זוגיות היא עניין לא פשוט, במהלך החיים המשותפים, הקשרים בין בני הזוג חווים עליות ומורדות, וכאשר הקושי גדול מלהכיל, טיפול זוגי מאפשר בחינה מחודשת של הקשר, התמודדות עם הבעיות שמעיבות עליו, וביסוסו להמשך חיי זוגיות מוצלחים.

מהו טיפול זוגי

טיפול זוגי הוא תהליך פסיכולוגי המתמקד בקשר הזוגי, ובחייהם המשותפים של בני הזוג. מטרת התהליך להתמודד עם מכשולים ובעיות, המעיבים על חיי הזוגיות, ואשר איתם בני הזוג אינם מצליחים להתמודד בכוחות עצמם. מטפל זוגי צריך להיות מטפל או פסיכולוג, בעל תואר שני, והסמכה או ניסיון משמעותי בטיפול זוגי. החוק אינו מספיק ברור בנושא הגדרת מטפלים זוגיים, ולכן יש להיזהר ממטפלים לא מוסמכים או מנוסים, שעלולים לגרום יותר נזק מתועלת. במהלך יעוץ זוגי בצפון, בהדרכתו של מטפל מיומן, שני בני הזוג מתבקשים להתמודד בכנות ובאומץ עם רגשותיהם ומחשבותיהם, ולבחון את שביעות רצונם מן הקשר, את נכונותם לשנות את הדרוש שינוי, ואת מחויבותם לשותפות הזוגית.

מי צריך להיות נוכח בטיפול

מכיוון שמדובר במערכת זוגית, ולכל אחד מבני הזוג השפעה מכרעת על אופי הקשר ועל הצלחת הטיפול, עדיף ששני בני הזוג ייקחו חלק בתהליך יעוץ זוגי בקריות. למרות זאת, במקרים בהם אחד מבני הזוג אינו משתף פעולה עם התהליך, ניתן לעבוד עם בן זוג אחד, על מנת לאפשר שינוי דפוסים. המפגשים יכולים לכלול את שני בני הזוג בו בזמן, או כל אחד מבני הזוג בנפרד, בהתאם לצורך, לשיטה, ולמהלך הטיפול. הילדים המשותפים, למרות היותם מושפעים עמוקות מטיב מערכת היחסים של הוריהם, אינם כלולים בטיפול זוגי בקריות, כאשר יתרחש שינוי מיטיב במערכת היחסים הזוגית, הוא ישפיע אוטומטית על הילדים.

למי מתאים הטיפול

טיפול זוגי בצפון מתאים לבני זוג המתגוררים בצפון, שהקשר הזוגי שלהם נקלע למשבר, לבני זוג הנמצאים בקשר ארוך ומעוניינים לשפרו, ולהחיותו, לזוגות העומדים בפני נישואים, או לזוגות הנמצאים בפרשת דרכים בחייהם, ומרגישים צורך להגדיר מחדש את מערכת היחסים ביניהם.

לטפל בבעיה בזמן

כל זוג חווה קשיים ומשברים, התמודדות עצמאית עם הקשיים היא מצב רצוי ובריא, ואין צורך לפנות לטיפול בכל מקרה של אי הסכמה ביניכם. יחד עם זאת, כאשר נבנות חומות של חוסר אמון, תסכול, כעס ואכזבה, ככל שתמתינו, יהיה קשה יותר לפתור את הבעיה. כאשר נוצר קרע או משבר, או כאשר נוצרת מחלוקת שאינכם מצליחים לגשר עליה, זה הזמן לפנות לטיפול זוגי בחיפה או כל מקום אחר בצפון. במקרה של טיפול זגי, נכונה האמרה " אם יש ספק, אין ספק", כך שאם אתם שוקלים פנייה לטיפול זוגי, כנראה שזה הדבר שעליכם לעשות.

מרכז רימון - מומחים בטיפול זוגי ובייעוץ זוגי

מרכז רימון הוא מרכז ידוע ומוכר, שצבר מוניטין בקרב לקוחות וקולגות כאחד. המטפלים הזוגיים אשר עובדים עם מרכז רימון הינם מטפלים ופסיכולוגים בעלי הכשרה והסמכה מטעם הטובות שבאוניברסיטאות. מגוון המטפלים מאפשר התאמה אישית של המטפל לבני הזוג, והניסיון הרב מבטיח כי תזכו לטיפול הטוב ביותר עבורכם. אם אתם מחפשים מקצועיות, מחויבות למטופל, ואמינות, מרכז רימון הוא התשובה עבורכם. לפרטים נוספים, ולקביעת פגישה התקשרו 1-700-500-586

התקשר עכשיו: 079-5800085

תגיות: טיפול זוגי / ייעוץ זוגי /יחסים זוגיים /מטפל זוגי דתי / מטפלת זוגית דתיה