טיפול זוגי וטיפול מיני בירושלים וגוש עציון

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: מידע כללי

טיפול זוגי בירושלים וגוש עציון / טיפול משפחתי בירושלים

טיפול זוגי וטיפול משפחתי הן שיטות ייחודיות של טיפול פסיכולוגי, הרואות באדם חלק ממערכת. מערכת זוגית, מערכת משפחתית, מערכת הורית וכולי.
הטיפול / ייעוץ זוגי וכן הטיפול המשפחתי מתמחים באיתור הקשיים שמביאים לבעיות בזוגיות או במשפחה ובעיקר מתמקדים ביחסים בין בני הזוג או בני המשפחה.
מטרת הטיפול הזוגי והייעוץ הזוגי וכן הטיפול / ייעוץ משפחתי היא להביא לשיפור במערכת היחסים הזוגית והמשפחתית, אך גם להביא שיפור במערכת כולה.
טיפול משפחתי מיועד לכל בני המשפחה ולכל הגילאים, למשפחות בכל שלב, כאשר צצות בעיות בתפקוד המשפחתי או בעיות בקשרים בינאשייים המשפיעים על כל המשפחה או על חלק מבני המשפחה.
טיפול זוגי מיועד לאחד או שני בני הזוג. ניתן לפנות לטיפול זוגי ולייעוץ זוגי בכל גיל ובכל שלב של ההכרות, הן בתחילת ההכרות והקשר הזוגי, לפני חתונה, כנשואים טריים וגם אחרי שנים רבות של נישואין. טיפול זוגי יתמקד ביחסים בין בני הזוג, בדפוסי התקשורת ועוד. הטיפול יסייע לשפר את היחסים הזוגיים אך ישפיע ויעזור גם לשאר בני המשפחה.

טיפול מיני בירושלים – סוג של טיפול רגשי/פסיכולוגי? 

מהו טיפול פסיכולוגי ובמה הוא יכול לעזור?
טיפול פסיכולוגי וטיפול רגשי, שניהם למעשה שם שונה לאותו הדבר, הם סוג של טיפול שמתמקד באדם ובמצוקותיו הרגשיות. מטרתו של טיפול רגשי וטיפול פסיכולוגי היא להבין את מקורות הקושי ולהציע דרכים לפתרון.
ישנם סוגים שונים של טיפול רגשי וטיפול פסיכולוגי ובכל אחת מהם הדרך להבנת הבעיה ולפתרון תהיה מעט שונה. סוגי טיפול שונים יכולים להתאים לסוגי בעיות שונים ולאנשים שונים על פי העדפותיהם.
טיפול פסיכולוגי / רגשי יכול לסייע במגוון בעיות רגשיות כגון:

טיפול מיני / יעוץ מיני הוא למעשה סוג של טיפול פסיכולוגי / רגשי (מכונה גם פסיכותרפיה). הכלים בהם נעשה שימוש בטיפול מיני לוקחים השראה מטיפול CBT.

טיפול מיני בירושלים

טיפול מיני הוא סוג של טיפול פסיכולוגי שמטרתו היא לאבחן בעיות בבריאות המינית ולהציע דרכי טיפול למגוון בעיות מיניות ולשיפור התפקוד המיני.
הפרעות בתפקוד המיני, שכיחות הרבה יותר ממה שנדמה לנו, בקרב שני המינים, גם בקרב נשים וגם בקרב גברים.
את רוב הבעיות בתפקוד המיני ניתן לפתור ביעילות באמצעות טיפול או ייעוץ מיני, אך הבעיה היא שמרבית האנשים מהססים לפנות מתוך בושה או דעות קדומות וכולי.
בעיות בהן ניתן לטפל באמצעות טיפול מיני:

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT בירושלים

סוג נוסף של טיפול פסיכולוגי הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הנקרא באנגלית בקיצור, טיפול CBT. טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הוא טיפול המתמקד במחשבות ובהנתהגויות שגורמות לבעיה הרגשית (חרדה, כעס, דיכאון וכולי). טיפול CBT נחשב טיפול יעיל למגוון רחב של בעיות ולרוב יהיה קצר מטיפול פסיכולוגי קלאסי.

טיפול רגשי בילדים והדרכת הורים בירושלים

ילדים מבטאים עצמם בדרכים שונות ממבוגרים. ילדים מתקשרים באמצעות משחק ויצירה או תנועה או מוזיקה. כך גם טיפול רגשי בילדים, מתמקד בדרכי התקשורת הייחודיים לילדים, משחק, תנועה וכו, על מנת להבין את נפשו ואת רגשותיו של הילד.
מטרתו של טיפול רגשי בילדים היא לעזור לילד להבין ולבטא את המחשבות והרגשות שלו ובדרך זו לעזור לו לווסתם ולהביא להקלה במצוקה ובסבל וכמובן גם בסימפטום.
טיפול רגשי לילדים יתמקד בעולמו של הילד אך גם בסביבה הקרובה כמו ביה”ס וכמובן במשפחה ובהורים.
טיפול רגשי מקצועי בילדים, יכלול, למעט מקרים מסויימים, גם הדרכת הורים. מטרתה של הדרכת ההורים היא ליידע את ההורים בנעשה בטיפול, לקבל מהם עידכונים על השינויים שמתרחשים בבית ועל מצבו של הילד בבית, אך גם לעזור להם להבין טוב יותר את ילדם ואת צרכיו בכדי שיוכלו לתת לו מענה רגשי מותאם לצרכיו.

