פסיכולוג משפחתי וזוגי

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: טיפול זוגי / ייעוץ זוגי

מה זה פסיכולוג משפחתי

פסיכולוג משפחתי הוא איש מקצוע מתחום הטיפול, כלומר בעל תואר שני טיפולי באחד מהמקצועות המוכרים (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול בהבעה ויצירה ועוד) אשר רכש השכלה וניסיון בטיפול זוגי ומשפחתי. הכשרה בטיפול זוגי ומשפחתי היא הכשרה מוכרת וידועה הכוללת מספר רב של שעות הכשרה, הדרכה ולימודים. מטפל שמסיים את לימודיו והכשרתו המעשית יכול להרשם כמטפל משפחתי וזוגי מוכר על ידי האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי. ההכשרה בטיפול זוגי ומשפחתי היא אחת ההכשרות המקצועיות הקשות והארוכות ביותר למטפלים. למעשה אין ממש מקצוע שנקרא פסיכולוג משפחתי, מדובר באנשי מקצוע ממקצועות שונים שהוכשרו בטיפול זוגי ומשפחתי.

במה פסיכולוג משפחתי יכול לעזור?

פסיכולוג משפחתי או כל איש מקצוע מתחום הטיפול הזוגי והמשפחתי יכול לעזור במגוון בעיות הקשורות לזוגיות, מיניות או בעיות שקשורות למצב המשפחתי ולבני משפחה אחרים. מצבים אלו כוללים למשל בעיות זוגיות ומיניות כגון בגידה, התמודדות עם מחלה או מצב כרוני, התמודדות עם אובדן במשפחה, מצוקות אישיות של אחד מבני המשפחה, בעיות של הילדים ועוד.

מתי ולמה כדאי לפנות לטיפול זוגי ומשפחתי?

בעשרות השנים האחרונות הבינו החוקרים ואנשי המקצוע במקצועות הטיפול והפסיכולוגיה כי הן המערכת הזוגית והן המערכת המשפחתית, מהוות מרכיב מרכזי בחייו של האדם. לשתי המערכות השפעה מכרעת על בריאותו הנפשית ועל תפקודו והסתגלותו לחברה. במהלך השנים התפתחו טיפולים פסיכולוגים שונים ויעילים, שהמוקד שלהן הוא המערכת הזוגית או המערכת המשפחתית. טיפולים אלה משמשים בשדה הטיפולי ונחקרים בשדה המחקרי ונמצאו יעילים, רלוונטים וכאלה המסוגלים להביא לשינוי משמעותי ולהגביר את תחושת הרווחה הן של המערכת והן של הפרטים המרכיבים אותה.

טיפול זוגי וטיפול משפחתי הם חלק מהטיפולים שפסיכולוג משפחתי יכול להציע, טיפולים נוספים שפסיכולוגים ומטפלים זוגיים ומשפחתיים מתמחים בהם הם גם: הדרכת הורים, טיפול דיאדי (הורה – ילד), טיפול פרטני בנושאים שקשורים לזוגיות ולמשפחה ועוד.

מומלץ לפנות לטיפול או ייעוץ משפחתי או זוגי במצבים בהם הזוג, המשפחה או אחד מהפרטים במשפחה או בזוג מרגיש תסכול, חוסר שביעות רצון או מצוקה רגשית הקשורה למצב הזוגי או המשפחתי. פעמים רבות זוגות פונים לפסיכולוג משפחתי כאשר אחד הילדים נמצא במצוקה והם אינם יודעים כיצד להבין זאת וכיצד לעזור לו. מצבים אחרים בהם כדאי ומומלץ לפנות הם משברים זוגיים כגון בגידה, מחשבות על פרידה, גירושין ועוד. פסיכולוג משפחתי יכול לעזור לבני הזוג להבין מה נכון עבורם וכיצד מומלץ לפעול במצבים שונים, כמו גם לעזור להם להבין האם וכיצד יוכלו לפתור את הבעיות עימם מתמודדים.

פסיכולוג משפחתי במרכז רימון

אנו במרכז רימון שמנו לנו למטרה לעזור לכם למצוא את המטפלים הטובים והמתאימים ביותר עבורכם. פיתחנו מגוון כלים שזוהי מטרתם. אתם מוזמנים להשתמש במנוע החיפוש החכם שלנו לאיתור פסיכולוג משפחתי מומלץ, או להשאיר לנו פרטים ואנו נמצא עבורכם את המטפל המתאים ביותר. בנוסף – פיתחנו כלי נוסף "סימן האיכות" של מרכז רימון למטפלים. מטפל שקיבל סימן איכות זה הוא מטפל שעומד בסטנדרט מקצועי מחמיר וקפדני ובכך אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שהגעתם למטפל שלמד במוסדות מוכרים, רכש ניסיון בתחומו וקיבל המלצות.

המומחים של רימון ב

טיפול זוגי / ייעוץ זוגי
טליה טקל
גבעת שמואל
עברית, אנגלית
esthergoldberg
עברית, אנגלית
ואאיל אבו מוך
חדרה, נתניה, עמק חפר, פרדס חנה כרכור
עברית, ערבית
נועה ישי מומחית בטיפול רגשי, טיפול זוגי וטיפול משפחתי, מרכז רימון רחובות נס ציונה
עברית
מאיה ליפשס-ניב מומחית בטיפול רגשי - מרכז רימון חדרה והסביבה
חדרה, פרדס חנה כרכור
עברית

עוד מאמרים בנושא

ייעוץ משפחתי במרכז רימון - מומחים לשירותים פסיכולוגיים בפריסה ארצית

ייעוץ משפחתי

מהו ייעוץ משפחתי ומה ההבדל בין יעוץ משפחתי לטיפול משפחתי טיפול פסיכולוגי מסורתי עוסק בדרך כלל בפרט, באדם יחיד ורק בעשרות השנים האחרונות החלו אנשי

להמשך קריאה

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת