מהו ייעוץ / טיפול זוגי

טיפול זוגי הוא טיפול פסיכולוגי בו המוקד הוא בחיי הזוגיות ובקשר הזוגי שמהווה אמצעי לפתרון בעיות וקונפליקטים שבני הזוג לא הצליחו לפתור בעצמם.
טיפול זוגי דורש משני בני הזוג לשבת עם מטפל מקצועי ומיומן בכדי לדון במחשבות וברגשות שלהם ובכדי להחליט האם הם מעוניינים בשינוי. לעתים, כאשר אחד מבני הזוג מסרב לקחת חלק בטיפול, ניתן לערוך טיפול בבן הזוג שמעוניין בכך ובכך להביא לשינוי גם בדפוסים זוגיים.
טיפול זוגי יכול להיערך בפורמטים שונים, פגישות של שני בני הזוג עם המטפל הזוגי, פגישות של כל אחד מבני הזוג בנפרד עם המטפל לסירוגין או פגישות של כל אחד מבני הזוג עם מטפלים נפרדים וקיום פגישות משותפות אחת לתקופה.
טיפול זוגי אינו כולל את הילדים למרות שלעתים קרובות הילדים מאד מושפעים מהדינמיקה ומהבעיות הזוגיות בין בני הזוג. לעתים חלק מבעיותיהם של הילדים קשורות במישרין או בעקיפין לבעיות בין בני הזוג ובמצבים כאלו, בעיות של ילדים יכולות להשתפר כתוצאה מהטיפול הזוגי.
טיפול זוגי לרוב מתמקד בבני הזוג וביחסים ובמערכת היחסים ביניהם. עם זאת לעתים לבעיות זוגיות השלכות גם על חיי המין של בני הזוג. במצב כזה בהחלט ניתן להעלות נושאים מיניים גם בטיפול הזוגי.

ישנן גישות שונות לטיפול זוגי הנסמכות על תפיסות תיאורטיות שונות.
טיפול זוגי יכול להתאים ולסייע לזוגות בקשר מתמשך, זוגות לפני נישואין, לזוגות שהקשר הזוגי שלהם במשבר או זוגות שמעוניינים לבדוק את הקשר שלהם, לשפרו או להחליט על המשכיותו.
האם אתם גרים בבאר שבע ומרגישים שאתם זקוקים לטיפול זוגי בבאר שבע? צרו קשר עם מרכז רימון

מתי פונים לייעוץ / טיפול זוגי?

כל זוג פונה מסיבות שונות לטיפול, עם זאת, בעיות נפוצות המביאות זוגות לפנייה לטיפול זוגי הן טיעונים תכופים או קבועים בין בני הזוג, צרכים רגשיים שלא התממשו בקשר הזוגי, בגידה, סכסוכים כלכליים, קשיים בנוגע לחינוך וגידול ילדים, קשיים בתקשורת, ריבים חוזרים, קשיים ביצירת אינטימיות בקשר, תחושת ריחוק, בדידות או חוסר תמיכה, אלימות (מילולית, פיזית, כלכלית וכו') ועוד סיבות רבות שמביאות את אחד או שני בני הזוג לתסכול, כעס או מרירות הקשורים לקשר הזוגי.
יתכן כי בעיות אלה נשמעות לכם מוכרות.
עולה השאלה האם אין מדובר בבעיות הקיימות בכל מערכת זוגית?
יתכן שבעיות אלה נפוצות מאד בקרב זוגות רבים, אך הסיבה לפניה לטיפול זוגי אינה מכיוון שהבעיות שלכם שונות משל אחרים, אלא כאשר אינכם מצליחים לפתור בעיות אלה לבד.
לעתים הקושי לפתור בעיות אלה לבד קשור למשך הבעיה ולהצטברות של כעסים, תסכול ואכזבה, לעתים הסיבה לקושי היא כי מאחורי הקשיים שעולים מדי יום ישנה בעיה מהותית אחרת שמשפיעה ומחמירה מאד את הקשיים הזוגיים ולעתים זו תוצאה של אירוע טראומטי, אבדן משפחתי, מחלה או משבר.

