מאיה אלשייך

טיפול פסיכולוגי, טיפול רגשי והדרכת הורים

מאיה אלשייך
מאיה אלשייך
טיפול פסיכולוגי, טיפול רגשי והדרכת הורים
התמחויות​: טיפול בחרדה, טיפול בדיכאון
שפות​: עברית

אני מאמין

טיפול" היא מילה גדולה. בעיני, בלב הטיפול נמצאים הקשר וההקשבה.אני מאמינה שמערכות היחסים עם הסובבים אותנו הן המפתח לתחושת רווחה ומשמעות בחיינו. לכן מערכת יחסים של אמון וביטחון היא הדבר הבסיסי עליו נבנה הטיפול. בשביל להיות בקשר צריך להתקרב. זה דורש הקשבה, לקיחת סיכון מפני דחייה, פתיחות. זה לא דבר פשוט, במיוחד עבור מי שהתאכזב בעבר.בסופו של דבר, קשר טוב ובטוח נבנה מתוך מפגש אמיתי בין בני אדם, ולא מתוקף הסמכות של מטפל מול מטופל.אני מאמינה שההקשבה ויכולת ההתבוננות הן הדברים החשובים ביותר שהמטפל מביא איתו. ההקשבה היא התעניינות, סקרנות, רצון אמיתי להכיר ולהבין. הקשבה היא לא רק הסיפור שמסופר במילים. זו הקשבה למה שנאמר בין השורות ובין הצבעים. ההקשבה הפעילה של המטפל מאתרת פרספקטיבות אחרות שאולי לא זוהו עד עכשיו. הארה של מחשבות או רגשות שנדחקו הצידה. זוית התבוננות חדשה נותנת פתח לשינוי, ליצירת משמעות חדשה אצל המטופל.בנוסף למילים, כלי ביטוי מרכזי בחדר הוא האמנות. האמנות היא שפה עשירה אלטרנטיבית למילים. היא באה לעזר במצבים בהם הילד אינו מוצא את המילים, או חושש להגיד אותן. היא נותנת לילד מרחב להתנסות ולחקירה של דרכי פעולה נוספות, או לשחזור של סיטואציות בעלות משמעות. בעזרת האמנות הטיפול הוא חווייתי, משמעותי, מעמיק ואפקטיבי. לא מאיים.הטיפול מאפשר ללכת בשבילים חדשים. זהו חיפוש שמחזק את הילד ומרחיב את דרכי ההתמודדות שעומדות בפניו. הגילוי מאפשר לו לבנות עוד גשרים בטוחים לעבר הסביבה שלו. זהו מנוע לצמיחה והתפתחות שמובילה אותו לבחירת הדרך שעדיפה לו.אני מתייחסת לילד ולמשפחתו ומקפידה שההורים יהיו מעורבים בטיפול, עד כמה שניתן. התקשורת אינה רק ברמת ה"עדכון" של הנעשה בטיפול, אלא הקשבה אמיתית לחוויה של ההורה וחיפוש משותף של הדרך המתאימה עבורו לגידול ילדו.ככל שההורה יותר מעורב בטיפול של ילדו - גדלים הסיכויים להצלחת הטיפול ולהטמעת תוצאותיו בחיי המשפחה.כל ילד הוא יחיד ומיוחד, כך גם הוריו, ומערכת היחסים ביניהם. אני מכבדת את השונות הזו. אני מעודדת ליצור תקשורת טובה בין ההורה לילד באופן שמתאים להם, בכללים שנכתבים מתוך החיפוש המשותף והגילוי של הדרך שלו.במשך השנים רכשתי השכלה אקדמית, הכשרות שונות, ידע וניסיון. יש לי סקרנות ואהבה למקצוע שלי. אני מחוייבת לו ומסורה לו.אני תמיד זוכרת שמולי יושב אדם, שלם, המכיר את עצמו הרבה לפני שאני הכרתי אותו. אני מרגישה שזו זכות עבורי להיות חלק מעולמו של מי שמזמין אותי להצטרף אליו למסע אמיץ של שינוי בחייו.

סוגי טיפול

הדרכת הורים
הדרכת הוריםטיפול במתבגרים (רגשי / פסיכולוגי)טיפול פסיכולוגי / טיפול רגשי
הדרכת הוריםטיפול במתבגרים (רגשי / פסיכולוגי)טיפול פסיכולוגי / טיפול רגשיטיפול רגשי לילדים

פרטים מקצועיים

רקע וניסיון מקצועי

טיפול באמנות בפרקטיקה פרטית, כולל סדנאותמטפלת באמנות במסגרת עמותת חלון:בי"ס "אשכול" בראש העין, טיפול קבוצתי ופרטני.בי"ס ממ"ד "רמב"ם" בראש העין, טיפול קבוצתי ופרטני.בי"ס ממ"ד "אוהל שלום" בראש העין, טיפול קבוצתי ופרטני.חטיבת הביניים "גוונים" בראש העין, טיפול קבוצתי ופרטני.חטיבת הביניים "היובל" בראש העין, טיפול קבוצתי ופרטני.מטפלת באמנות במסגרת משרד החינוך ומתי"א תל-אביב-יפו:בבי"ס יסודי "אוסישקין" בתל אביב.בבי"ס יסודי וחטיבת ביניים "א. ד. גורדון" בתל אביב.מטפלת באמנות באגודת ניצן לטיפול בילדים עם הפרעת קשב וריכוז (ADD/ADHD) וליקויי למידה במרכז הארצי, בסניפי נס-ציונה, פתח-תקווה והרצליה.מתן הכשרה פסיכוסוציאלית בכלים אמנותיים לאנשי מקצוע בפיליפינים, התנדבות בעמותת ישרא-אייד.פרקטיקום בטיפול באמנות בבית החולים שלוותה לבריאות הנפש, מחלקת יום מבוגרים.פרקטיקום בטיפול באמנות במרכז למידה, טירת הכרמל.

השכלה אקדמאית והכשרות

תואר שני בטיפול באמנות באוניברסיטת חיפה (תזה בנושא פענוח ציורי ילדים החולים באפילפסיה)תואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל-אביב יפו.תכנית דו-שנתית להכשרת אימון להורה לילד עם הפרעות קשב וריכוז/לקויות למידה באגודת ניצן, תל-אביב.קורס בטיפול נרטיבי - מיומנויות וטכניקות, במרכז טיפול נרטיבי ישראלי, תל-אביב

אזור טיפול

תל אביב וגוש דן
תל אביב וגוש דן
עיר טיפול:
תל אביב

כתובת הקליניקה

רחוב אבא אחימאיר 12/43, תל-אביב 6912612

פרטים נוספים

שעות פעילות

יום א' צהריים עד ערב, יום ב' בוקר עד ערב

שלח הודעה למאיה אלשייך

ליצירת קשר אנא מלאו פרטים והמטפל יחזור אליכם בהקדם.

המאמרים שלי

לא נמצאו מאמרים למטפל זה.

ההמלצות שלי

קטעי וידאו

כניסה למערכת