ולא בסתירה לכך, יועץ זוגי יכול להיות איש מקצוע נוסף, שיכול לעזור בבעיות זוגיות שונות כגון, קשיים בתקשורת, מתחים בקשר הזוגי, מצבי לחץ ומשבר במשפחה ועוד.
טיפול זוגי נעשה על ידי מטפל זוגי מקצועי, מנוסה, בעל הכשרה מקיפה בטיפול זוגי. במהלך הטיפול בני הזוג מעלים מחשבות ורגשות הקשורים לבעיה הזוגית שבגינה פנו ודנים בשאלה האם הם מעוניינים לערוך שינויים בחייהם או בזוגיות ביניהם. בהמשך מטרת הטיפול היא להגיע לדרכי תקשורת ופתרון בעיות יעילים יותר.

תפקיד המטפל / היועץ הזוגי

לעזור לבני הזוג לבטא את מחשבותיהם ורגשותיהם, לעזור לבני הזוג להגיע להקשבה אחד לשני ולנהל שיח ותקשורת פתוחים ויעילים. תפקיד נוסף הוא לעזור לכל אחד מבני הזוג לראות ולהבין את החלקים שלו בבעיה הזוגית ולקחת עליהם אחריות במטרה לשנות דפוסים בעייתיים הפוגעים בקשר.
לנושא הדת והאמונה השפעה על מערכת האמונות, ערכים, אורחות חיים של בני הזוג, בין אם בנפרד ובין אם ביחד.
בנוסף לדת השלכות ישירות על מערכת יחסים זוגית ובוודאי על נישואים. מטפל זוגי דתי או בעל רקע דתי יכול להבין בקלות רבה יותר את השלכות הדת על מערכת היחסים וכמובן להביאם בחשבון בפניה לטיפול זוגי.
עם זאת ישנם זוגות שיוכלו להיעזר ולעתים אף יעדיפו מטפל זוגי שאינו בהכרח מהעולם הדתי או בעל רקע דתי.

מטפל שאינו דתי יוכל להיות לעזר אם יגלה אמפתיה והקשבה אמיתית וחסרת שיפוטיות כלפי תימות העולות במהלך הטיפול ויתכן שקשורות בדת. על המטפל להיות קשוב ולגלות סקרנות, פתיחות ומוכנות להקשבה ולמידה על עולם ערכים שאינו בהכרח חלק מעולמו הוא. על בני הזוג גם כן לגלות סבלנות לאי הידיעה של המטפל ולעתים וכאשר עולה הצורך אף להיות בעלי מוכנות ללמד את מה שלהם יראה כמובן מאליו.
רקע דתי הוא בראש ובראשונה רקע תרבותי ועל כל מטפל באשר הוא לגלות רגישות לרקע תרבותי של כל אחד ממטופליו בין אם ההבדל הוא תרבותי דתי או כל הבדל תרבותי אחר. על מטפל זוגי שעובד עם בני זוג מרקע דתי להיות בעל הידע, או לפחות מוכנות ללמוד ולקבל את העולם הערכי של מטופליו והמצוות הקשורות לערכי המשפחה ולחיי האישות של בני זוג דתיים.
בני זוג בעלי רקע דתי, או כאלו המגיעים מעולם דתי, אינם בהכרח בעלי בעיות שונות מבני זוג אחרים. מחלוקות על רקע דתי כגון מחלוקות על רקע הקפדה על קיום מצוות , יכולות לעתים קרובות לבטא מחלוקות זוגיות אחרות .

מדוע כדאי לפנות לטיפול זוגי דווקא במרכז רימון?

במרכז רימון מטפלים זוגיים ויועציי נישואים בעלי רקע דתי מגוון וחלקם ללא רקע דתי. אנו מקפידים על איכות המטפל , הרקע והניסיון שלו בין אם הוא דתי או לא.
מאחר ובישראל אין חוק האוכף את נושא הטיפול הזוגי אנו רואים צורך בשמירה על סטנדרט מקצועי גבוה ואיכותם של המטפלים במרכז וההכשרות שעברו.
בנוסף, בכל בעיה או אי התאמה למטפל, נשמח לעמוד לרשותכם ולהפנותכם למטפל אחר שיוכל להתאים לצורכיכם.

התקשר עכשיו: 079-5800085

תגיות: טיפול זוגי / ייעוץ זוגי /יחסים זוגיים /מטפל דתי / פסיכולוג חרדי /מטפל זוגי דתי / מטפלת זוגית דתיה /מנוע חיפוש חכם למטפלים