פניה לטיפול / ייעוץ זוגי - אל תחכו!

לעתים קרובות בני זוג שהזוגיות שלהם נקלעת למשבר מתעכבים לפניה לטיפול מסיבות שונות. הנתונים במחקרים מראים כי פניות לטיפול זוגי נעשות בשלבים מאוחרים של המשבר. זוהי טעות נפוצה ומצערת שכן קבלת עזרה בשלב מוקדם יכולה למנוע את החרפת המשבר והגעה לנקודת אל חזור בקשר.
הזוגיות שלכם נקלעה למשבר ואתם מתגוררים בבאר שבע והסביבה? טיפול זוגי נחוץ לכם! התקשרו עכשיו ותוכלו לקבל סיוע מטובי המומחים בתחום.

המטפל הזוגי / המטפלת הזוגית

מטפל זוגי הוא איש מקצוע בעל ניסיון וותק בתחום הטיפול. המטפל חייב להיות בעל הכשרה בסיסית (תואר שני לפחות) במקצוע טיפולי ולרוב בעל הסמכה מוכרת בטיפול זוגי.
ההסמכה בטיפול זוגי דורשת לימודי המשך מעמיקים וכן ניסיון רב תחת הדרכה מאיש מקצוע בכיר בתחום.
מאחר ואין חוק המעגן ומסדיר את הנהלים והגדרות המקצוע, קיימת פריצות רבה בתחום.
מטפלים ללא הכשרה מספקת או ניסיון יכולים להציג עצמם כמטפלים מוסמכים.
זהו מצב מסוכן, בו במקרה הטוב לא תוכלו לקבל עזרה אמיתית ומקצועית ובמקרה הרע, הבעיות אף יחמירו.

יתרונות של טיפול זוגי במרכז רימון:

במרכז רימון פסיכולוגים ומטפלים מוסמכים ומנוסים בעלי ניסיון וותק רחבים בטיפול וייעוץ לזוגות הנמצאים במשבר זוגי, לבני זוג שמרגישים כי הזוגיות שלהם אינה מספקת או אף מתסכלת, כאשר ישנם קשיים בתקשורת ובשיח בין בני הזוג, כאשר בני זוג חושבים לסיים את הקשר הזוגי ולהיפרד.
במרכז רימון תוכלו לקבל את המענה המתאים עבורכם, מאנשי מקצוע מומחים וותיקים בתחום.
בנוסף, מאחר והמרכז מאגד מגוון רחב של מטפלים ובפריסה ארצית רחבה כך שאם אתם מתגוררים בבאר שבע וזקוקים לטיפול זוגי בבאר שבע, טיפול במרכז רימון מיועד לכם
במידה ואין התאמה בין המטפל לזוג, אנו נמצאים כאן על מנת ללוותכם בתהליך איתור המטפל, עד אשר ימצא המטפל המתאים עבורכם.
כמו כן מאחר והמרכז מאגד מגוון רחב של מטפלים ובפריסה רחבה, במידה ואין התאמה בין המטפל לזוג, אנו נמצאים כאן על מנת ללוותכם בתהליך איתור מטפל זוגי אחר בבאר שבע, עד אשר ימצא המטפל המתאים עבורכם.
מרכז רימון הינו מרכז גדול ובעל שם, הן בקרב מטופלים והן בקרב מטפלים.מטפלים רבים מכירים את המרכז ואת אופי העבודה המקצועי ולכן מעוניינים לעבוד עימנו ולהצטרף כמטפלים. לאור הביקוש ומאחר ואנו עורכים תהליך מיון קפדני למטפלים, תוכלו להיות בטוחים כי נפנה אתכם למטפלים מנוסים ומומחים בתחומם.
הדגש שלנו בטיפול וייעוץ זוגי הוא על שירות מקצועי ואמין. את שירותי המרכז ניתן לקבל באחד מסניפינו, אשר פרוסים בבאר שבע ובכל רחבי הארץ.

התקשר עכשיו: 079-5800085

תגיות: טיפול זוגי / ייעוץ זוגי /יחסים זוגיים /מטפל זוגי דתי / מטפלת זוגית דתיה