מתי מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי / טיפול מיני / זוגי?

פניה לטיפול פסיכולוגי (בין אם טיפול מיני, טיפול משפחתי או זוגי, טיפול רגשי בילדים, טיפול CBT או הדרכת הורים), לרוב נעשית כאשר המצוקה גוברת.
מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי, כאשר ישנו סבל ופגיעה בתפקוד האישי או הזוגי או המשפחתי. פגיעה בתפקוד יכולה להתבטא במצבי רוח ירודים, מריבות, עצבנות, חרדות, קשיים בתקשורת, בעיות בזוגיות, בעיות מיניות ועוד.
פניה מוקדמת לרוב מסייעת לטיפול להיות יעיל וקצר יותר.

טיפול פסיכולוגי / טיפול זוגי / טיפול מיני / הדרכת הורים / טיפול CBT בירושלים וגוש עציון

הצלחתו של טיפול פסיכולוגי על סוגיו (בין אם מדובר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, יפול זוגי, הדרכת הורים וכולי), תלויה במגוון רחב של גורמים, אך אחד הגורמים החשובים והמשפיעים ביותר הוא העקביות וההתמדה בהגעה לטיפול. לרוב הטיפול יערך, בעיקר בתחילת הטיפול בתדירות של אחת לשבוע ולפעמים אף יותר מכך. ישנה חשיבות שהמטפל שבחרתם יהיה כמובן מקצועי (נדבר על כך בהמשך), אך חשוב לא פחות היא נוחות ההגעה לטיפול. ככל שיהיו פחות גורמים שיקשו עליכם להגיע לטיפול הפסיכולוגי, כך יגדל הסיכוי שתתמידו בו.

 

  • מטפלים ויועצים זוגיים מומלצים בירושלים והסביבה,
    טיפול מיני בירושלים, טיפול זוגי בירושלים, סקסולוגית בירושלים, ייעוץ זוגי בירושלים
  • פנו אלינו עכשיו להתאמת המטפל המתאים ביותר עבורכם
    צרו קשר עכשיו או השאירו הודעה לאחד המומחים שלנו
  • צריכים עזרה שאיתור מטפל מתאים? מלאו את הפרטים בטופס בתחתית העמוד, אנו נמצא עבורכם את המטפל הזוגי או המטפלת הזוגית המתאימים ביותר עבורכם.

 

במרכז רימון באזור ירושלים והסביבה ניתן לקבל מגוון שירותים:

 

 

המומחים של רימון ב

מידע כללי

עוד מאמרים בנושא

טיפול פסיכותרפי טיפול פסיכותרפיה, המכונה גם טיפול רגשי או טיפול בשיחות, הוא סוג של טיפול בתחום בריאות הנפש הכולל שיחה עם מטפל או פסיכותרפסט מנוסה...
למרכז רימון דרושים מגוון מטפליםלטיפול בפונים המגיעים דרך גורמי מימון שונים, ארגונים ומוסדות מטפלים, פסיכותרפיסטים, מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, מרפאים/ות בעיסוק, קלינאי/ות תקשורת, פזיותרפיסטים/ות, מורים...
למרכז “בחיק האם” מספר פרויקטים ייחודיים בתחום טיפול וסיוע לנשים ומשפחות לאחר לידה: קבוצות טיפוליות באמצעות וידאו :היתרונות בטיפול קבוצתי אצל נשים לאחר לידה:1 .מפגש...
פרוייקטים שונים של מרכז רימון   למרכז רימון כיום 3 סניפים אזוריים ו 4 מרכזים על פי תחום התמחות. מטפלים המעוניינים להצטרף לאחד המרכזים או...
יעל חפץ, מחברת הספר הרגשות של איילת. בשיתוף פעולה מקצועי ייחודי עם מרכז רימון ועם מנהל המרכז, אלעד דהן, MSW, עו"ס קליני, פסיכותרפיסט, מומחה ומדריך בטיפול רגשי ובטיפול CBT בילדים, נוער ומבוגרים
סיפורה של יעל ומחקרה האישי בתחום הרגשות החל, שלא במפתיע, עם כניתסה לעולם ההורות. כמו כל הורים בעולם, גם יעל התמודדה עם קשיים ומצבים רגשיים...
הדרכת הורים במרכז היא כלי יעיל לטיפול במגוון קשיים של ילדים ונערים ויכולה להוות פתרון למגוון בעיות נפוצות שילדים והורים מתמודדים איתם מדי יום ביומו.הדרכה...

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת